ЯК ВЕСЕЛО ВІДСВЯТКУВАТИ ХЕЛЛОУЇН

Хеллоуїн - одне з найдавніших свят у світі. У ньому переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим.

Історія свята Хеллоуїн нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня всіх святих.НАРОДЖЕННЯ СВЯТА

 

Сторіччя тому землі сучасної Великобританії і північної Франції населяли кельтські племена. Вони були язичниками і як верховного бога почитали бога Сонця. Кельти ділили рік на дві частини - зимову і літню. Протягом усієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Самхейна, володаря мертвих і князя пітьми.

Фестиваль Самхейна, який святкувався 1 листопада, - це час, коли починалася зима. В цей час літо змінялося зимою, день - ныччю, життя - смертю, і всі бар'єри між матеріальним і надприродним світами усувалися, ворота між ними відкривалися на одну ніч. У цей час всі нереалізовані надії і плани померлих знову поверталися на землю, а їх душі спускалися до рідних вогнищ. Душі померлих могли приймати різні обличчя, злі вселялися у тварин, а найнебезпечніші - в котів. У цей день вся нечиста сила спускається на землю. Якщо вам дуже хочеться побачити відьму, можу порекомендувати один вірний засіб - опівночі вийдіть на вулицю, одягнувшись шкереберть, і пройдіть задом наперед. Приємної зустрічі!

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди - духи живої природи - збиралися в дубових гаях на вершинах пагорбів (кельти вважали дуби священними деревами), запалювали багаття і приносили злим духам жертви, щоб умилостивити їх. А вранці друїди дарували людям вугілля від своїх багать, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав будинки протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили.

Вночі дівчата ворожили. Можна кинути два каштани в багаття друїдів. Якщо плоди будуть згоряти поруч, то дівчина буде жити в дружбі і згоді з милим, якщо розкотяться в різні боки - розійдуться їхні шляхи в різні боки. Побачити свого майбутнього чоловіка дівчина могла, сівши перед дзеркалом опівночі з яблуком у руці. Найгіршою ознакою вважався впавший підсвічник. «Злі духи хочуть погасити вогонь в будинку», - вірили кельти.

На початку нашої ери римляни завоювали кельтську територію, принісши з собою свої традиції і свята. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада вони святкували День Помони - богині рослин.

У IX столітті, коли християнство поширилося на території Великобританії, ці стародавні традиції змішалися з ще одним святом - католицьким Днем усіх святих - All Hallows Even, або All Hallows Eve. Пізніше його стали називати Hallowe`en, і врешті-решт - Halloween.

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. По-моєму, не можна упускати рідкісний шанс відчути себе відьмою або демоном. Невід'ємний символ Хеллоуіна - гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується особа і всередину вставляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духа і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!» Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей.

Шкода, що за цими розвагами забувається древній сенс Хелловіна. Хеллоуїн інтригує загадковістю, своєї міфічної значимістю. Це свято - спроба зрозуміти зв'язок між нашим і потойбічним світами. Хеллоуїн - це перехід, ворота з одного світу в інший. Ці ворота, як і будь-які інші, парадоксальні. Знаходячись між двома світами, вони належать в один і той же час їм обом - і жодному з них.

Самхейн - ворота в зиму. Ми до цих пір схильні сприймати зиму з неприязню і відразою. Здається, що все живе вмирає. Однак прихід смерті за визначенням є прихід життя. Біла пустеля, де живе Самхейн, надзвичайно красива. Вона звільнена від всього зайвого, наносного. Його час - це час скинути тягар турбот і суєт, що накопичилися за літо і втратили своє значення, наслідуючи приклад дерев, які звільняються від листя, які віджили свій термін. Адже якщо дерева не скинуть їх, мертве листя не дадуть їм можливість ожити знову навесні.

Легенда свідчить, що в цю ніч Самхейн відкриває ворота в минуле і майбутнє. Дві стихії стають доступні в сьогоденні. Це час, коли людина не обмежена кліткою свого часу і може усвідомити своє місце в павутині вічності.

Проте перехід в інший простір або час звичайно буває болючим. Ворота добре охороняються. Відьми та демони - герої Хеллоуїна - це тіні сторожів порогів. З нашої сторони буття вони здаються страхітливими втіленнями зла. Але якщо ворота пройдені, кого побачимо ми, озирнувшись? Я думаю про це, дивлячись на людей у масках під час свята Хеллоуїн.ЯК святкувати Хеллоувін

 

Якщо Ви хочете відсвяткувати прийдешню Ніч всіх святих, Вам не обов'язково ставати «святим», скоріше навпаки, збирайте все, що у Вас є демонічного і вирушайте на пошуки гарбуза, тому що головним атрибутом Хеллоуїна є гарбузовий світильник.

Для приготування оного Вам знадобиться великогабаритна гарбуз, добута наступними способами:

1. Чесно куплена на ринку
2. Слізно випрохана у бабусі під слушним приводом приготування дієтичної кашки
3. Самостійно вирощена на своїх 6-ти сотках (що вже само по собі подвиг)

Хрусткому від раннього морозцю овочу слід зрізати верхівку (свого роду трепанація черепа, якщо Ви медик, або зняття скальпа, якщо індіанець). Вміст гарбуза (жовта, в'язка маса) витягується усіма підручними засобами, будь то ложкою, ножем або просто руками. Вискоблювання і видовбування гарбуза продовжується до тих пір, поки внутрішні стінки гарбуза не стануть ідеально чистими.

Тепер від ремісництва можна перейти до творчості - до вирізання очей, носа і зубастою посмішки. Чим зловісне вийде фізіономія Вашого світильника, тим більше злих духів Ви зможете відлякати від себе в цю страшну-страшнющими у ніч Хеллоуїна. Нарешті Ви ставите палаючу свічку всередину гарбуза і повертаєте зрізаний «скальп» на колишнє місце. Світильник готовий.

Переходимо до наступного етапу приготування до святкування Хеллоуїна. Погляньте на себе в дзеркало. Як би критично Ви не ставилися до власної зовнішності, без гриму Вам все ж таки не обійтися.

Якщо Ви не вчитеся в цирковому училищі, і у Вас немає під рукою професійного гриму, доведеться Вам вдатися до послуг декоративної косметики і навіть гуаші (раз на рік можна пожертвувати найдорожчим і ризикнути покритися алергічним висипом). Включайте свою фантазію! Вибирайте образ, який вам до душі: Відьма, Дракула, Повсталий мрець, Перевертень, Приведення, Ворон, Мумія, Чорнокнижник і просто тінь батька Гамлета - головне не бути самим собою.

Якщо Ви не мають наміру вибиратися з дому, та збираєте друзів у себе (ідеальним місцем для проведення Хеллоуїна є студентський гуртожиток), то спробуйте себе в body art.

За допомогою звичайної гуаші на тілі людському можна запам'ятати все:

- Кажана, шаруділи перетинчастими крилами в чорному небі,
- Шкуру тигра (вбитого Вами на полюванні), що спочивають на Вашому плечі,
- Сліди гниття і розкладання, якщо Ви вибрали для себе роль якого-небудь неспокійного мерця,
- Павутину, з безліччю волохатих павуків, що чекають свою здобич, і т.д. і т.п.

Але пам'ятай, Попелюшка! Через 3-4 години гуаш почне підсихати, тріскатися й обсипатися, а на ранок при спробі змити з себе вчорашній грим тобі доведеться грунтовно потрудитися, щоб не піти на роботу або навчання з фізіономією ще страшнішою, ніж напередодні. Але це проза завтрашнього ранку, а зараз знову поезія страшного-страшнющими ого вечора.

Якщо Ви все ж надумали вибратися з друзями на вулицю у всьому тому, що Ви на себе наділи і намазали, не забувайте, що Хеллоуїн все ж свято кельтський, а корінних кельтів у нас раз, два і нема, тому публіка Вашу галасливу компанію буде дійсно приймати за нечисту силу і обходити стороною. Правоохоронці теж не зачеплять, особливо якщо серед Вас знайдеться хоча б один тверезий парламентер, який зможе доступно пояснити, в чому суть справи (Хеллоуїн - це такий язичницьке свято, яке ...). Звичайно, за умови, що Ви не будете грати у святу інквізицію або підпалювати церкви між справою.

Тепер, після того як Ви наспівалися пісень та досхочу полякали перехожих, саме час всієї Вашою компанією податися в якийсь нічний клуб, куди Вас за давно вже заведеної традиції пропустять без квитка (за наявності костюма і гриму) і там до самого світанку веселитися в суспільстві таких же стережуть всю ніч вовкулаків.

На ранок, якщо у Вас в квартирі пахне перепаленою воском і ладаном, а бабуся на кухні варить ту саму дієтичну кашку з Вашого трофея, значить, ніч Хеллоуїна пройшла спокійно і нечиста сила Вас обійшла стороною до наступного року.

ТРАДИЦІЇ Хеллоуїн

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Погодьтеся, не часто у вас є шанс відчути себе відьмою або демоном. Невід'ємний символ Хеллоуіна - гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується особа і всередину вставляється свічка.

Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духу і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі. Неодмінний атрибут Хелловіна - обряд «Trik or trak» («капості або подарунок»). У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей.

Дотримуючись кельтським легендам, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди - духи живої природи - збиралися в дубових гаях на вершинах пагорбів (кельти вважали дуби священними деревами), запалювали багаття і приносили злим духам жертви, щоб умилостивити їх. А вранці друїди дарували людям вугілля від своїх багать, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав будинки протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили.

Вночі дівчата ворожили. Можна кинути два каштани в багаття друїдів. Якщо плоди будуть згоряти поруч, то дівчина буде жити в дружбі і згоді з милим, якщо розкотяться в різні боки - розійдуться їхні шляхи в різні боки. Побачити свого майбутнього чоловіка дівчина могла, сівши перед дзеркалом опівночі з яблуком у руці. Найгіршою ознакою вважався впав підсвічник. «Злі духи хочуть погасити вогонь в будинку», - вірили кельти.

Кельти вірили, що в ніч на Новий рік відкривається межа між світами мертвих і живих, і тіні померлих у минулому році відвідують землю.

Щоб не стати здобиччю мертвої тіні, люди гасили вогнища в будинках і вбиралися якомога страшніше - в звірині шкури і голови, сподіваючись розполохати привидів, що переповзли відкриту межу. Духам виставляли пригощання на вулицю, щоб вони задовольнилися цим і не ломилися в будинок. У цю ніч робилися передбачення, приносилися в жертву тварини, а потім кожний брав в свій дім язичок священного полум'я, щоб запалити зимовий вогнище.

Якщо дуже хочеться побачити відьму, є один вірний засіб - опівночі вийдіть на вулицю, одягнувшись шкереберть, і пройдіть задом наперед. Приємної зустрічі!

Хеллоуін в ОФІСІ

Найвеселіше в цьому святі - це маскарад. Якщо ви влаштовуєте корпоративне свято, то обов'язковою умовою вашого корпоративу повинен стати маскарад. Якщо серед співробітників - тільки дівчата (і таке буває), то всі вони тоді зможуть вбратися в костюми відьом. Ви можете вибрати найчарівнішу відьму.

Невелика передісторія спочатку свята може також перетворитися на конкурс. Для цього вам потрібно всього лише прочитати її на самому початку вголос всім присутнім, а потім ставити запитання, наприклад:

Які племена стали родоначальниками свята Хеллоуїн?
У переддень якого свята кельтів межа між світами живих і мертвих зникала?
З якої причини люди вбиралися у страшні костюми?
Що робили кельти на це свято?
Як перекладається назва цього свята?
Ви можете організовувати самі різні конкурси та розваги.

 

 

По-перше, влаштуйте даний ворожіння. Для нього підійдуть будь-які способи: на картах, на воді, на кавовій гущі. Ми пропонуємо вам варіант-жереб. Для нього вам знадобиться така кількість повітряних куль, скільки гостей ви запросили. Кулі бажано повинні бути синього, чорного або синього кольору. Ви пишете на листочках передбачення, потім засовує ці передбачення в кулі. Співробітникам потрібно вибрати по кулі і, лопнув його, прочитати пророцтво.

Наприклад:

Ти, відьма, - не промах,
І всі це знають,
Взимку тебе весілля твоя очікує.

Якщо ти відьмою сьогодні одягнена,
Тоді твоє щастя знайде тебе влітку.

Ти - найрозумніша відьма з усіх,
Але все ж чогось не знаєш,
Адже це ворожіння створила людина,
Навіщо ж тоді ти гадаєш?

Той, хто вибрав цю записку, повинен знати і запам'ятати одне. Ніколи більше не вір ворожінням.

Гаданья - це суцільна брехня.
А долю твою - відразу видно й відразу прочитаю:
Хай сніг розтане, розтане лід,
І відразу щастя тебе знайде.

Замруж очі, загадай бажання,
І рівно через дванадцять днів
Жди дзвінка і отримаєш знамення,
Про те, як завгодно долі твоїй.

Можна влаштувати кілька конкурсів.

Для першого використовуйте різні прислів'я про нечисту силу.

Для цього конкурсу підійдуть такі прислів'я та приказки:

Злий з лукавим водилися, та обидва в яму звалилися;
На всяк час не вбережешся;
Страх гірше смерті;
Лякай того, хто не розуміє нічого;
Страх сил забирає;
У страху очі великі;
Не такий страшний чорт, як його малюють;
Страху в очі дивися, не смігні, а смігнешь - пропадеш;
Страх - перший помічник ворогові;
У чорта на пасочки;
Як у чорта за пазухою;
Продати душу дияволу;
У нього вселився рис.

Ці прислів'я і приказки можуть стати в нагоді для різних ігор. Ви можете розділити кожну на частини для того, щоб розподілити гостей на групи, або можна також влаштувати театральний конкурс. Кожен учасник тягне листок паперу, на звороті якого написана та чи інша приказка. Потім гравці повинні зобразити її, а іншим ну жно вгадати і назвати вголос це прислів'я або приказку.

Потім можна також розповісти про гарбузі, про те, як вона з'явилася в історію цього свята.

Одна ірландська легенда розповідає про одну людину, який був великим шахраєм і п'яницею. Одного разу, в Хеллоуїн цей чоловік, а звали його Джек, запросив до себе диявола, для того, щоб разом з ним випити. Трохи пізніше диявол і Джек посперечалися, що диявол не зможе залізти в дерево. Диявол без праці зробив це, а Джек відразу накреслив на дереві хрест, для того щоб диявол не зміг вилізти з цього дерева.

Джек запропонував дияволу таку угоду: «Я зніму хрест, а ти ніколи не будеш більше спокушати мене».

Після смерті Джек не зміг потрапити в рай, тому що багато за життя грішив, але і в пекло диявол не пустив його. Диявол лише дав йому розпечене вугілля, який Джек поклав в цибулину. У переддень Дня всіх святих, згідно з легендою, Джек бродить по світу зі святяться цибулиною в руках. Але пізніше в Америці замість цибулини для зручності стали використовувати гарбузи.

Таким чином, світиться гарбуз є невід'ємним елементом цього свята. Тому обов'язково організовуйте ігри, пов'язані з нею.

Ми пропонуємо вам запастися кількома гарбузами й організувати конкурс на найкрасивішу гарбуз. Для цього забезпечите кожного учасника гарбузом, маркерами і ножем. В якості додаткового варіанту дайте завдання учасникам зробити її світиться. Для цього дайте їм великий ніж, щоб учасники могли позбутися її «нутрощів», а потім потрібно вирізати очі гарбуза, а усередину поставити свічку або покласти ліхтарик, таким чином, очі гарбуза будуть горіти наче вогонь.

Також під час цього свята можна будувати конкурс на найкращий танець з мітлою.

Для цього на імпровізовану сцену треба викликати по одній учасниці в порядку черги і включити якусь рухливу музику. Переможниця вибирається за допомогою голосування.

З цією ж мітлою можна влаштувати іншу гру.

Всі учасники стають в коло по парам. У центр кола постає одна людина, але замість партнера він обіймає мітлу (можна замінити її шваброю). Потім включається музика, і всі учасники починають танцювати. Раптом музика різко вимикається і всі пари повинні швидко помінятися партнерами. У цей момент учасник, що танцює з мітлою, повинен швиденько встати до кого-небудь в пару, а той, хто залишається зовсім без пари, тепер сам встає в середину і танцює з мітлою.

Ця гра, в принципі, нескінченна. У неї зазвичай грають до того моменту, поки вона не набридне.

Пограйте в забавну жартівливу гру «Повір у духу».

Для неї вам потрібно вибрати одного у приватника, який вірить в духів і в спіритизм. Потім ведучий і цей учасник сідають за стіл. У кімнаті вимикається світло, а на столі між ними запалюється всього одна свічка. На столі ставляться дві тарілки. Одна - навпаки учасника, інша - навпаки ведучого.

Ведучий говорить, що якщо гравець буде сильно зосереджений і буде повністю копіювати всі дії ведучого, тоді йому (тобто самому учаснику) вдасться силою духу перемістити монетку, яка знаходиться в тарілці у ведучого, в свою тарілку.

Отже, ведучий починає махати руками, робити всякі хвилеподібні рухи. Це відбувається протягом 2-3 хв. Потім ведучий говорить, що в учасника не вийшло, тому що він не був достатньо зосереджений.

Насправді ж сенс цієї гри полягає в тому, що під час всіляких жестів провідний раз у раз проводив рукою по тарілці, а потім по своєму обличчю. Відповідно учасник повторював. Але тарілка гравця була заздалегідь закопчені, тому він сам, не помічаючи, все сильніше і сильніше ізмазивал своє обличчя. У цій грі важливо, щоб всі інші, тобто спостерігають, своїм сміхом не видала жарти.

Якщо ваш офіс досить просторий, то можна організувати конкурс «Знайди кістки».

Для нього вам будуть потрібні вирізані з картону кістки, розвішані на стінах по всьому офісу. Завдання гравців - знайти якомога більше таких кісток.

Ну а тепер поговоримо про головне реквізиті цього свята - про костюмах. Для того щоб ви перетворилися на справжню погань, вам буде потрібно багато білої фарби, білих тіней або гриму того ж кольору. Можна також додати блакитного, для того щоб ваші очі виглядали якомога страшніше. Що стосується зачіски, то кращим варіантом, що підходить практично для всіх костюмів, стане звичайний начісування.

Якщо ви не уявляєте, як зробити самі костюм, то ми можемо запропонувати кілька варіантів.

1. Костюм привиди
Робити дуже легко. Для нього вам знадобиться шматок простирадла або ціла простирадло, краще за все та, яку ви не будете більше використовувати за прямим призначенням. Її ви можете повісити на голову, вирізу в очі. Можна намотати її на плечі так, щоб вона закривала все тіло, але голова залишиться зовні і тому вам буде потрібно сильно прикрасити обличчя і зробити відповідну зачіску. Можна під простирадлом заховати невеликий ліхтарик і включати його в певні моменти. Це буде виглядати так, немов ви світитеся в темряві.

2. Костюм відьми
Надіньте будь-яку спідницю чорного кольору, бажано довгу. Якщо вона не прикриває ніг, надягніть чорні капронові колготки, заздалегідь ретельно продірявлені, а в деяких місцях неакуратно зашиті кольоровими нитками. На спідницю нашейте багато латочок. Якщо ви впевнені, що спідниці чорного кольору у вашому гардеробі немає, тоді використовуйте кольорову спідницю, надівши її шкереберть.

Кофта може бути будь-якого фасону, відмінно підійде чорна кофта з капюшоном, на якій зображена павутина. Напевно у кого-то из ваших друзів така знайдеться, так як такі кофти були у свій час в моді.

На голові чудово виглядатиме чорна хустка або капелюх з великими полями і гострим кінцем. Зробіть парик з стрічки від старих непотрібних відеокасет. Можете прикріпити такий перуку до капелюха або до хустки.

3. Костюм мерця
Для нього вам буде потрібно, як і для костюма привиди, білий шматок матерії. На обличчі намалюйте декілька кривавих ран. Якщо ви - повішений, то не забудьте про мотузку, яка повинні висіти на вашій шиї. Якщо ж ви - потопельник, тоді почепити на себе зелень на кшталт водоростей.

Що стосується меню, так воно практично відсутня на цьому святі. Але так як російська душа, незважаючи на іноземне походження цього свята, все одно норовить пригостити Всю запрошену нечисть, тому ми пропонуємо вам подати наступні страви.

По-перше, ви можетеугостіть присутніх вином, або газованою водою червоного квіти, попередньо попередивши всіх, що вони будуть насолоджуватися кров'ю першої жертви. Потім, можна запропонувати гостям солодкий рулет чи інше ласощі схожої форми.

Рулет буде виконувати функцію «нутрощів» тієї самої першої жертви. Відповідно до цієї схеми ви можете пригощати своїх гостей всім, чим тільки побажаєте, але з однією умовою: у страви повинна бути «страшна легенда».

Тепер можна поговорити про прикрасу офісу.

Ця частина підготовки до Хеллоуїну теж не така проста, її потрібно добре обміркувати. Для оформлення офісу потрібно використовувати всі способи його «залякування». Для початку продумайте освітлення офісу. Воно повинно бути досить приглушеним. Якщо ваші світильники не дозволяють цього зробити, тоді для освітлення використовуйте виключно свічки.

Вікна найкраще завісити темними шматками тканини. На диванах і кріслах - темні пледи. На забудьте про гарбузі. Краще, якщо вона буде світитися.

Досить оригінально виглядає саморобна павутина, розвішена по кутах вашого офісу.

За матеріалами Оlivie

Оглядач 


29.10.2010 11841 0
Коментарі (0)

30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

144
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

961 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1013
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1174
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1452
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2560 7

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1079

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2032

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1471

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2553
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

310
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

479
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

743
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

204
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5686
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1076
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1225
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

805
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

271
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

679
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

803
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1117