Як в Івано-Франківську людей “розводять” гастролери цирку-шапіто

 

/data/blog/71702/296c6b38675a2e27c6c3d2bcc0f94d9c.jpg

 

Днями в Івано-Франківську розпочав свою гастрольну діяльність цирк-шапіто «Колізей».

 

Нещастя побувати на одній з вистав цього, за перепрошення сказати, «цирку-шапіто» мав й автор даних рядків, який на 8 березня вирішив зробити такий собі подарунок дружині і своїй дитині ціною 200 грн. за один квиток, а інший, як у всіх відомих лохотронах додавався безкоштовно (діти віком до трьох років – безкоштовно). Загалом середня вартість квитків коливалася від 80 до 250 грн..

 

Тут варто зазначити, що манеж діаметром до якихось десять метрів впритул по периметру був заставлений пластиковими кріслами. Як виявилося це була так звана «віп-зона» для кількох осіб, а на інших сиділи ті люди, які, як виявилося, не могли присісти на свої місця в «залі», бо на них уже сиділи інші люди з такими ж квитками! Усе це, звісно, викликало чимало незручностей у глядачів першого ряду, котрі самі, уже не говорячи про їхніх малолітніх дітей, могли мало що розгледіти на арені з-за спини таких «віпів».

 

Вистава, яка згідно сценарію мала розпочатися о 16.00 годині чомусь розпочалася з запізненням на 15 хвилин, вражала своїм примітивізмом і профанацією того, що називається «мистецтвом циркового жанру».

 

Якщо на афішах даного «цирку», говорилося, що тут можна буде побачити безліч тварин, то глядача, мабуть, не обманули: бо розпочалося шоу номером безлічі какаючих голубів з палким бажанням розмножуватися, а аж ніяк не слухати свого «дресирувальника». В наступному, вибачте за слово, «номері» (забороненому конферансьє до фото- і відео- знімання) артисти на кілька хвилин викотили на сцену імпровізований корабель-клітку і по черзі на кілька хвилин діставали відтіля без усіляких трюків: середньоазійського варана, королівського пітона, обскубаного борсука, що радше нагадував мурахоїда, і по парі дикобразів та пеліканів.

 

Після згаданого номера конферансьє оголосила антракт, який тривав півгодини, та запропонувала усім бажаючим з дітьми фотографуватися з вище перерахованими тваринами, до яких ще додали павича і величезного алабая чи то кавказьку вівчарку. Вартість одного такого фото становила 50 грн. І, повірте, що серед зголоднілої на будь-які видовища місцевої публіки (серед якої спостерігалися й представники нині «бідуючих» пенсіонерів) бажаючих сфотографувати своїх чад з цими «різноманітними» звірами таки вистачало.

 

В другій частині «шоу» відвідувачі могли полюбуватися «виступом» кількох кішок, переляканого акробата та силача, що жонглював впродовж десяти хвилин аж двома гирями (такого ви самі безкоштовно знайдете у нашому місті у будь-якій примітивній «качалці»).

 

Єдиний клоун у цій «виставі» чомусь своїм виглядом нагадував горбачовську «перестойки» і його боротьбу з зеленим змієм…

 

А втіхою усього цього видовища під назвою «цирк» була гімнастка, що спершу показала чудовий номер з обручами, а згодом політала без страховки на канатах під десятиметровим куполом цирку.

 

І ще одна шокуюча річ до неможливого здивувала у цьому «горе-цирку» – єдиний загаджений біотуалет для такої маси глядачів з дітьми на території виявився платним – 2 грн. за разове його відвідування.

 

Шкода, що згадуючи старі радянські часи, доводиться сумувати за тими величезними цирками-шапіто, що колись приїжджали до нашого міста, де люди окрім дійсно величезної кількості тварин, могли побачити не тільки гімнастів, акробатів та силачів, але й шоу на мотоциклах у клітках та ще багато іншого. Та, певно, щось подібне на теренах Прикарпаття ми ще не скоро зможемо побачити, бо усі циркові шоу нам сьогодні уже понад двадцять років незалежності замінюють прямі телетрансляції сесій обласної і верховної зради.

 

Тарас Боднар, “За лаштунками”


12.03.2015 1900 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

208

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2