"Активність менша, ніж торік": іванофранківців закликають долучатись до "Бюджету участі" та конкурсу проєктів програм

З 12 березня 2025 року стартував прийом проєктів за програмою "Бюджет участі".
Активність подач заявок менша, ніж торік, повідомив секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин в етері "Західного Полюса", пише Фіртка.
"Сподіваємося, що все ж таки закриється частина проєктів. Дуже багато подавали заявок на допомогу військовим. Це важливо.
Знову ж таки благоустрій є, але не так вже й багато. Сподіваємося, що проєкти вдасться реалізувати якнайшвидше.
На сайті повідомимо про голосування, яке буде паралельним та можна буде голосувати за кожну номінацію".
Щодо конкурсу проєктів програм, Віктор Синишин каже, що прийом заяв триває ще до кінця березня: як в електронному варіанті, так і офлайн. 
"Ще є три дні. Утім, також активність є низькою. Але часто є так, що кількість збільшується в останній день. Вже у п'ятницю чи понеділок бачитимемо, як поводитимуться громади. Якщо коротко, то Бюджет часті повністю оплачує міська рада, але відбувається голосування.
Конкурс проєктів програм — це співфінансування. 70% на 30%. Воно так було завжди та і залишилося зараз, але ми ввели категорію для військових "Підтримка", то там зменшили частину фінансування — 80 на 20.
У сумах виділяємо п'ять мільйонів і очікуємо близько 10 проєктів. Тобто на один проєкт 500 тисяч гривень. І якщо це від громадської організації, то це ще 125 тисяч. 
Ми бачимо в соціальних мережах дуже багато запитів військових. Багато, хто збирає донати, аби купити чи підтримати якесь обладнання для наших військових, тому була ця категорія. І ми розуміємо, якщо громадській організації по запиту потрібно зібрати 300-400 тисяч гривень, вони збирають.
Їм простіше подати проєкт, від себе 125 тисяч і отримають 500 тисяч від міської ради. Єдиний нюанс — це те, що не можемо фінансово по-іншому зробити проплати. У проєкт має входити тільки готова продукція.
Тобто не можемо провести там на закупівлю обладнання чи комплектуючих для дронів, наприклад. Маємо вже виплатити на готове. І в проєкті має бути обов'язково запит військових, де буде написано, що саме потрібно їм. І власне військові потім мають поставити отримане на баланс згідно з актом прийому-передачі". 
Віктор Синишин додає, в конкурсі проєктів залишається ще 10 мільйонів, які поділили на п'ять мільйонів на проєкти ОСББ, житлових кооперативів.
"Їх ділимо на дві категорії. До чотирьох поверхів — 150 тисяч, вище чотирьох — 300 тисяч гривень. Звичайно, що в нас перевага — енергозбереження чи заміна вікон, встановлення сучасного освітлення, щоб зменшити споживання електроенергії. 
І знову ж таки розуміємо, що в більшості будинки старі, тому є проблема комунікацій: це заміна електричних мереж, водовідведення, водопостачання, навіть десь і теплопостачання може бути. Тому це важлива категорія. 
Сподіваємося, що теж подасться достатня кількість проєктів, які будуть реалізовані.
Звичайно, є десь складнощі в реалізації, адже є випадки, коли вже визначили переможця, ми готові підписувати угоду, але вони не змогли зібрати свою частку коштів. Тому ми цьогоріч будемо вимагати до червня сплатити свою частку". 
Також секретар міської ради зазначив, що три з половиною мільйони гривень виділили на освіту, а саме на громадські організації при закладах освіти.
"Як показав минулий рік, здебільшого — це проєкти для облаштування укриттів, закупівлі необхідного обладнання для них. 
Один мільйон також виділили на культуру. Це теж по 100 тисяч і 500 тисяч на громадські та благодійні організації. 
Воно більше стосується ветеранського та волонтерського напрямку. Можна подавати, наприклад, на плетіння сіток чи облаштування спортивного майданчика, щоб ветерани чи діти займалися. Тут сума 100 тисяч гривень, має бути близько п'яти переможців".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3215
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003