АКБ: резервне джерело живлення для бортової мережі

Автомобільний акумулятор (АКБ) — прилад, що змушує стартувати мотор транспортного засобу, який, в свою чергу, запускає генератор для забезпечення струмом бортової мережі. АКБ також може живити мережу коли двигун не працює або якщо навантаження на генератор перевищує допустимі показники. Отже, це критично важливий елемент внутрішньої системи автівки.

Конструктивні особливості та принцип роботи

Конструкція акумуляторів для легкових автомобілів передбачає 6 модулів, які на виході видають сукупну напругу 12 В. У кожному модулі є електроліт (розчин у воді сірчаної кислоти) із зануреними в нього решітками з впресованою активною речовиною. Для запобігання коротким замиканням між блоками АКБ розміщені ізолятори з пористою структурою. За конструкцією виділяють два типи батарей: «Європа» та «Азія». У приладах, призначених для автівок європейських марок, клеми розташовані в заглиблені на корпусі. Моделі для транспортних засобів японських, корейських і китайських виробників мають подовжені клеми, які розташовані над корпусом АКБ. Власникам легкових ТЗ, які мають намір купити акумулятор для автомобіля у Львові краще вибирати модель ємністю 45-75 А·г із якомога більшим показником пускового струму. Коли до акумулятора підключаються електроприлади, активна речовина починає взаємодіяти з електролітом, що призводить до виділення певної кількості енергії. Батарея розряджається внаслідок осідання сульфату на свинцевих контактах і зменшення масової частки кислоти в розчині. Під час її заряджання щільність електроліту підвищується. 

Класифікація і функціональні характеристики акумуляторів

Є два основних різновиди автомобільних АКБ з огляду на тип електроліту: гелеві (AGM) і рідинні. У приладах другого типу використовується електроліт у вигляді рідини, що має низку недоліків та незручностей для водіїв:

  1. необхідність регулярно доливати воду;
  2. високий внутрішній опір;
  3. чутливість до вібрацій та нахилу корпусу;
  4. погіршення функціонального стану батареї після декількох циклів глибокої розрядки.

Більшість сучасних моделей акумуляторів відносять до типу AGM. У них у якості сепараторів використовуються скловолоконні пластини, просочені електролітом. Головними перевагами таких АКБ є більш високий ККД, здатність виробляти струм більшої сили і тривалий термін експлуатації. Крім того, вони надійно працюють у важких умовах, однак їхня ціна є вищою в порівнянні з рідинними моделями. Акумулятори різних типів із гарантією виробника можна замовити онлайн на сайті allo.ua у Львові. Також поширеною є класифікація приладів за вимогами щодо обслуговування. Спеціалісти виділяють три типи: 

  1. Обслуговувані.
  2. Малообслуговувані.
  3. Необслуговувані.

До першого типу переважно відносять рідинні акумулятори, у яких достатньо швидко відбувається випаровування дистиляту. Резервуар потрібно регулярно наповнювати водою. Малосурм'яні АКБ у процесі роботи витрачають значно менше води, тому їх відносять до малообслуговуваних. Гібридні та кальцієві батареї гелевого типу мають повністю герметичний корпус, що запобігає випаровуванню електроліту. Такі прилади не потребують частого обслуговування.

Партнерський матеріал


24.10.2023 332
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

858
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1125 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3460 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33757
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2688
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

247

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

658

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1575

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

965
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

519
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

418
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

796
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12101
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1397
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1172
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1266
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

442
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

133
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

208
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

274
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1163