Автомобільний акумулятор (АКБ) — прилад, що змушує стартувати мотор транспортного засобу, який, в свою чергу, запускає генератор для забезпечення струмом бортової мережі. АКБ також може живити мережу коли двигун не працює або якщо навантаження на генератор перевищує допустимі показники. Отже, це критично важливий елемент внутрішньої системи автівки.
Конструктивні особливості та принцип роботи
Конструкція акумуляторів для легкових автомобілів передбачає 6 модулів, які на виході видають сукупну напругу 12 В. У кожному модулі є електроліт (розчин у воді сірчаної кислоти) із зануреними в нього решітками з впресованою активною речовиною. Для запобігання коротким замиканням між блоками АКБ розміщені ізолятори з пористою структурою. За конструкцією виділяють два типи батарей: «Європа» та «Азія». У приладах, призначених для автівок європейських марок, клеми розташовані в заглиблені на корпусі. Моделі для транспортних засобів японських, корейських і китайських виробників мають подовжені клеми, які розташовані над корпусом АКБ. Власникам легкових ТЗ, які мають намір купити акумулятор для автомобіля у Львові краще вибирати модель ємністю 45-75 А·г із якомога більшим показником пускового струму. Коли до акумулятора підключаються електроприлади, активна речовина починає взаємодіяти з електролітом, що призводить до виділення певної кількості енергії. Батарея розряджається внаслідок осідання сульфату на свинцевих контактах і зменшення масової частки кислоти в розчині. Під час її заряджання щільність електроліту підвищується.
Класифікація і функціональні характеристики акумуляторів
Є два основних різновиди автомобільних АКБ з огляду на тип електроліту: гелеві (AGM) і рідинні. У приладах другого типу використовується електроліт у вигляді рідини, що має низку недоліків та незручностей для водіїв:
- необхідність регулярно доливати воду;
- високий внутрішній опір;
- чутливість до вібрацій та нахилу корпусу;
- погіршення функціонального стану батареї після декількох циклів глибокої розрядки.
Більшість сучасних моделей акумуляторів відносять до типу AGM. У них у якості сепараторів використовуються скловолоконні пластини, просочені електролітом. Головними перевагами таких АКБ є більш високий ККД, здатність виробляти струм більшої сили і тривалий термін експлуатації. Крім того, вони надійно працюють у важких умовах, однак їхня ціна є вищою в порівнянні з рідинними моделями. Акумулятори різних типів із гарантією виробника можна замовити онлайн на сайті allo.ua у Львові. Також поширеною є класифікація приладів за вимогами щодо обслуговування. Спеціалісти виділяють три типи:
- Обслуговувані.
- Малообслуговувані.
- Необслуговувані.
До першого типу переважно відносять рідинні акумулятори, у яких достатньо швидко відбувається випаровування дистиляту. Резервуар потрібно регулярно наповнювати водою. Малосурм'яні АКБ у процесі роботи витрачають значно менше води, тому їх відносять до малообслуговуваних. Гібридні та кальцієві батареї гелевого типу мають повністю герметичний корпус, що запобігає випаровуванню електроліту. Такі прилади не потребують частого обслуговування.
Партнерський матеріал