Активісти заявляють про зловживання у Національному парку «Гуцульщина» і вимагають люстрації керівника (фото)

 

 

Скандал навколо природних парків на Прикарпатті триває. Громадські активісти, а саме представники ГО "Коломия-Центр", "Правого Сектору" та громада села Пістинь Косівського району наполягають на люстрації керівника Національного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука та заявляють про численні зловживання ним своїм службовим становищем.

 

Після нещодавніх візитів до керівництва парку, активісти зосередилися на роботі із правоохоронними органами та прокуратурою. Кажуть, що мають достатньо доказів щодо незаконного відчуження і продажу земель, незаконної вирубки лісу, корупційних діянь у парку, пише Фіртка.

 

Вчора, люди знову зібрали прес-конференцію, щоб повідомити про перебіг справи.

 

Цього разу свої претензії до керівництва парку висловив і сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк. Чоловік розповідає, згідно із законодавством природні парки не визначені як землекористувачі, але це не перешкоджає їхньому керівництву самостійно розпоряджатися землями парку.  Натомість страждають мешканці села, які не можуть організувувати свою життєдіяльність належним чином.

 

"Непогоджено межі із землекористувачем - з Пістинською сільською радою. Громаді потрібно показати, де є землі громади, а де є землі парку. Сьогодні у Косівському районі є більше 270 перетинів - тобто місця, де національний парк зайшов у село. Тобто, люди мають державні акти на землю, але відчужити, продати чи щось побудувтаи не можуть, бо це земля природного парку. Так вони трактують. Але ми у суді довели, що на Косівщині немає ні земель природного парку, ні земель природозаповідного фонду. Таке рішенян судів є по Пістинській сільській раді. Національнйи парк у Пістині нічого немає, він не узаконений", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Згідно із указом Президента, яким створювалися парки, від 2002 року керівництво парків повинно було виготовити документи на право користування ділянками, які увійшли до парку. Але цього не зроблено і до сьогодні. Тому, де-юре такого землекористувача як національний природний парк немає. Саме на цьому і наполягають активісти і додають, що така невизначеність вигідна керівництву парку, адже дозволяє на власний розсуд розподіляти землі, вирубувати ліс і так далі.

 

"У нас багато людей їздить по світу і ми знаємо, що таке національний парк і як він має виглядати. Вони спотворили добру ідею національного парку. Ви підете у Карпати і побачити один сухостой, а вирубуються ростучі дерева і усі добре знають куди це все йде", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Тому активісти пропонують своє бачення вирішення цієї справи - заміна керівника. Кажуть, що потрібно поставити молоду прогресивну людину, яка зможе навести лад у парку. Це можна зробити вже найближчим часом, адже у березні закінчується контракт із чинним керманичем Василем Пророчуком.

 

"У нас одна ціль - поставити якогось молодого перспективного керівника. Все фінансування влити у той парк, а не красти. І ви побачите, що буде через рік. Звичайно, дерева не виростуть, але будуть межі, буде туризм, будуть стежки", - наголошує представник громадської організації "Коломия-центр" Роман Кутейніков

 

Відтак, активісти оббивають пороги прокуратури і УМВС. Мають намір звертатися і до керівництва Генеральної прокуратури України. До слова, вже записані на прийом у заступника Головного прокурора України.

 

У протилежному ж випадку обіцяють радикальні дії.

 

 

 


06.03.2015 671 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

323
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13720 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1559
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13571
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

237
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2