Як мають реагувати США на українську кризу: три ключові принципи

 

/data/blog/64992/18a27d13df9671a94fe6e06ac7a8b04f.jpg

 

Враховуючи присутність тисяч регулярних російських військ в Україні і десятків тисяч військ, дислокованих біля її кордону, небезпека подальшої агресії Кремля на території України є дуже високою. Америці терміново необхідно обговорити ситуацію зі своїми європейськими союзниками, щоби знайти сильніші й ефективніші методи протистояння цій загрозі.

На підставі стратегічного аналізу і багаторічного дипломатичного досвіду ми пропонуємо три принципи, на яких має грунтуватися реакція Америки на міжнародну кризу, що склалася.

По-перше, ми рекомендуємо Америці визнати свої зобов'язання перед Україною, що виникають з Будапештського меморандуму про гарантії безпеки. За цією угодою Росія, Сполучені Штати і Велика Британія зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України в обмін на її відмову від розміщення радянської ядерної зброї на своїй території. Сама ідея про нерозповсюдження ядерної зброї може бути дискредитована в усьому світі, якщо американські гарантії безпеки знову і знову виявлятимуться марними для країн-учасниць договору, що зіткнулися з агресією.

Ми хочемо, щоб світ побачив, що мирна відмова України від ядерної зброї забезпечила їй доступ до звичайної зброї, коли це стало дійсно необхідним для захисту її кордонів.

Америка повинна дати всім зрозуміти, що її допомога в рамках Будапештського меморандуму включає постачання оборонної зброї, тому що були порушені кордону України і є загроза продовження агресії. Цю допомогу слід надати негайно, можливо, разом з бронебійними, зенітними, антиракетними установками та обладнанням для збору розвідувальної інформації.

Ця допомога збільшила б для Кремля ціну захоплення портового міста Маріуполя або додаткових територій Луганської та Донецької областей.

Володимир Путін в цьому дуже вразливий.

Опитування російських соціологів з "Левада-Центру" за останні кілька місяців свідчать, що більше двох третин населення Росії не хоче, щоб російські солдати воювали в Україні.

Сполучені Штати повинні поінформувати Москву про те, що постачання такого обладнання буде зупинено, щойно Росія в повному обсязі виконає свої зобов'язання в рамках мінських угод: виведе російські війська (регулярну армію і "добровольців") і військову техніку за територію України і визнає повний контроль Києва на Донбасі, в тому числі з боку кордону Росії і України.

По-друге, для забезпечення солідарності альянсу та подальшого заохочення Путіна до припинення агресії Америка повинна запропонувати договір на жорстких умовах: Сполучені Штати не підтримуватимуть вступ України до НАТО, тільки-но Кремль повністю виконає свої зобов'язання за мінськими угодами, а Україна повністю відновить контроль над Донбасом. Ця умова вимагає від Кремля розуміння того, що Україна має право встановлювати будь-які військові відносини з Європейським союзом, які обидві сторони вважатимуть прийнятними, а також – поваги з боку Росії до суверенності кожного вибору України та її територіальної цілісності.

Ця пропозиція, крім того, буде для Росії відповіддю на її побоювання, що розширення НАТО є загрозою її безпеці. Вимога від Росії елементарної поваги до територіальної цілісності України швидко підвищила би безпеку останньої - чого не могла б зробити теоретична перспектива членства України в НАТО. Ми розуміємо, що Москва категорично проти розширення кордонів НАТО, але ця пропозиція має запевнити Москву в тому, що безпека Росії не буде гарантована ціною відсутності безпеки її сусідів.

Найважливіша сила для захисту України - патріотична доблесть її громадян, які вірять, що суверенна і незалежна Українська держава може краще виконувати свої обов'язки перед ними.

Політичні реформи, що зміцнюють віру українців у свою державу, можуть зробити більше для майбутнього незалежної України, ніж будь-яка військова техніка.

Таким чином, наша третя рекомендація полягає в тому, що Сполучені Штати повинні заохочувати українських лідерів повною мірою реалізувати реформи, які вони обіцяли втілити в життя у своїх передвиборних маніфестах, і забезпечити народ України підзвітним урядом, який буде найкраще служити їм у майбутньому.

Нас турбує, що прогрес у реалізації реформ настільки незначний навіть після того, як більшість проголосувала за проведення фундаментальних реформ під час останніх парламентських виборів в Україні.

Сполучені Штати і їхні європейські партнери повинні нагадати президенту Петру Порошенку і прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, що наша підтримка для ослабленої економіки України залежатиме від реалізації швидкої і ефективної програми реформ у цій державі.

Автори:

Роджер Маєрсон,

заслужений професор економіки в Університеті Чикаго,
лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року

Джон Гербст,

директор Центру Dinu Patriciu Eurasia Атлантичної ради,
посол США в Україні в 2003–2006 роках

eurointegration.com.ua

Опубліковано з дозволу VoxUkraine


08.12.2014 418 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3263
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1268
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1183
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2393
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3814
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2849 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1041

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

892

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

835
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

124
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10523
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

131
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

449
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5527
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1239
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

635
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

464 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

896
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

781
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

838