Як на Прикарпатті дурять багатодітну родину

 

/data/blog/45857/df4368ec2f0593fe1c473b85fb982c7b.gif

 

Наприкінці 2006 року Ольгу Осташ із селища Брошнів-Осада Рожнятівського району призначили опікуном онуків після того, як її доньку Віру місяцем раніше суд позбавив батьківських прав.

 

Жінка й гадки не мала, що доля може так круто змінити життя. Ольга Михайлівна з чоловіком Іваном взяли на себе відповідальність за дітей, не вагаючись. ostash Тридцять вісім років вона віддала брошнівському лісокомбінату. Коли вийшла на пенсію, клопотів тільки додалося. Хіба до відпочинку, якщо на плечах відповідальність за п'ятеро сиріт?

 

У 2011 році поховала чоловіка і доньку Віру. Важко пережила подвійну трагедію. Це ще більше спонукало мобілізувати внутрішні сили, аби вистояти. Нині внук Борис навчається у Брошнівському училищі на столяра. Найбільший помічник бабусі в домашніх справах - Ольга. Дівчинці 12 років. Зранку дорогою до школи вона веде найменшого братика в садок, а після занять забирає. Порається з бабусею, в хаті й на городі. Встигає відвідувати гурток малювання. ЇЇ картини наповненні людським щастям і добром, випромінюють любов та ласку. Василь і Степан теж не байдужі до позакласного навчання. Після уроків відвідують гурток танців.

 

Василь у музичній школі вчиться грати на акордеоні. Ольга Матвіївна, яка свого часу закінчила Коломийський деревообробний технікум з червоним дипломом, допомагає внукам виконувати домашні завдання. Бувають складні, але в житті доводиться розв'язувати ще важчі. Причому, самостійно. Минулого року, коли Ольга Матвіївна захворіла і деякий час пролежала в лікарні, внуки встигали і її провідувати, і засадили 17 арів городу. Восени зібрали понад тонну картоплі. Частину врожаю виміняли на цукор. Уся сім'я поки що проживає у квартирі з трьох кімнат, яку отримали в радянський час. Одну виділили для хлопців. Їм доводиться спати на двоярусних ліжках. Та це найменші проблеми в родині.

 

У 2008 році Ольга Осташ написала заяву до селищної ради з проханням надати ділянку для будівництва хати. Там їй відмовили нібито через відсутність вільних земель. Не зарадило й районне начальство. Відтоді жінка перестала вірити чиновникам. Два роки тому родина купила двокімнатну квартиру в сусідньому під'їзді для Степана і Василя. Зробили ремонт. Діти мають змогу там користуватися ванною, бо у теперішньому помешканні вийшло з ладу обладнання. Наприкінці минулого літа, обласне керівництво гучно заявило про грошову допомогу родині Осташ для придбання житла у розмірі сорок тисяч гривень.

 

Ольга Матвіївна зраділа такому щастю. Вона вирішила знайти майбутнє помешкання для Бориса і Ярослава. Хотіла, щоб біля хати був невеликий город. Для її купівлі жінка потратила чимало власних заощаджень. Обіцяні кошти від влади надійшли тільки в середині грудня. Але до кінця березня родина повинна ще доплатити двадцять тисяч гривень. Тому звертається до всіх із проханням допомогти. На білборді біля приміщення селищної ради зображено щасливу сім'ю Осташ, яка, вмостившись на дивані, радісно посміхається.

 

Внизу написано, що за рік із районного бюджету виділили 35 тисяч гривень на придбання житла для цієї родини, з обласного -120 і заможні благодійники дали 89. Хтось, мабуть, хотів похизуватися своїми досягненнями. Виглядає, що родина отримала велику фінансову допомогу. Тепер Ольга Матвіївна змушена всім пояснювати, що надійшло тільки 40 тисяч гривень. Решту коштів в очі не бачила. Утім, про цю родину в районі не забувають. На свята діти отримують подарунки, під час канікул їздять на екскурсії. Їм би ще знадобився комп'ютер. З влаштуванням у садок маленького Ярослава не було жодних проблем.

 

А ось із Степаном у 2008 році вийшла ціла морока, згадує Ольга Осташ . Їй відмовляли, доводилося оббивати пороги райдержадміністрації. Та жінка не любить нарікати на долю, бо до труднощів звикла. Дякує за допомогу сусідам, які з розумінням ставляться до її проблем. Тож діти мають одяг, іграшки. А ті незручності, що спричиняють сусіди Дуляновські, не можуть затьмарити багатодітній родині ставленя до добрих, чуйних людей, яких більшість.

 

Правда ІФ


13.01.2014 1079 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2513
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1599 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2092

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

602
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

409
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2