Як зекономити на пальному: поради від експертів та політиків

 

/data/blog/103517/a9f3bcf9b5ee3943b5df8dc604e2d1f0.jpg

 

Як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне, та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів

Підвищення вартості пального на вітчизняних АЗС, за словами експертів нафтового ринку, неминуче призводить до зниження купівельної спроможності серед українських водіїв.

Самі ж нафтотрейдери говорять, що не зацікавлені у рості цін на бензини та ДП, проте не мають іншого виходу. Адже ціна пального для українського споживача залежить не лише від вартості нафти на світовому ринку, але й від розмірів податків та акцизів, а також від стабільності національної валюти.

Експерти нафтової галузі, у свою чергу, запевняють, що ріст цін на пальне був прогнозований, і не виключено, що буде продовжуватися, особливо, якщо гривня й надалі падатиме. Не менш важливим фактором у цьому аспекті є також і те, що акцизи на імпортне пальне оператори вітчизняного нафторинку сплачують у євро, і знову ж таки мають справу з курсом гривні до іноземної валюти.

Про те, як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів.

Так, за словами директора Інституту споживчих експертиз Юрія Чорнобривця найпростіший спосіб для автомобілістів заощадити в умовах росту цін на бензин, це використання біологічного (альтернативного) пального.

«Найпростіший спосіб – це, звичайно, екопальне, тому що воно коштує дешевше. І в цілому у літній час, якщо заправлятися на нормальних заправках – можна досить суттєво зекономити. Тому, більше варіантів, ніж як зекономити… хіба що, не їздити, звичайно», - сказав він.

З ним погоджується й інший експерт, керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

За його словами, можна змінити або пальне на біологічне чи газ, або ж пересісти на авто, що має більш економічний двигун.

«На жаль, ціни на паливо не дуже залежать від наших сподівань. Порада – користуватись громадським транспортом. Ще одна порада – спробувати змінити пальне, на якому працює автомобіль: перейти на газ, або на біо (альтернативне пальне - ред.). Або ж, купувати більш економічні авто, з економічними двигунами, які споживають менше пального. Або ж, те що на заході зараз поширено – це такі форми співпраці, як один водій, їдучи на роботу, підвозить не лише себе, свою родину, а й сусідів, друзів, знайомих. Користуючись спеціальними сервісами – можна знаходити подорожніх, і таким чином ділити вартість поїздки», - зазначив він.

Народний депутат Мустафа Наєм, у свою чергу, радить водіям пересісти на велосипеди.

«Велосипед! Я прихильник здорового способу життя. Велосипед – це і дешево, і здорово, і сезон уже настав!», - сказав він.

Позафракційний депутат Борислав Береза, запропонував свої два шляхи економії: або громадський транспорт або менше часу за кермом.

«Якщо хочете зекономити, то у вас є два варіанти: або користуватися громадським транспортом, або менше їздити, інакше зекономити неможливо», - сказав він.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко можливість економії коштів на пальному бачить у використанні електромобілів або ж метро.

«Тут багато не порадиш. Є варіант - електромобіль. Але поки що вони дорогуваті. В західних країн їх використання стимулюється за допомогою державних субсидій користувачам. Все-таки треба витрачати кілька годин, аби підзарядити акумулятор, це теж штука не дуже зручна. Тому, поки що я їх не рекомендую до масового вжитку, але це питання 7-15 років.

А от гібридні автомобілі вони економні і можуть бути рекомендовані.

Метро. Я пересів на метро, тому що у мене питання стоїть: з роботи на роботу. Тобто мені вже почало кусатися років півтора як. Я пересів на метро, ніяких проблем, це позитивно і на фізичну форму впливає. Тобто я без проблем це зробив. Але я не можу рекомендації давати, є люди, які працюють так, що їм треба в сотнях місць побувати протягом дня. Тому тут інший варіант і без авто ніяк. Я такі рекомендації на себе не візьму.

Велосипед. Я вважаю, що київський трафік такий, що я б поки що не рекомендував, тому що рух дуже обмежений, у нас не дуже дорожня розмітка прилаштована, не скрізь є велосипедні доріжки, люди їздять агресивно, аби зекономити свій час. Тому по місту я б не рекомендував. В Європі – так, у нас інше питання», - сказав він.

А ось народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував радикальний метод, який, на його думку, має допомогти український водіям витрачати менше.

«На мою думку необхідно, перш за все, розібратися із діяльністю міністра енергетики і палива пана Демчишина.

Ці та інші речі відбуваються завдяки його недолугості, і я навіть би сказав корупційній політиці. Тому що він от, наприклад, сказав, що в країну не треба завозити скраплений газ, ну і подібні речі. Тому перш за все я думаю проблема підвищення ціни на пальне – це проблема корупції в Міністерстві енергетики і палива. Це одна із головних складових.

Треба іти в Міненерговугілля і «викидати» Демчишина», - зазначив нардеп.

У підсумку, серед усіх порад про заощадження на бензині, можна виділити дві основні: змінити пальне на біологічне чи газ, або ж відмовитися від їзди автомобілем.

Для тих, хто не може обійтися без власного авто, редакція УНН підрахувала, які суми може заощадити водій, якщо все ж спробує використовувати біологічне пальне чи газ.

Тож, якщо заправлятися біологічним бензином, в залежності від марки автомобіля, можна зекономити від 12 до 17 грн на 100 км.

А якщо заправлятися газом, то економія може сягнути і 100 грн, проте у даних розрахунках не враховано вартість встановлення газового обладнання на автомобіль (яка може сягати від 500 до 2000 доларів).


05.04.2016 1289 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

242
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2893
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21050
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1959
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1339 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2346

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

677

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2126

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

810

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1397
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

126
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

459
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

989
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

126
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

740
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

728
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8202
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

801 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

867
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2152 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

809