Аграрії Прикарпаття виступили проти скасування спецрежиму відшкодування ПДВ та узгодили свої вимоги до уряду (доповнено+фото)

 

 

Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківську відбувся аграрний форум за участі фермерів, представників сільськогосподарських підприємств, сільських голів Прикарпаття.

 

Нараду-форум, організувала обласна організація політичної партії «Батьківщина», щоб разом із аграріями напрацювати найважливіші вимоги до керівництва країни щодо розвитку сільськогосподарської галузі, пише Фіртка.

 

За словами голови Івано-Франківської обласної організації партії «Батьківщина» Дмитра Шлемка, на зустріч запрошувалися 100 осіб, втім у форумі змогли брати участь – 80.

 

«Осінь завжди є політично гарячою, для цього надзвичайно багато причин, адже саме восени триває робота в уряді над державним бюджетом, який дозволить жити наступний рік. Оскільки в бюджеті будуть враховані аграрні напрямки потрібно порушити питання про законодавчу та фінансову підтримку аграрної галузі на 2017рік», - наголосив Д.Шлемко.

 

Перед аграріями та сільськими головами після вступного слова виступив депутат обласної ради, голова фракції «Батьківщина» в обласній раді, директор підприємства «Прут-Генетик» Петро Книшук.

 

Депутат назвав найосновніші проблеми з якими зіткнулися аграрії України та Прикарпаття. За його словами, в період з 2007-2016 року сільське господарство країни зросло на 44%, експортний потенціал складає 14,6 мільярдів гривень, Україна посідає перші місця у світі за виробництвом та експорту зернових культур та соняшнику. Аграрії кажуть, все це вдалось через підтримку уряду, яка надавалася аграріям з 2007 року, коли була дозволена селекція на тваринництво, вівчарство, навіть бджільництво, держава відшкодовувала 33% на вітчизняну сільськогосподарську техніку.  

 

Але скасування спецрежиму відшкодування ПДВ ставить розвиток сільськогосподарської галузі під загрозу.

 

“Маємо прийняти рішення, щоб уряд залишив режим спецоподаткування для сільськогосподарських підприємств. Якщо цього не буде зроблено, сільське господарство втратить 30 мільярдів, які можуть  бути використані для розвитку матеріально-технічної бази сільського господарства”, –   наголосив Петро Книшук.

 

Так, Петро Книшук відзначив, що аграрна галузь отримує лише 20% кредитування, тоді як в інших країнах середній показник – 70%.

 

 «В країні не має земельного кадастру. Ми не маємо грошової оцінки сільськогосподарських земель, рівень орендних відносин теж потребує удосконалення.  Державної підтримки  потребують аграрні кооперативи. Ми повинні подумати, щоб легалізувати сімейні ферми, аби вони входили до 5 групи платників податків. Прошу підтримати питання родючості землі. Крім того, потрібна комплексна програма розвитку села та потрібна належна підготовка кадрів сільськогосподарської галузі. Є багато вузів сільськогосподарських, але по закінченні навчання майже ніхто не йде працювати в сільське господарство, виїжджають за кордон. Прикарпаття особливий край, де люди  трудяться у горах і їх продукція має бути  дорога. Потрібно подумати ще й про дотації для гірських районів , адже це специфіка розвитку Прикарпаття», - резюмував Петро Книшук.

 

Відтак, перед присутніми виступив голова Асоціації фермерів Рогатинського району Остап Теблевич. Він заявив, що відшкодування ПДВ, яке забирають в аграріїв, перейде трейдерам, які закуповують їхню продукцію на експорт.

 

“Сільське господарство за останні роки розвивалося по великому рахунку через те, що держава дала 15 років тому пільговий режим, а потім забула про сільське гшосподарство”, – відзначивО. Теблевич.

 

На його думку, місцеві аграрії могли б конкурувати із іноземними, але для цього їм потрібно забезпечити умови, як діють за кордоном, або не позбавляти пільг, які діють.

 

Впродовж форуму учасники напрацювали резолюцію з вимогами щодо вирішення проблемних питань, яку мають намір спрямувати до уряду.

 

Учасники форуму заявляють, що проект Державного бюджету на 2017 рік нічим не відрізняється  від того, який був наданий попереднім Урядом. Навпаки, для аграрного сектору економіки в проекті Державного бюджету-2017 закладено показники, що значно погіршують ситуацію.

 

Зокрема, по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників податком на додану вартість, внаслідок чого останні втратять понад 30 млрд. гривень, скасовано єдиний податок для платників четвертої групи сільгоспвиробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

 

Текст резулюції подаємо без змін.

 

В зв’язку з цим вимагаємо від керівництва української держави:

 

Підтримати ініціативу лідера партії «Батьківщина» Тимошенко Ю.В. щодо проведення

    всеукраїнського референдуму про заборону продажі сільськогосподарської землі в Україні.

 

Відновити умови спеціального режиму оподаткування на додану вартість, що діяли до 01.01.2016

    року, систему фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства, п’ятирічні податкові

    канікули та звільнення їх від перевірок контролюючими органами.

 

Збільшити в Державному бюджеті на 2017 рік видатки на:

    - часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами;

    - фінансову підтримку для малих сільськогосподарських виробників, які використовують

      площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції,

      продукції овочівництва, садівництва, та виноградарства;

- закупівлю технічних засобів для агропромислового комплексу на умовах фінансового

  лізингу.

 

Ввести для малих сільгоспвиробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має

    акумулювати в собі всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його

    адміністрування.

 

Учасники форуму відмічають, якщо терміново не змінити ситуацію, що складається в сільськогосподарському виробництві, то це призведе не лише до значних втрат в одній з найважливіших галузей економіки України, але й до погіршення продовольчої безпеки держави, життя людей, розвитку сільських територій, втрати конкурентноздатності сільськогосподарської продукції на світовому ринку.

 


01.10.2016 460 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

444
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4331
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1378
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1269
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

314

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1141

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

921
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

226
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5617
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1357
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

313
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

102
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

543 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

842