Як рука прокурора руку слідчого миє (документ)

 

Повертаюсь до надрукованого Депутатського звернення Юрія Романюка, адресованого Прокурору області О.Каліфіцькому та начальнику ОУ УМВС в області, стосовно безпідставного, з ознаками явного перевищення своїх службових повноважень, дій заступника начальника слідчого управління Бурак С.І., щодо затримання на три доби підозрюваного бізнесмена гр. Костянтина Бородайка,  та вимог прокурора обвинувачення у судовому засіданні, застосувати до затриманого міру запобіжного заходу – утримання під вартою 2 місяці(!), на що суд НЕ погодився, а обмежився лише грошовою заставою, мною отримано відповіді з прокуратури області та слідчого управління ОУ УМВС в області.

 

Тішить, що за відповіддю начальника слідчого управління В.В.Ільчишина слідує, що «працівниками слідчого управління…розглянуто Ваше звернення…». Я так розумію, що начальник зібрав рядових працівників, і вони колективно розглянули моє звернення, щодо законності та адекватності дій самого начальника і його заступника Бурака С.І., які інспірували кримінальну справу проти бізнесмена? Дуже вражаюча картина. Головне, що в ЦЕ, з розбігу, щиро віриться!

 

З відповіді слідує, що слідчим «за фактом» порушена кримінальна справа, «за ознаками вчинення ним злочинів» -  пред’явлено обвинувачення.

 

А, «враховуючи наявність достатніх підстав, затримано на підставі ст.ст. 106, 115 та 155 КПК України». Богу дєкувати статей вистачає.

 

Щодо дій самих слідчих, то  «проведеною перевіркою порушень вимог КПК під час затримання НЕ встановлено. На даний час досудове слідство у кримінальній справі триває».

 

Отут, у мене, як депутата, та членів постійної комісії обласної ради з захисту прав людини, законності та правопорядку питання є, до слідчих і прокурорів, всіх рівнів.

 

1. Якою «перевіркою» доведено «факт нанесення матеріальних збитків на суму 1,3 млн. грн.»? Хто цей експерт, його реквізити, прізвище, освіта, кваліфікація, яку має ліцензію, якій його фаховий рівень, коли і з ким він проводив експертизу в спірному приміщенні, в присутності кого, де цей акт, протокол, методика застосування підрахунків завданих збитків, хто взагалі встановив, що ремонтні роботи це збитки? Як ви кваліфікували ці дії – «шахрайством»?  Який кримінально-процесуальний зв’язок між «капітальним ремонтом, реконструкцією» та «завданими збитками» і «шахрайством»? Що з цього всього «перевірила» обласна прокуратура? Кого ви так цинічно обманюєте?  По суті запитань – жодної письмової відповіді!

 

2. Чому прокуратура і слідчі, ще перебуваючи в зародку «досудового слідства», «яке триває», на підставі сумнівних «висмоктаних зі стелі» процесуальних аргументів, які безпідставно перекваліфіковують «за фактом», «за ознаками вчинення ним злочинів», «враховуючи наявність достатніх підстав», так довго проводите (ще й до сьогодні) ДОСУДОВЕ  СЛІДСТВО? Адже, у вас є «наявність достатніх підстав», «оцінка завданих збитків в сумі 1,3 млн.грн», «факти», «достатні ознаки»?  Чому справа досі ще не в суді?

 

3. А якщо ви, прокуратура і слідство, так довго проводите «досудове слідство», яке не здатні «зліпити до купи», бо реально і об’єктивно не має підстав і доказів, будь-яких фактів злочину, доведеного шахрайства, доведеного судом(!) заволодіння чужим майном, а не слідчим у кабінеті, і саме тому, не здатні передати кримінальну справу до суду, то навіщо ви застосовуєте проти обвинуваченого, на якого за законами України поширюється презумпція невинуватості, до остаточного рішення суду, яке набрало законної сили, (який не вчиняв злочинів проти людяності, проти особи, не вбивав, не насилував, не калічив), а якого лишень підозрюєте «за фактом», у можливому вчиненні злочину, вимагаєте від суду першочергово підозрюваного бізнесмена «посадити», позбавити його будь-яких належних засобів юридичного захисту і доказів своєї невинуватості, а потім місяцями фальшуєте під «закритого», т.зв. «докази» кримінального злочину?

 

4. Які, у вас були зібрані «вагомі» аргументи, «факти» і «достатні підстави», затримувати громадянина України на три доби, і вимагати від суду ще 2 місяця його попереднього ув’язнення? Чому просто не вибачилися? Право, надане державою Україна, слідчим і прокурорам, у виняткових випадках, при наявності беззастережних підстав і доказів, за вчинення тяжких злочинів проти особи чи держави, передбачає/допускає, але НЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ, і НЕ ВИМАГАЄ, від слідчого і прокурора обов’язкового тотального, масштабного, застосування запобіжного заходу попереднього ув’язнення (взяття під варту), на три доби, а за рішенням суду на два місяця, проти всіх підозрюваних, у банальному господарському спорі двох бізнесових структур. Інтересів держави у цьому спорі НЕ МАЄ! Шкоди, матеріальних втрат, заподіяних інтересам держави, теж НЕ МАЄ! То яку, і в інтересах кого, яких третіх осіб, зайняла прокуратура області та слідство позицію?

 

5. Ви застосовуєте норму права, ст.ст. 106, 115, 155 КПК України - НЕ АДЕКВАТНО, відверто ПО САДИСТСЬКІ, З ЧІТКО ВИРАЗНИХ МОТИВІВ ВЛАСНОЇ КОРУМПОВАНОЇ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ -  ЗДЕРТИ ХАБАР ЗА ПОДАЛЬШЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ПІДСУДНОГО З ПІД ВАРТИ, ТА ЗАКРИТТЯ СПРАВИ, З РІЗНИХ МОТИВІВ!

 

6. У мільйонів громадян України  Є дозвіл на зберігання та носіння зброї. Але право зберігати і носити зброю НЕ ДАЄ ПРАВО І ВИПРАВДАННЯ ЗА НЕАДЕКВАТНЕ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ, І НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

 

А зловживання вами (слідчими і прокуратурою) ст.ст. 106, 115, 155 КПК України, це та «ЗБРОЯ», яку ви щоденно, безкарно, масово, застосовуєте проти людини - АБСОЛЮТНО НЕАДЕКВАТНО!

 

Впевнений, що довільне тлумачення прокуратурою області, його керівництвом, рішень Конституційного суду та законів, щодо заборони будь-кому зі сторони, втручатися в дії слідчих, стосовно конкретних кримінальних справ, має рацію лишень тоді, коли депутати вимагали би від слідчих чи прокурорів конкретних дій або вчинків, а у нас є претензії до вас, у підозрі корумпованого, неадекватно застосування права, порушення вами прав людини, захист яких не має навіть національних кордонів країн-порушників, перевищення вами службових повноважень, незаконне інспірування та фальсифікація конкретних кримінальних справ, свідоме злочинне силове намагання позбавити права захисту від кримінального переслідування беззахисних підозрюваних. А це, НЕ одно й ТЕ саме. Тут, ми мовчати не будемо! Ви не дали в своїй письмовій відповіді на Депутатське звернення жодної відповіді ПО СУТІ звернення. А написали черговий твір на вільну тему, що перевіркою встановлено, що все в межах закону, а вам депутатам - бажано не пхати свого носа в наші приватно-бізнесові справи.

 

Ваш президент подав на розгляд громадськості законопроект з гуманізації та прозорості, зрівняння всіх сторін в процесуальних правах, новий Кримінально-процесуальний кодекс. В якому обмежується норма тимчасового затримання підозрюваного з 72 годин, до 24 годин. За поданням вашого президента, Верховна Рада України, гуманізувала кримінальну відповідальність, з близько 20 статей КК, за економічні та майнові злочини. Портнов і Пшонка на всіх теле-шоу країни піарять нову гуманістичну політику президента, покликану припинити свавілля прокуратури і слідчих (тобто і вас в тому числі, а можливо в-першу чергу), а ви… відкрито і демонстративно, організовано її саботуєте, свідомо і навмисно нехтуєте. Чи він теж, своїми рекомендаціями, щодо гуманізації, втручається у конкретну кримінальну справу?

 

Всій Європі, США, країнам світу, ЄС, ПАРЄ, ОБСЕ, НАТО… відомі методи «законності» досудового слідства, конкретно: Каліфіцького, Войченка, Гріщенка, ролі і місця цих кадрів Генеральної прокуратури, в фальшуванні конкретних кримінальних справ, інспірованих режимом Януковича, проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка. Всім відомі зібрані вами докази, датовані «31 квітня». Відомі ваші «експертизи» та фах «експертів» в цих справах.

       

Ви не сховаєтеся від відповідальності за сумнівним перекручуванням суті та змісту «вибіркового застосування»  рішень Конституційного суду та законів. Не закриєте рота депутатам.

 

Прикарпаття, - вам не Київ, не Одеса, не Донецьк, і навіть не Єнакієво!

         

Предметом розгляду вчинених вами правопорушень стане чергове засідання Івано-Франківської обласної ради.     

 

 

Депутат обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»                    Юрій Романюк

 

 

 

 


08.03.2012 Юрій Романюк 1625 14
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

2712 23
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10087 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11195 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5156
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2941
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2404

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

455

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

522

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

590

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

799
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

400
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

455
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1421
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

555
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3238
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1887
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

855
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17450
29.02.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

278
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

534
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

981 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1590 1