Як кинути курити: 6 нестандартних способів

 

 

Лікарі з різних сфер в один голос радять відмовитися від куріння. Чому? Ця звичка неймовірно шкідлива і повільно вбиває людину. До Міжнародного дня без тютюнопаління ми зібрали для вас кілька незвичних способів кинути курити. Обирайте свій та вперед до довгого і здорового життя.

 

Чому варто кинути курити?

Почнемо з того, чому власне варто відмовитися від куріння. Адже ця звичка для багатьох є приємною і позбуватися її хочуть не всі. Право кожного. Але варто пам’ятати, що куріння викликає суттєві патологічні зміни у головному мозку. Як розумієте, це вже не жарти.

Постійне вживання нікотину призводить до звикання, зниження чутливості до дії цієї речовини, а також збільшення кількості нікотинових рецепторів. При спробі кинути людина відчуває так званий синдром відміни. Це відчуття вкрай неприємне, щоб позбутися звички доводиться докладати зусиль.

 

День без куріння

Кинути курити можна на будь-якій стадії залежності

 

Приблизно третина українців у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш ніж половина курців свою першу цигарку викурили до 12 років! Всього в Україні приблизно 11,5 млн курців: 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок.

 

3 стадії тютюнової залежності

Перед тим, як кидати, варто розібратися – на якій стадії залежності ви перебуваєте. Фахівці виділяють 3:

  1. Куріння епізодичне, фізичної залежності немає. До півпачки вдень, цигарки розділені рівномірно протягом дня. Людина не відчуває потребу покурити після їжі. Але вже виникають перепади настрою.

  2. Від 10 до 30 сигарет на день. Обов'язкова потреба покурити вранці та після їжі. Організм вже страждає від наслідків куріння. Курець часто має гастрит, простудні респіраторні захворювання, алергії, наявні вегето-судинна дистонія, підвищення артеріального тиску. Негативний вплив на сон та пам'ять.

  3. Від півтори пачки сигарет вдень. У курця хвороблива тяга до цигарок. Часто діагностують хронічну обструктивну хворобу легенів, передракові захворювання. Вранці людина сильно кашляє, організм намагається звільнитися від смол.

 

Зрозуміло, чим серйозніша у вас стадія залежності, тим важче буде позбавитися шкідливої звички. Імовірно, при 3 стадії варто звернутися до лікарів. Адже організму у цьому випадку потрібно комплексне лікування. Якщо ж, ви впевнені, що можете впоратися самі – ось кілька ідей, як собі помогти.

 

Способи кинути курити

Гіпноз

Кинути курити

Якщо не боїтеся – цікавий спосіб

Цей метод специфічний і не усі на нього наважаться. Однак, за допомогою гіпнозу можна у свідомості пов'язати куріння з негативними наслідками. Це б мало допомогти при боротьбі зі звичкою.

 

Акупунктура

Кинути курити

Люди запевняють, що це помогло їм позбавитися поганої звички

 

Традиційна китайська медицина практикує акупунтуру, тобто встромляння голок у певні точки на тілі. Метод використовують для зняття болю та інших лікувальних цілях. Людям, які бажають кинути курити, теж пропонують пройти курс голковколювання.

 

Нюхати… неприємне

Кинути курити способи

Дивний, але дієвий метод

 

Дуже нестандартний, малоприємний, зате точно нешкідливий метод. Курцям радять разом з тютюновим димом вдихати запахи тухлих яєць чи інший неприємний для людини запах. За кілька тижнів куріння буде асоціюватися з негативними емоціями, тож кинути буде неважко.

 

Лайм

Не курити: способи

Приємний і смачний метод кинути курити

 

Ще один спосіб, який точно не нашкодить. І навіть, якщо не допоможе у боротьбі з цигарками, все одно позитивно вплине на організм. Курцям радять вживати більше лаймів. Скибочки цього цитрусового можна використовувати замість нікотинових жуйок. До того ж, у фрукті багато антиоксидантів і вітаміну С. Саме тому лайм може помогти у боротьбі з тягою до куріння.

 

Щоб не курити – жуйте

Кинути курити

Смоли фруктових дерев зміцнюють зуби

 

Один з народних методів радить курцям жувати смоли плодових дерев. Підійде вишня, яблуня, абрикос. Це абсолютно безпечно і навіть корисно! Адже таке жування дезінфікує порожнину рота і покращує стан зубів.

 

Або – пополощіть рот

Кинути курити

Носіть баночку з відваром з собою

І ще один спосіб. Людям, які кидають курити, радять полоскати рот спеціальним розчином кожен раз, коли з’являється непереборна тяга викурити цигарку. Відвар ви легко можете зробити вдома, він дешевий і абсолютно безпечний. Вам знадобиться: 1 чайна ложка подрібненого кореня аїру і 2 чайні ложки сушеної м'яти. Залийте трави склянкою окропу і дайте настоятися протягом години. Хочеться курити – полощіть рот цим відваром. Важливо, щоб баночка з рідиною завжди була біля вас.

 


16.11.2017 3643 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

328
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2973
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1800
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4987
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

359
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

512
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721