Акне = демодекоз?

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматолог, косметолог медичного медичного центру Оксфорд Медікал

Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання. Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж?

Етіологічні чинники акне та демодекозу

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс. Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя і тд.

Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.

Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів.

Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?

Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа і тд. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні. Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи.

Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.

Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?

При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.

З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів.

Рекомендовано наступне:

  • детально вивчити та в подальшому коригувати гормональний фон;
  • виключити бактерійний чинник;
  • повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
  • виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
  • компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
  • періодично проводити професійні доглядові процедури;
  • покращити нормальне живлення шкіри;
  • почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози і тд.

Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря.

Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!

Партнерський матеріал


28.02.2022 4829
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

190
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5479 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2310 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1733
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2224
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4141

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

299

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

351

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

431

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

814
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

170
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

300
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

470
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

212
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

326 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

641
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

933
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5485
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

219
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

242
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

355
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

533