Як розслідування УЄФА щодо поведінки львівських фанів допоможе Україні

 

img

 

Чергове покарання від УЄФА може навчити вболівальників поводити себе, а футбольні органи нарешті приділити увагу культурі поведінки на трибунах.

 

Поведінка фанів під час матчу Україна - Македонія на "Арені Львів" не залишилася без уваги УЄФА. Нагадаємо, що переможний матч нашої збірної був затьмарений нахабною поведінкою деяких фанів, які кидали на поле сміття, файери, петарди та, за словами директора "Арени Львів", шумові гранати. Арбітр призупинив матч, а делегат УЄФА заніс все, що побачив, у протокол. 

УЄФА розпочав дисциплінарне розслідування і надіслав відповідний лист до ФФУ. У ньому зазначається, що під час матчу були зареєстровані наступні порушення: расистська поведінка, вболівальники, які вибігли на поле, використання піротехнічних засобів та лазерних вказівок, проблеми з організацією (заблоковані виходи) і навіть продаж алкоголю під час матчу. 

Тепер у ФФУ є шість днів для власної аргументації, яка, теоретично, може пом'якшити санкції.

Чому саме у Львові?

Таке запитання може задати собі кожен українець. Чому в місті, де найпалкіше вболівають за збірну України, знаходяться люди, які все псують. Львів не так часто приймає міжнародні матчі, але майже кожного разу крім палкої підтримки Україна отримує проблеми та негативні наслідки. 

Якщо згадати історію з матчем відбору ЧС-2014 Україна - Сан-Марино, який ледь не коштував збірній України важливого матчу з Польщею без глядачів через поведінку фанів на "Арені Львів". Тоді, нагадаємо, на стадіоні представники організації FARE помітили прояви расизму і надали відео. Також вони казали, що на адресу Едмара лунали мавп'ячі вигуки. У ФІФА проаналізували рапорти арбітра та інспектора матчу, докази FARE, і ухвалили рішення про дискваліфікацію стадіону, а також заборонили глядачам відвідувати матч Україна - Польща у Харкові.

Потім у ситуацію втрутився віце-президент УЄФА Григорій Суркіс. ФФУ подала апеляцію і матч зіграли з глядачами, а "Арена Львів" зараз приймає міжнародні матчі, але відбір ЧС-2018 точно не пройде на цьому стадіоні.

А 30-го вересня під час матчу "Шахтар" - "Порту" у Лізі чемпіонів на поле також летіли файери. 

Справа в тому, що у Львову немає належного досвіду самостійного проведення міжнародних матчів такого рівня. Під час Євро-2012 за все відповідав УЄФА. Система продажу квитків, а також інші фактори не давали можливості потрапити на стадіон провокаторам та невихованим людям, які не поважають футбольні закони. На матчі збірної України, на жаль, можуть потрапити саме такі, а система контролю не може перешкодити людям, які проносять на трибуни файери та інші предмети, які заборонені на матчах під егідою УЄФА

Немає розуміння різниці між чемпіонатом України та міжнародними матчами

Головна проблема не тільки в людях, які не розуміють очевидних речей і вважають, що закони УЄФА неправильні. Проблема криється в українському підході. ФФУ не хоче вирішувати проблему невихованості українського вболівальника. Там люблять просто карати клуби фінансовими штрафами. Керівництво клубів також не хоче йти на діалог з фанами. Вони живуть своїм життям. У клубах немає людей, які можуть знайти спільну мову з вболівальниками, пояснити їм закони. Якби в Україні не дозволяли на секторах поведінку, яка забороняється УЄФА, на міжнародних матчах не було б таких проблем. Вся справа в тому, що справжній європеєць поважає закон. В Україні його ніколи не поважала влада, а люди, які це бачать, також не хочуть жити за правилами. Але колись потрібно починати жити за європейськими стандартами, якщо так хочеться до Європи. 

Що кажуть фани

Голова організації "Завжди Вірні", яка здійснює управління "Карпатами", Тарас Павлів розповів про інцидент з кинутим на поле "Арени Львів" файером під час матчу проти збірної Македонії. 

"Директор "Арени Львів" може й далі собі вигадувати. Яка шумова граната? Ви, напевно, знаєте який у неї ефект. Всі її бачили під час майдану. Насправді це були звичайні петарди, звичайні файери. Такі палятся на кожному матчі. Потрібно вже давно зрозуміти, що в таких організаціях, як ФІФА, УЄФА, ФАРЕ, постійно діють подвійні стандарти. Одним - всі витівки прощають, а інших - штрафують, дискваліфікують стадіони", - сказав Павлів. 

З цих слів ми бачимо, що футбольну конституцію можна не поважати лише тому, що хтось побачив подвійні стандарти у ФІФА та УЄФА. Якщо і надалі діятиме така психологія, то вона призведе до того, що в Україні, де міжнародні матчі зараз можна проводити лише у Львові та Києві, взагалі не залишиться стадіонів для участі команд у матчах під егідою УЄФА. 

Хочеться згадати одну мудрість: у чужий монастир зі своїм уставом не ходять.

УЄФА не буде підлаштовуватися під думки українських фанів. Не хочеш жити за нашими правилами - йди геть. І в цьому вони будуть повністю праві.

Що вирішить УЄФА

Збірну України покарають. Є декілька варіантів, які очікують Україну. Найжорсткіший - дискваліфікація "Арени Львів", декілька домашніх матчів без глядачів для нашої збірної, грошовий штраф. Найм'якший - лише грошовий штраф.

Чому покарання - це великий плюс

Якщо батьки все дозволяють своїй дитині - вона виростає розбещеною. Якщо вони її постійно карають, вона може вирости заляканою. 

В Україні зараз ми спостерігаємо перший варіант. Ми маємо розбещених фанів, яких треба інколи карати, щоб навчити. Зрозуміло, що вони можуть сприймати це як "наїзд", але карати також потрібно з розумом. Це буде добре для них, а також для футбольної спільноти України. Саме тому санкції УЄФА можуть нарешті змусити футбольне керівництво країни зайнятися проблемою культури поведінки на трибунах.

 

Андрій Коваленко


16.10.2014 471 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

428
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2973
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21128
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2001
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1515 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

56

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

739

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2170

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

849
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

175
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

478
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1015
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

177
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

795
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

761
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

695
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8238
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

901 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

894
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2189 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

839