Як "Укрпошта" може врятувати людину

 

 

За роки більш як десятирічної журналістської роботи доводилось бувати в різних ситуаціях: затримувати порушників разом з нарядом міліції, пояснювати наглядачу маяка в тоді ще українському Криму, що мені конче необхідно піднятися на маяк, щоб «просто зробити фото», спілкуватися з представницями найдавнішої професії, готуючи матеріал про необхідність програм для реабілітації та подальшої соціалізації «жриць кохання», що опинились на соціальному дні не від доброго життя.

Одним з найскладніших був матеріал про дитячі будинки. Після тих зустрічей - дуже багато думок і дуже багато емоцій, не найлегших…Кожна зустріч перевертає нутрощі догори дриґом, примушує цінувати те, що маємо безумовно і безоплатно, - батьківську любов.

Після декількох таких зустрічей взяла за правило не пропускати найменшого приводу зателефонувати батькам, привітати будь з чим, починаючи від Нового року і закінчуючи Днем прикордонника, робити маленькі чи немаленькі сюрпризи, в залежності від стану гаманця. Єдине, що не завжди вдається, це навідувати їх так часто, як хотілося б: сама давно вже мешкаю в обласному центрі, батьки, що природньо, залишились у селі.

«До чого тут Укрпошта?», - спитаєте ви. Ні, я не пишу листів і не відправляю їх поштою. Так, іноді надсилаю посилки, але не частіше, ніж інші. Бачу стан деяких відділень, які давно вже чекають ремонтів і нових комп’ютерів. Не поділяю впевненість деяких працівників компанії, що найкращий варіант спілкування з клієнтом, - це сувора, непохитна, непробивна жодною людською емоцією, діловитість. Проте нещодавно їм таки вдалось мене не просто здивувати, а практично врятувати.

Каюсь, я була стовідсотково винна: за нескінченними матеріалами, нервовими дедлайнами, «невимушеними» зауваженнями від шефа працювати краще, я забула про їх день, не помічений в жодному календарі, - день знайомства, який відзначають протягом багатьох років, не пропустивши жодного разу. Незмінний торт на столі, незмінне шампанське, незмінні троянди…

Цього року я провтикала, не домовилась про відгул, не надіслала заздалегідь подарунка, ну і не приїхала, на жаль, для шефа і для законодавства такий привід не є поважною причиною не вийти на роботу.

Зранку, зрозумівши, доволі свинську ситуацію, намагалась гарячково щось придумати. Зателефонувати – зателефонувала, привітала; пообіцяти приїхати – пообіцяла, а що ще залишалось робити? Шукати подарунок не мала часу, оскільки нагадую, була на роботі. Банально придумала надіслати батькові і мамі грошей «до столу», розуміючи, що останнім часом навіть мінімальний набір -торт, шампанське і троянди – для двох пенсіонерів коштує недешево. І тут почалось… Як в ХХІ столітті переказати кошти в село, де нема банківського відділення, банкомату, а в батьків нема банківської картки? Правильно, поштовим переказом. А як здійснити поштовий переказ, коли ти на роботі і фізично не можеш бути у відділенні? Задачка не вирішувалась. Безнадійно полізла на сайт Укрпошти шукати відділення, які, можливо, працюють після 18.00. І тут, прозріння, шок і культурне потрясінняразом: на сайті Укрпошти, яку я вважала ледве не уособленням анахронізму, прямо мені в очі дивився банер з загадковою, проте багатообіцяючою назвою «Переказ «З картки додому». Натискаю, відкриваю, читаю. Врятована! В декілька кліків, не встаючи з-за столу, перераховую з картки кошти на адресу батьків і, о диво, не могла уявити, що така послуга навіть теоретично може існувати. В селі поштарка готівкою отримає ці кошти і передасть їх батькам особисто в руки, як робить це двічі на місяць, приносячи пенсію, спочатку мамі, а потім батькові.

Не знаю, кому прийшла в голову така дивна думка поєднати здавалось би непоєднуване – переказ з картки в готівку – але це працює!


04.09.2017 1562 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

619
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3214
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003