Як не зламатися

 

 

Життя – Божий дар,
який людина до кінця ніколи не оцінить

 

Людина слабка. Надзвичайно слабка. Слабкіша, ніж нам здається. Відчуття поразки від народження міститься глибоко всередині у кожного з нас, і це тяжко подолати. Ми не бетмени і не супермени, які щохвилинно ризикують своїм життям аби врятувати світ.

 

Нині ми перебуваємо у більш-менш тепличних умовах. Ми не пройшли крізь концтабори, голодомори та бойове пекло. Тваринний страх ми можемо пережити всього лише кілька разів за життя. І за все життя над нами може ні разу не нависнути смертельної загрози. Поки що в більшості з нас відсутня потреба боротися щодня за виживання. І за цих більш-менш мирних умов чимало наших співвітчизників страждають від своїх незначних негараздів і поринають у депресії.

 

Багато юнаків ламається на першому ж допиті в міліції. А ще більше їх народжується вже зламаними. І вони ніколи не підведуться. Як каже один мій добрий знайомий, падають усі, не всі підводяться. І додає: а підвестись допомагає тільки віра.

 

За життя людиною можуть рухати різні чинники: бажання слави, влади, грошей, ще чогось. Але коли це минає, і зачепитися душі більше нема за що, тоді, коли пощастить, може народитися в душі віра в Творця.

 

Чимало моїх друзів, знайомих, пройшли крізь тюрми та вийшли на свободу повноцінними людьми. Їх зберігала віра. У камері вони не мали нічого, окрім віри в Бога. Вони вийшли на свободу, і не отримали багатства, не зайняли посад і не стали впливовими людьми. На ногах їх тримає віра.

 

Людина шукає Бога по-різному. Інколи, шляхом теоретичних розмірковувань, але такий шлях може виявитися хитким. Буває, під тиском загрозливих обставин, через страх. Крізь людину неначе проходить відчуття існування Бога. І людина усвідомлює, що Він Єдиний. Людина намагається вхопитись за трансцендентне, й багато чого змінюється у її житті.

 

Віра здатна змінити навіть фізіологію, ми починаємо одужувати від хвороб, або менше хворіти. Чудо дуже індивідуальне і в кожного воно своє, не зрозуміле для інших. Набувши віру в Бога, людина може зіштовхнутися з чудом, і тоді вона відчуває присутність Творця поряд з собою.

 

Проте, віра людини не буває досконалою до кінця. Віруючий так чи інакше перебуває в якомусь власному невігластві. Свідомо чи несвідомо опирається тому, що насправді було би для неї краще. І в такі миті вона може відчути, як щось її примушує до цього, кращого, всупереч її власній волі. В такі моменти людина відчуває над собою Божу волю.

 

Іноді виникає потреба розмірковувати над природою Бога. Звісно, ми ніколи до кінця її не пізнаємо. Люди просто не мають такої можливості. Але Отці Церкви кажуть про інтелігібельність Бога. Пізнавати Бога можливо лише шляхом розумових міркувань.

 

Україна стане авангардом Християнства. Українці будуть передувати у вченні Господа Ісуса Христа. Іншого шляху немає, не існує, і ніколи не існуватиме.

 

Амінь.

Аттіла Селлеі-Довженко

Братство


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

856 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6254
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1542
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720