Акне = демодекоз?

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматолог, косметолог медичного медичного центру Оксфорд Медікал

Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання. Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж?

Етіологічні чинники акне та демодекозу

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс. Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя і тд.

Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.

Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів.

Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?

Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа і тд. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні. Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи.

Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.

Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?

При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.

З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів.

Рекомендовано наступне:

  • детально вивчити та в подальшому коригувати гормональний фон;
  • виключити бактерійний чинник;
  • повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
  • виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
  • компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
  • періодично проводити професійні доглядові процедури;
  • покращити нормальне живлення шкіри;
  • почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози і тд.

Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря.

Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!

Партнерський матеріал


28.02.2022 5356
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494