
На вчорашньому виконкомі розглядалося питання про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 27.12.2011 року «Про побудинкові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
Рішення 2011 року визначило тарифи для усіх будинків, які обслуговуються в КП «ЄРЦ». Згідно з додатком до цього рішення таких будинків в 2011 році було 1805.
На це засідання внесли проект рішення, згідно з яким мали бути відкориговані тарифи для 89 будинків. А також планувалось змінити граничні тарифи на послуги.
Рішення 2011 року встановлювало граничні тарифи на різні види послуг. Приміром, найбільшу частку в структурі квартплати становить послуга «прибирання прибудинкової території». В 2011 році максимальною платою по цій послузі було 40 копійок за квадратний метр.
У пропонованому до затвердження рішенні в багатьох будинках граничний тариф перевищений. Приміром, в будинку по Василіянок, 66а, Василіянок, 68, Вовчинецька, 185, Галицька,34, Гарбарська, 11, Молодіжна, 36 і ще багатьох інших будинках встановлена ціна за прибирання прибудинкової території на рівні 50 копійок, що перевищує затверджений у 2011 році граничний рівень.
Коли «ЄРЦ» заходило на ринок комунальних послуг міста вони зробили хитру річ: встановили індивідуальні тарифи для кожного будинку. Тому, такі тарифи було складно порівнювати з тарифами ЖЕКів, які мали уніфікований характер. В частині будинків тарифи виросли вже тоді, хоча були і такі, які зменшилися.
Цю тактику ініціатори створення «ЄРЦ» взяли на озброєння і цього разу. Якщо вірити інтернет-виданню «Галка», яке створив «ідеолог» «ЄРЦ» Вадим Войтик, для 35 будинків тарифи мали зменшити, для 50 підняти. Куди ділось ще чотири будинка, які були в первісному варіанті рішення – питання?
Але це дрібниці на фоні загальної ідеології рішення.
Підвищення стосуються переважно будинків на масивах, де велика кількість квартир. Зниження (якщо воно є) торкнеться переважно будинків у центральній частині міста. Що це за будинки? Це польська або австрійка забудова 1, 2, 3 поверхова. Жителі цих будинків в багатьох випадках самі прибирали прибудинкову територію, але «ЄРЦ» все одно нараховувало їм плату за цю послугу. Хтось намагався судитись, найбільш активні домоглися права відмовитись від обслуговування в «ЄРЦ». Але більшість змирилася. Так от, для цих мешканців після 4 років вирішили знизити тарифи.
Окремо варто описати як це рішення розглядалось. Планувалось розглянути це питання ще тиждень тому, але після того як я підняв цю тему у Фейсбуку, виконком вирішили перенести, розглянувши лише 4 земельні питання, які виносились на сесію.
Новий розгляд (26 лютого) також не пройшов мирно. Дискусії на попередньому розгляді МВК, який проходить в закритому режимі (без участі преси) нібито завершились якоюсь домовленістю. Але, як показав виконком, остаточно так і не домовились.
Доповідач по цьому питанні представник «ЄРЦ» Качанко приніс на виконком текст рішення в одному екземплярі, який був відомий лише йому (і лобістам цього питання серед членів МВК).
Перший заступник міського голови Зіновій Фітель попросив подивитись текст рішення, щоб переконатись чи домовленості були виписані так як домовились днем раніше. Коли Фітель зрозумів, що «ЄРЦ» протягує не той проект рішення - він відмовився за нього голосувати.
Віктор Анушкевичус оголосив перерву з цього приводу. За час перерви група Войтика-Вітенка переконували Фітеля, що рішення правильне. І під тиском він погодився голосувати це питання. Але, після поновлення розгляду цього питання голосів таки не вистачило.
Через цю позицію Войтик і Ко зробили Фітеля противником зниження тарифів для 35 будинків.
Тепер ще один аспект питання. Юридичний. Рішення про тарифи є регуляторним актом, який має проходити відповідну процедуру, зокрема і громадські слухання. Але люди Войтика вирішили перехитрити всіх і подавали перегляд тарифів як внесення змін у рішення 2011 року. По факту, це є новим рішенням і проводити зміну тарифів у такий спосіб неприпустимо.
Зрозуміло, що це далеко не кінець історії.
89 (чи 85 як твердить видання Войтика) будинків це лише початок. Це перший пробний камінь. І після затвердження тарифів для цих будинків будуть нові рішення для решти заручників монополії «ЄРЦ».
Цей текст є результатом мого особистого аналізу проектів рішень, які опубліковані на сайті МВК. 100% достовірність своїх висновків гарантувати не можу. Тому пропоную долучатись іншим людям до аналізу цих документів.
Жалкую, що не зробив диктофонного запису цих «переговорів» на виконкомі. Ще більше жалкую, що нема відеоматеріалу з цього приводу, бо телевізійники на момент розгляду вже були пішли із засідання.
Мешканцям Івано-Франківська було б варто це побачити...