Як здати ЗНО на найвищі бали? Секрети франківських гімназистів

 

 

Українська гімназія №1

 

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти з'явився рейтинг шкіл, який визначили експерти, виходячи з результатів зовнішнього незалежного тестування. Рейтинг складений вперше, оскільки тільки в цьому році оцінювання з української мови та літератури пройшли абсолютно всі випускники шкіл. 

 

На першому місці в рейтингу стоїть Українська гімназія № 1 в Івано-Франківську. Випускники цієї гімназії здали тестування з української мови та літератури краще за всіх у країні. Друге місце займає Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, третє — столичний ліцей «Інтелект».

 

В чому ж секрет таких хороших результатів випускників Української гімназії № 1? Деякі з них розповість одна з випускниць ,яка отримала високі бали у усіх іспитів  — Марина Іванцева.

 

Фото:Марина Іванцева
Марина Іванцева

З яких предметів ви отримали найвищі бали?

Я складала ЗНО з чотирьох предметів: українська мова та література — 199,5 балів, німецька мова — 199, історія України  —199 та математика  — 200 балів.

— Як готувались і чи важко було?

Якщо бути чесною, то свою підготовку до ЗНО з української мови та літератури я розпочала десь за місяць до тестування, бо до того весь свій час віддавала підготовці до Всеукраїнської олімпіади з історії. До інших предметів почала готуватися десь в травні, вже після першого ЗНО. Здавалось, що встигнути підготувати все за такий короткий термін я не зможу, але виявила, що коли захотіти  — то можливо все. Загалом, вся підготовка звелась до перечитування купи книжок, статей і підручників, а також проходження всіх можливих і неможливих тестів. Крім того, навесні почала ходити до репетиторів, бо систематизувати інформацію самій було складно. Я не можу сказати, що процес підготовки був дуже складний, найважчим було змусити себе почати, а тоді якось втягуєшся… Важливим для мене було те, що вчителі, з якими я займалася, завжди були готові дати відповідь на численні запитання, що виникали у процесі навчання, а також те, що рівень знань, який я отримала в Українській гімназії №1, виявився значно вищим, ніж я того очікувала, а відповідно і підготовка стала легшою.

— Можливо у вас є свої секрети навчання, як вам вдалось з таким навантаженням досягти таких гарних результатів?

Якихось секретів стосовно навчання у мене нема. Як на мене, ключ до успіху — це бажання. Потрібно просто захотіти вчитися, поставити собі мету  — і тоді все піде просто. Важлива також практика. Під час підготовки я намагалася йти поступово, тобто вивчити якусь тему, а тоді переробити тести, щоб закріпити вивчене. Крім того, завдання дуже часто повторюються, тому механічне переробляння тестів, на мою думку, відіграє важливу роль для досягнення високого результату на ЗНО.


— Ви ставили перед собою мету, щоб набрати найвищий бал?

Відколи я розпочала навчання в гімназії, я досить часто чула про випускників, які склали ЗНО на 199-200 балів. Для мене це видавалося чимось захмарним і нереальним, адже так мало часу, так багато матеріалу і т.д. Тому конкретної мети я перед собою не ставила, просто хотіла скласти ЗНО настільки добре, наскільки я зможу. Мабуть, я просто хотіла довести собі, що я на щось здатна… А такі результати вийшли просто самі собою, десь всередині я і далі переконана, що це все випадково і що ці бали не мої.

— Таке навантаження, підготовка до ЗНО  — чи вистачає у вас часу на друзів, прогулянки?

Мудрі люди кажуть, що коли вміти правильно розподіляти свій час, то можна встигнути все, незалежно від кількості завдань і справ. Для мене особисто це було складно. Під час моєї підготовки, тобто у травні-червні, вільного часу в мене практично не було, адже треба було закінчити школу, подописувати контрольні і одночасно підготуватися до ЗНО. Тому, від частих прогулянок довелося відмовитись. Тим більше, що більшість моїх друзів  — такі ж абітурієнти, яким теж треба було готуватися. Проте тепер, коли моє довгоочікуване літо нарешті розпочалось, я, так би мовити, «надолужую втрачене» і насолоджуюсь вільним часом, приділяючи його своїм хобі.

— Як ви навчились розподіляти свій час, щоб усе встигати?

Насправді, чітко планувати свій час і повністю дотримуватися плану я не вмію, хоча знаю, що це дуже допомагає. Під час підготовки до ЗНО я намагалася планувати вивчення матеріалу наперед і розподіляти його по днях, проте, чесно кажучи, більш ніж на три дні мене не вистачало, адже я або випереджала «графік», або відставала від нього. Тому, з часом, він просто перетворювався у своєрідний «To-Do-List», що було дуже корисним, щоб раптом не забути якоїсь деталі і нічого не пропустити.

 

, ВЕРСАЛЬ


23.07.2015 13474 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2513
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1599 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2091

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

601
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

409
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2