Як "Укрпошта" може врятувати людину

 

 

За роки більш як десятирічної журналістської роботи доводилось бувати в різних ситуаціях: затримувати порушників разом з нарядом міліції, пояснювати наглядачу маяка в тоді ще українському Криму, що мені конче необхідно піднятися на маяк, щоб «просто зробити фото», спілкуватися з представницями найдавнішої професії, готуючи матеріал про необхідність програм для реабілітації та подальшої соціалізації «жриць кохання», що опинились на соціальному дні не від доброго життя.

Одним з найскладніших був матеріал про дитячі будинки. Після тих зустрічей - дуже багато думок і дуже багато емоцій, не найлегших…Кожна зустріч перевертає нутрощі догори дриґом, примушує цінувати те, що маємо безумовно і безоплатно, - батьківську любов.

Після декількох таких зустрічей взяла за правило не пропускати найменшого приводу зателефонувати батькам, привітати будь з чим, починаючи від Нового року і закінчуючи Днем прикордонника, робити маленькі чи немаленькі сюрпризи, в залежності від стану гаманця. Єдине, що не завжди вдається, це навідувати їх так часто, як хотілося б: сама давно вже мешкаю в обласному центрі, батьки, що природньо, залишились у селі.

«До чого тут Укрпошта?», - спитаєте ви. Ні, я не пишу листів і не відправляю їх поштою. Так, іноді надсилаю посилки, але не частіше, ніж інші. Бачу стан деяких відділень, які давно вже чекають ремонтів і нових комп’ютерів. Не поділяю впевненість деяких працівників компанії, що найкращий варіант спілкування з клієнтом, - це сувора, непохитна, непробивна жодною людською емоцією, діловитість. Проте нещодавно їм таки вдалось мене не просто здивувати, а практично врятувати.

Каюсь, я була стовідсотково винна: за нескінченними матеріалами, нервовими дедлайнами, «невимушеними» зауваженнями від шефа працювати краще, я забула про їх день, не помічений в жодному календарі, - день знайомства, який відзначають протягом багатьох років, не пропустивши жодного разу. Незмінний торт на столі, незмінне шампанське, незмінні троянди…

Цього року я провтикала, не домовилась про відгул, не надіслала заздалегідь подарунка, ну і не приїхала, на жаль, для шефа і для законодавства такий привід не є поважною причиною не вийти на роботу.

Зранку, зрозумівши, доволі свинську ситуацію, намагалась гарячково щось придумати. Зателефонувати – зателефонувала, привітала; пообіцяти приїхати – пообіцяла, а що ще залишалось робити? Шукати подарунок не мала часу, оскільки нагадую, була на роботі. Банально придумала надіслати батькові і мамі грошей «до столу», розуміючи, що останнім часом навіть мінімальний набір -торт, шампанське і троянди – для двох пенсіонерів коштує недешево. І тут почалось… Як в ХХІ столітті переказати кошти в село, де нема банківського відділення, банкомату, а в батьків нема банківської картки? Правильно, поштовим переказом. А як здійснити поштовий переказ, коли ти на роботі і фізично не можеш бути у відділенні? Задачка не вирішувалась. Безнадійно полізла на сайт Укрпошти шукати відділення, які, можливо, працюють після 18.00. І тут, прозріння, шок і культурне потрясінняразом: на сайті Укрпошти, яку я вважала ледве не уособленням анахронізму, прямо мені в очі дивився банер з загадковою, проте багатообіцяючою назвою «Переказ «З картки додому». Натискаю, відкриваю, читаю. Врятована! В декілька кліків, не встаючи з-за столу, перераховую з картки кошти на адресу батьків і, о диво, не могла уявити, що така послуга навіть теоретично може існувати. В селі поштарка готівкою отримає ці кошти і передасть їх батькам особисто в руки, як робить це двічі на місяць, приносячи пенсію, спочатку мамі, а потім батькові.

Не знаю, кому прийшла в голову така дивна думка поєднати здавалось би непоєднуване – переказ з картки в готівку – але це працює!


04.09.2017 1486 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

708
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1058 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

867
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1685
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2309
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4295 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

455

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

281

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

508

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

460
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8038
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

694
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

734
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1151
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

735
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6319
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1808
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

291
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

315
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1629
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

821 1