Як кинути курити: 6 нестандартних способів

 

 

Лікарі з різних сфер в один голос радять відмовитися від куріння. Чому? Ця звичка неймовірно шкідлива і повільно вбиває людину. До Міжнародного дня без тютюнопаління ми зібрали для вас кілька незвичних способів кинути курити. Обирайте свій та вперед до довгого і здорового життя.

 

Чому варто кинути курити?

Почнемо з того, чому власне варто відмовитися від куріння. Адже ця звичка для багатьох є приємною і позбуватися її хочуть не всі. Право кожного. Але варто пам’ятати, що куріння викликає суттєві патологічні зміни у головному мозку. Як розумієте, це вже не жарти.

Постійне вживання нікотину призводить до звикання, зниження чутливості до дії цієї речовини, а також збільшення кількості нікотинових рецепторів. При спробі кинути людина відчуває так званий синдром відміни. Це відчуття вкрай неприємне, щоб позбутися звички доводиться докладати зусиль.

 

День без куріння

Кинути курити можна на будь-якій стадії залежності

 

Приблизно третина українців у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш ніж половина курців свою першу цигарку викурили до 12 років! Всього в Україні приблизно 11,5 млн курців: 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок.

 

3 стадії тютюнової залежності

Перед тим, як кидати, варто розібратися – на якій стадії залежності ви перебуваєте. Фахівці виділяють 3:

  1. Куріння епізодичне, фізичної залежності немає. До півпачки вдень, цигарки розділені рівномірно протягом дня. Людина не відчуває потребу покурити після їжі. Але вже виникають перепади настрою.

  2. Від 10 до 30 сигарет на день. Обов'язкова потреба покурити вранці та після їжі. Організм вже страждає від наслідків куріння. Курець часто має гастрит, простудні респіраторні захворювання, алергії, наявні вегето-судинна дистонія, підвищення артеріального тиску. Негативний вплив на сон та пам'ять.

  3. Від півтори пачки сигарет вдень. У курця хвороблива тяга до цигарок. Часто діагностують хронічну обструктивну хворобу легенів, передракові захворювання. Вранці людина сильно кашляє, організм намагається звільнитися від смол.

 

Зрозуміло, чим серйозніша у вас стадія залежності, тим важче буде позбавитися шкідливої звички. Імовірно, при 3 стадії варто звернутися до лікарів. Адже організму у цьому випадку потрібно комплексне лікування. Якщо ж, ви впевнені, що можете впоратися самі – ось кілька ідей, як собі помогти.

 

Способи кинути курити

Гіпноз

Кинути курити

Якщо не боїтеся – цікавий спосіб

Цей метод специфічний і не усі на нього наважаться. Однак, за допомогою гіпнозу можна у свідомості пов'язати куріння з негативними наслідками. Це б мало допомогти при боротьбі зі звичкою.

 

Акупунктура

Кинути курити

Люди запевняють, що це помогло їм позбавитися поганої звички

 

Традиційна китайська медицина практикує акупунтуру, тобто встромляння голок у певні точки на тілі. Метод використовують для зняття болю та інших лікувальних цілях. Людям, які бажають кинути курити, теж пропонують пройти курс голковколювання.

 

Нюхати… неприємне

Кинути курити способи

Дивний, але дієвий метод

 

Дуже нестандартний, малоприємний, зате точно нешкідливий метод. Курцям радять разом з тютюновим димом вдихати запахи тухлих яєць чи інший неприємний для людини запах. За кілька тижнів куріння буде асоціюватися з негативними емоціями, тож кинути буде неважко.

 

Лайм

Не курити: способи

Приємний і смачний метод кинути курити

 

Ще один спосіб, який точно не нашкодить. І навіть, якщо не допоможе у боротьбі з цигарками, все одно позитивно вплине на організм. Курцям радять вживати більше лаймів. Скибочки цього цитрусового можна використовувати замість нікотинових жуйок. До того ж, у фрукті багато антиоксидантів і вітаміну С. Саме тому лайм може помогти у боротьбі з тягою до куріння.

 

Щоб не курити – жуйте

Кинути курити

Смоли фруктових дерев зміцнюють зуби

 

Один з народних методів радить курцям жувати смоли плодових дерев. Підійде вишня, яблуня, абрикос. Це абсолютно безпечно і навіть корисно! Адже таке жування дезінфікує порожнину рота і покращує стан зубів.

 

Або – пополощіть рот

Кинути курити

Носіть баночку з відваром з собою

І ще один спосіб. Людям, які кидають курити, радять полоскати рот спеціальним розчином кожен раз, коли з’являється непереборна тяга викурити цигарку. Відвар ви легко можете зробити вдома, він дешевий і абсолютно безпечний. Вам знадобиться: 1 чайна ложка подрібненого кореня аїру і 2 чайні ложки сушеної м'яти. Залийте трави склянкою окропу і дайте настоятися протягом години. Хочеться курити – полощіть рот цим відваром. Важливо, щоб баночка з рідиною завжди була біля вас.

 


16.11.2017 3323 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5386 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

700

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

948

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

19
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053