
Приватизація Бурштинської ТЕС відбулася за надзвичайно заниженою вартістю.
Про це сьогодні під час засідання круглого столу по протидії корупції повідомила людина ВОЛІ Ольга Галабала, пише Фіртка.
"Ми провели аудит як працює Бурштирська ТЕС, чи вона сплачує податки, чи виконує інвестиційні зобов'язання. У нас є невеличка кількість справ, відповідей по Бурштинській ТЕС. Ми проробили, на жаль, тільки 30% роботи, а ще 70% інформації треба отримати. Поки що ця інформація просто блокується і її ніхто не надає. Бо усі розуміють, якщо стикувати усі дані, дуже чітко буде видно, де є корупційна схема. У нас вже є вся приватизаційна справа Бурштинської ТЕС, яку ми отримали від фонду держмайна. Це тільки 200 сторінок переліку майна, яким володіє ТЕС на території Бурштина і наколишніх населених пунктів", - говорить Ольга Галабала.
За її словами ТЕС була приватизована за 1 млрд. За офіційними даними прибуток від виробництва і продажу електроенергії на станції становить 5 млрд. в рік.
"А якщо подивитися ще на усе майно, яке передане, і скільки воно вартує, то приватизація відбулася за надзвичайно заниженою вартістю", - говорить активістка "ВОЛІ".
Окрім того, як зауважує Галабала, міська рада Бурштина ніяк ще може погодити проект землеустрою. Відтак, Бурштинська ТЕС не платить земельного податку у бюджет міста.
"ТЕС сплачує земельний податок у навколишні сілські ради. Однак, його сума явно занижена. Задністрянське отримує 4 тис. грн. в рік. Дем'янів – 29 тис. грн.. на рік", - говорить Галабала.
Щодо екологічного податку, то його отримує тільки сільска рада Бовшева, а села Демешківці і Галич отримують екологічний податок від розміщення відходів.
Окрім того, активісти наглошують на недотриманні інвестиційних зобов'язань. Зокрема, згідно угоди, на Бурштинській ТЕС мали замінитти усі фільтри. Термін, яки й на це відводився збігає в кінці 2015 року. Поки що нічого не зроблемо.
Довідка Фіртки:
Буршти́нська теплова́ електроста́нція — розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією, Словаччиною.
Встановлена потужність — 2 400 МВт.
Основне технологічне паливо – вугілля вітчизняних вугільних басейнів, допоміжне – природний газ та мазут. Всі паливні котли обладнані комбінованими пилогазомазутними пальниками
12 енергоблоків (потужністю по 200 МВт кожний) були введені в експлуатацію в 1965—1969 роках. Завдяки вдалому географічному розташуванню і зараз 2-3 енергоблоки постійно працюють на експорт.
З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС відокремлена від об’єднаної енергосистеми України і працює у складі т. зв. «Бурштинського острова» і паралельно з об’єднаною енергетичною системою європейських країн (UCTE). Робота в межах «острова» вимагає завантаження до 9 енергоблоків станції, тоді як перед тим на станції працювали не більше 6 енергоблоків.
Приєднання до UCTE відкрило можливості для збільшення експортних поставок електроенергії з України.
Режим роботи електростанції в «Бурштинському острові» вкрай негативно впливає на стан обладнання, оскільки вимагає маневрової роботи станції — частих пусків-зупинок блоків. Внаслідок такого режиму значно зросла аварійність.
Бурштинська ТЕС входить до складу ВАТ "Західенерго".