Як в Івано-Франківську людей “розводять” гастролери цирку-шапіто

 

/data/blog/71702/296c6b38675a2e27c6c3d2bcc0f94d9c.jpg

 

Днями в Івано-Франківську розпочав свою гастрольну діяльність цирк-шапіто «Колізей».

 

Нещастя побувати на одній з вистав цього, за перепрошення сказати, «цирку-шапіто» мав й автор даних рядків, який на 8 березня вирішив зробити такий собі подарунок дружині і своїй дитині ціною 200 грн. за один квиток, а інший, як у всіх відомих лохотронах додавався безкоштовно (діти віком до трьох років – безкоштовно). Загалом середня вартість квитків коливалася від 80 до 250 грн..

 

Тут варто зазначити, що манеж діаметром до якихось десять метрів впритул по периметру був заставлений пластиковими кріслами. Як виявилося це була так звана «віп-зона» для кількох осіб, а на інших сиділи ті люди, які, як виявилося, не могли присісти на свої місця в «залі», бо на них уже сиділи інші люди з такими ж квитками! Усе це, звісно, викликало чимало незручностей у глядачів першого ряду, котрі самі, уже не говорячи про їхніх малолітніх дітей, могли мало що розгледіти на арені з-за спини таких «віпів».

 

Вистава, яка згідно сценарію мала розпочатися о 16.00 годині чомусь розпочалася з запізненням на 15 хвилин, вражала своїм примітивізмом і профанацією того, що називається «мистецтвом циркового жанру».

 

Якщо на афішах даного «цирку», говорилося, що тут можна буде побачити безліч тварин, то глядача, мабуть, не обманули: бо розпочалося шоу номером безлічі какаючих голубів з палким бажанням розмножуватися, а аж ніяк не слухати свого «дресирувальника». В наступному, вибачте за слово, «номері» (забороненому конферансьє до фото- і відео- знімання) артисти на кілька хвилин викотили на сцену імпровізований корабель-клітку і по черзі на кілька хвилин діставали відтіля без усіляких трюків: середньоазійського варана, королівського пітона, обскубаного борсука, що радше нагадував мурахоїда, і по парі дикобразів та пеліканів.

 

Після згаданого номера конферансьє оголосила антракт, який тривав півгодини, та запропонувала усім бажаючим з дітьми фотографуватися з вище перерахованими тваринами, до яких ще додали павича і величезного алабая чи то кавказьку вівчарку. Вартість одного такого фото становила 50 грн. І, повірте, що серед зголоднілої на будь-які видовища місцевої публіки (серед якої спостерігалися й представники нині «бідуючих» пенсіонерів) бажаючих сфотографувати своїх чад з цими «різноманітними» звірами таки вистачало.

 

В другій частині «шоу» відвідувачі могли полюбуватися «виступом» кількох кішок, переляканого акробата та силача, що жонглював впродовж десяти хвилин аж двома гирями (такого ви самі безкоштовно знайдете у нашому місті у будь-якій примітивній «качалці»).

 

Єдиний клоун у цій «виставі» чомусь своїм виглядом нагадував горбачовську «перестойки» і його боротьбу з зеленим змієм…

 

А втіхою усього цього видовища під назвою «цирк» була гімнастка, що спершу показала чудовий номер з обручами, а згодом політала без страховки на канатах під десятиметровим куполом цирку.

 

І ще одна шокуюча річ до неможливого здивувала у цьому «горе-цирку» – єдиний загаджений біотуалет для такої маси глядачів з дітьми на території виявився платним – 2 грн. за разове його відвідування.

 

Шкода, що згадуючи старі радянські часи, доводиться сумувати за тими величезними цирками-шапіто, що колись приїжджали до нашого міста, де люди окрім дійсно величезної кількості тварин, могли побачити не тільки гімнастів, акробатів та силачів, але й шоу на мотоциклах у клітках та ще багато іншого. Та, певно, щось подібне на теренах Прикарпаття ми ще не скоро зможемо побачити, бо усі циркові шоу нам сьогодні уже понад двадцять років незалежності замінюють прямі телетрансляції сесій обласної і верховної зради.

 

Тарас Боднар, “За лаштунками”


12.03.2015 1945 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1421
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2981
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1038
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3287 5

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1004

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

840

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1123
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

213
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2401
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

491
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15110
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

850
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

413
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

323
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

411
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

697
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1154