Як 19-річний студент із Прикарпаття проїхав понад 20 тисяч кілометрів автостопом (фото)

 

 

Прикарпатський юний активіст об’їхав автостопом практично всю Україну, Молдову, Білорусь, невизнану республіку «Придністров'я». Більш як тисяча людей ютили на ніч автостопера під час його подорожей.

 

До речі, каучсерфінг – ще один вид безкоштовного відпочинку, який сьогодні є популярним у світі. Учасники каучсерфінгу безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.

 

 

Автостоп, як стиль життя

Андрій Мироняк родом з Коломиї. Зараз хлопець навчається в Івано-Франківську. Майбутній юрист два роки тому, переглядаючи відео-блоги автостоперів, які підкоряли світ у подорожах, вирішив і сам спробувати що собою являє цей вид відпочинку.

 

Автостоп – це безкоштовний спосіб пересування попутним транспортом. А знаком автостопера, який «ловить» автомобіль на дорозі – є його піднятий великий палець вгору. Коломиянин разом з друзями цим способом безкоштовно подорожує по різних країнах.

 

«Спочатку це були короткометражні подорожі, - розповідає Андрій Мироняк. – Першою поїздкою був маршрут Коломия - Яремче. А згодом це захоплення переросло у подолання довших дистанцій, інших країн. Виникла так би мовити залежність від поїздок у нові, ще незвідані досі місця».

 

 

Водії діляться інформацією про незвідані місця, якої немає навіть в інтернеті

За словами Андрія, автостоп – це можливість спілкування з різними людьми. Оскільки водії здебільшого лояльно ставляться до автостопера, з радістю розповідають про все, що цікавить юнака. Дехто навіть пригощає обідом чи вечерею і пропонують переночувати у себе вдома, коли на дворі сутеніє.

 

«Водії, які зупиняються, щоб безкоштовно підвести до вказаного місця, розповідають не тільки історії про себе, але й діляться цікавою інформацію про місця чи регіони, до яких прямуєш. І часто буває, що почуту інформацію не знайти на просторах інтернету і водночас вона є значно цікавішою та пізнавальною для мандрівника, ніж, приміром, та, котру читаєш на різних сайтах».

 

 

Україна є хорошою країною для автостопу

Автостопер з Прикарпаття розповідає, що не всюди люди обізнані про такий спосіб пересування. Тож, студентові доводиться інколи розповідати водіям про автостоп, після чого ті не відмовляються відвозити його безкоштовно до вказаного місця.

 

До речі, як правило, автостопери під час зупинки транспорту на дорозі у руках тримають папір з надписом міста, в яке прагнуть потрапити.

 

«З власних спостережень під час моїх поїздок автостопом, можу сказати, що найбільше знають про цей вид пересування на Західній Україні, - ділиться думками Андрій Мироняк. - На дорозі можемо чекати до 20-ти хвилин, поки хтось зупиниться, щоб підвести. У Білорусі теж не виникало труднощів під час зупинки водіїв, коштів не брали. Втім, у Молдові багато хто не розумів що таке автостоп, тому доводилось пояснювати».

 

«Україна здивувала красою місць, Білорусь – чистотою, Молдова – гостинністю», - автостопер Андрій Мироняк.

 

«Найцікавіші місця, які проїхав автостопом, знаходяться в Україні, - провадить розмову прикарпатський студент. - Дуже багато є красивих місцин, але, на жаль, про них інформація ніде не афішується, не рекламуються. І на превеликий жаль, вони є мало відвідувані».

 

 

Підкорення Європи автостопом

У планах юнака об’їздити автостопом всю Європу. Особливо, мріє про подорожі Швецією, Фінляндією. Тож, дочекавшись літніх канікул, розпочне цьогорічний особистий сезон автостопу з Польщі.

 

На завершення нашої розмови Андрій побажав усім частіше подорожувати і розвиватися, мовляв, як говорив Святий Августин: «Світ - це книга. І той, хто не подорожує, читає тільки одну сторінку».

 

 

Олена Козаченко


28.05.2016 Олена Козаченко 2685 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1689
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1068
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1317 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3812 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33903
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2876

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

382

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

788

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1743

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1102
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1089
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

661
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

535
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2019
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12233
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1532
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

576
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

286
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

357
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

405
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1293