Акне = демодекоз?

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматолог, косметолог медичного медичного центру Оксфорд Медікал

Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання. Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж?

Етіологічні чинники акне та демодекозу

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс. Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя і тд.

Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.

Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів.

Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?

Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа і тд. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні. Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи.

Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.

Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?

При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.

З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів.

Рекомендовано наступне:

  • детально вивчити та в подальшому коригувати гормональний фон;
  • виключити бактерійний чинник;
  • повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
  • виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
  • компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
  • періодично проводити професійні доглядові процедури;
  • покращити нормальне живлення шкіри;
  • почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози і тд.

Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря.

Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!

Партнерський матеріал


28.02.2022 5782
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738