Акне = демодекоз?

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматолог, косметолог медичного медичного центру Оксфорд Медікал

Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання. Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж?

Етіологічні чинники акне та демодекозу

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс. Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя і тд.

Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.

Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів.

Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?

Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа і тд. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні. Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи.

Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.

Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?

При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.

З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів.

Рекомендовано наступне:

  • детально вивчити та в подальшому коригувати гормональний фон;
  • виключити бактерійний чинник;
  • повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
  • виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
  • компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
  • періодично проводити професійні доглядові процедури;
  • покращити нормальне живлення шкіри;
  • почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози і тд.

Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря.

Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!

Партнерський матеріал


28.02.2022 5594
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

773
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699