Як зекономити на пальному: поради від експертів та політиків

 

/data/blog/103517/a9f3bcf9b5ee3943b5df8dc604e2d1f0.jpg

 

Як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне, та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів

Підвищення вартості пального на вітчизняних АЗС, за словами експертів нафтового ринку, неминуче призводить до зниження купівельної спроможності серед українських водіїв.

Самі ж нафтотрейдери говорять, що не зацікавлені у рості цін на бензини та ДП, проте не мають іншого виходу. Адже ціна пального для українського споживача залежить не лише від вартості нафти на світовому ринку, але й від розмірів податків та акцизів, а також від стабільності національної валюти.

Експерти нафтової галузі, у свою чергу, запевняють, що ріст цін на пальне був прогнозований, і не виключено, що буде продовжуватися, особливо, якщо гривня й надалі падатиме. Не менш важливим фактором у цьому аспекті є також і те, що акцизи на імпортне пальне оператори вітчизняного нафторинку сплачують у євро, і знову ж таки мають справу з курсом гривні до іноземної валюти.

Про те, як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів.

Так, за словами директора Інституту споживчих експертиз Юрія Чорнобривця найпростіший спосіб для автомобілістів заощадити в умовах росту цін на бензин, це використання біологічного (альтернативного) пального.

«Найпростіший спосіб – це, звичайно, екопальне, тому що воно коштує дешевше. І в цілому у літній час, якщо заправлятися на нормальних заправках – можна досить суттєво зекономити. Тому, більше варіантів, ніж як зекономити… хіба що, не їздити, звичайно», - сказав він.

З ним погоджується й інший експерт, керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

За його словами, можна змінити або пальне на біологічне чи газ, або ж пересісти на авто, що має більш економічний двигун.

«На жаль, ціни на паливо не дуже залежать від наших сподівань. Порада – користуватись громадським транспортом. Ще одна порада – спробувати змінити пальне, на якому працює автомобіль: перейти на газ, або на біо (альтернативне пальне - ред.). Або ж, купувати більш економічні авто, з економічними двигунами, які споживають менше пального. Або ж, те що на заході зараз поширено – це такі форми співпраці, як один водій, їдучи на роботу, підвозить не лише себе, свою родину, а й сусідів, друзів, знайомих. Користуючись спеціальними сервісами – можна знаходити подорожніх, і таким чином ділити вартість поїздки», - зазначив він.

Народний депутат Мустафа Наєм, у свою чергу, радить водіям пересісти на велосипеди.

«Велосипед! Я прихильник здорового способу життя. Велосипед – це і дешево, і здорово, і сезон уже настав!», - сказав він.

Позафракційний депутат Борислав Береза, запропонував свої два шляхи економії: або громадський транспорт або менше часу за кермом.

«Якщо хочете зекономити, то у вас є два варіанти: або користуватися громадським транспортом, або менше їздити, інакше зекономити неможливо», - сказав він.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко можливість економії коштів на пальному бачить у використанні електромобілів або ж метро.

«Тут багато не порадиш. Є варіант - електромобіль. Але поки що вони дорогуваті. В західних країн їх використання стимулюється за допомогою державних субсидій користувачам. Все-таки треба витрачати кілька годин, аби підзарядити акумулятор, це теж штука не дуже зручна. Тому, поки що я їх не рекомендую до масового вжитку, але це питання 7-15 років.

А от гібридні автомобілі вони економні і можуть бути рекомендовані.

Метро. Я пересів на метро, тому що у мене питання стоїть: з роботи на роботу. Тобто мені вже почало кусатися років півтора як. Я пересів на метро, ніяких проблем, це позитивно і на фізичну форму впливає. Тобто я без проблем це зробив. Але я не можу рекомендації давати, є люди, які працюють так, що їм треба в сотнях місць побувати протягом дня. Тому тут інший варіант і без авто ніяк. Я такі рекомендації на себе не візьму.

Велосипед. Я вважаю, що київський трафік такий, що я б поки що не рекомендував, тому що рух дуже обмежений, у нас не дуже дорожня розмітка прилаштована, не скрізь є велосипедні доріжки, люди їздять агресивно, аби зекономити свій час. Тому по місту я б не рекомендував. В Європі – так, у нас інше питання», - сказав він.

А ось народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував радикальний метод, який, на його думку, має допомогти український водіям витрачати менше.

«На мою думку необхідно, перш за все, розібратися із діяльністю міністра енергетики і палива пана Демчишина.

Ці та інші речі відбуваються завдяки його недолугості, і я навіть би сказав корупційній політиці. Тому що він от, наприклад, сказав, що в країну не треба завозити скраплений газ, ну і подібні речі. Тому перш за все я думаю проблема підвищення ціни на пальне – це проблема корупції в Міністерстві енергетики і палива. Це одна із головних складових.

Треба іти в Міненерговугілля і «викидати» Демчишина», - зазначив нардеп.

У підсумку, серед усіх порад про заощадження на бензині, можна виділити дві основні: змінити пальне на біологічне чи газ, або ж відмовитися від їзди автомобілем.

Для тих, хто не може обійтися без власного авто, редакція УНН підрахувала, які суми може заощадити водій, якщо все ж спробує використовувати біологічне пальне чи газ.

Тож, якщо заправлятися біологічним бензином, в залежності від марки автомобіля, можна зекономити від 12 до 17 грн на 100 км.

А якщо заправлятися газом, то економія може сягнути і 100 грн, проте у даних розрахунках не враховано вартість встановлення газового обладнання на автомобіль (яка може сягати від 500 до 2000 доларів).


05.04.2016 1203 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

762
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1029 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3320 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33703
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2603
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3795

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

208

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

616

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1515

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

925
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

476
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

382
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

752
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12052
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1343
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1129
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1228
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

365
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

119
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

228
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1122
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4158