Як мають реагувати США на українську кризу: три ключові принципи

 

/data/blog/64992/18a27d13df9671a94fe6e06ac7a8b04f.jpg

 

Враховуючи присутність тисяч регулярних російських військ в Україні і десятків тисяч військ, дислокованих біля її кордону, небезпека подальшої агресії Кремля на території України є дуже високою. Америці терміново необхідно обговорити ситуацію зі своїми європейськими союзниками, щоби знайти сильніші й ефективніші методи протистояння цій загрозі.

На підставі стратегічного аналізу і багаторічного дипломатичного досвіду ми пропонуємо три принципи, на яких має грунтуватися реакція Америки на міжнародну кризу, що склалася.

По-перше, ми рекомендуємо Америці визнати свої зобов'язання перед Україною, що виникають з Будапештського меморандуму про гарантії безпеки. За цією угодою Росія, Сполучені Штати і Велика Британія зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України в обмін на її відмову від розміщення радянської ядерної зброї на своїй території. Сама ідея про нерозповсюдження ядерної зброї може бути дискредитована в усьому світі, якщо американські гарантії безпеки знову і знову виявлятимуться марними для країн-учасниць договору, що зіткнулися з агресією.

Ми хочемо, щоб світ побачив, що мирна відмова України від ядерної зброї забезпечила їй доступ до звичайної зброї, коли це стало дійсно необхідним для захисту її кордонів.

Америка повинна дати всім зрозуміти, що її допомога в рамках Будапештського меморандуму включає постачання оборонної зброї, тому що були порушені кордону України і є загроза продовження агресії. Цю допомогу слід надати негайно, можливо, разом з бронебійними, зенітними, антиракетними установками та обладнанням для збору розвідувальної інформації.

Ця допомога збільшила б для Кремля ціну захоплення портового міста Маріуполя або додаткових територій Луганської та Донецької областей.

Володимир Путін в цьому дуже вразливий.

Опитування російських соціологів з "Левада-Центру" за останні кілька місяців свідчать, що більше двох третин населення Росії не хоче, щоб російські солдати воювали в Україні.

Сполучені Штати повинні поінформувати Москву про те, що постачання такого обладнання буде зупинено, щойно Росія в повному обсязі виконає свої зобов'язання в рамках мінських угод: виведе російські війська (регулярну армію і "добровольців") і військову техніку за територію України і визнає повний контроль Києва на Донбасі, в тому числі з боку кордону Росії і України.

По-друге, для забезпечення солідарності альянсу та подальшого заохочення Путіна до припинення агресії Америка повинна запропонувати договір на жорстких умовах: Сполучені Штати не підтримуватимуть вступ України до НАТО, тільки-но Кремль повністю виконає свої зобов'язання за мінськими угодами, а Україна повністю відновить контроль над Донбасом. Ця умова вимагає від Кремля розуміння того, що Україна має право встановлювати будь-які військові відносини з Європейським союзом, які обидві сторони вважатимуть прийнятними, а також – поваги з боку Росії до суверенності кожного вибору України та її територіальної цілісності.

Ця пропозиція, крім того, буде для Росії відповіддю на її побоювання, що розширення НАТО є загрозою її безпеці. Вимога від Росії елементарної поваги до територіальної цілісності України швидко підвищила би безпеку останньої - чого не могла б зробити теоретична перспектива членства України в НАТО. Ми розуміємо, що Москва категорично проти розширення кордонів НАТО, але ця пропозиція має запевнити Москву в тому, що безпека Росії не буде гарантована ціною відсутності безпеки її сусідів.

Найважливіша сила для захисту України - патріотична доблесть її громадян, які вірять, що суверенна і незалежна Українська держава може краще виконувати свої обов'язки перед ними.

Політичні реформи, що зміцнюють віру українців у свою державу, можуть зробити більше для майбутнього незалежної України, ніж будь-яка військова техніка.

Таким чином, наша третя рекомендація полягає в тому, що Сполучені Штати повинні заохочувати українських лідерів повною мірою реалізувати реформи, які вони обіцяли втілити в життя у своїх передвиборних маніфестах, і забезпечити народ України підзвітним урядом, який буде найкраще служити їм у майбутньому.

Нас турбує, що прогрес у реалізації реформ настільки незначний навіть після того, як більшість проголосувала за проведення фундаментальних реформ під час останніх парламентських виборів в Україні.

Сполучені Штати і їхні європейські партнери повинні нагадати президенту Петру Порошенку і прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, що наша підтримка для ослабленої економіки України залежатиме від реалізації швидкої і ефективної програми реформ у цій державі.

Автори:

Роджер Маєрсон,

заслужений професор економіки в Університеті Чикаго,
лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року

Джон Гербст,

директор Центру Dinu Patriciu Eurasia Атлантичної ради,
посол США в Україні в 2003–2006 роках

eurointegration.com.ua

Опубліковано з дозволу VoxUkraine


08.12.2014 434 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16356
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1543
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3681
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1394

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1202

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

678
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24309
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

526
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

670
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1564
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7484
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1762 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

569