Аграрії Прикарпаття виступили проти скасування спецрежиму відшкодування ПДВ та узгодили свої вимоги до уряду (доповнено+фото)

 

 

Сьогодні, 1 жовтня, в Івано-Франківську відбувся аграрний форум за участі фермерів, представників сільськогосподарських підприємств, сільських голів Прикарпаття.

 

Нараду-форум, організувала обласна організація політичної партії «Батьківщина», щоб разом із аграріями напрацювати найважливіші вимоги до керівництва країни щодо розвитку сільськогосподарської галузі, пише Фіртка.

 

За словами голови Івано-Франківської обласної організації партії «Батьківщина» Дмитра Шлемка, на зустріч запрошувалися 100 осіб, втім у форумі змогли брати участь – 80.

 

«Осінь завжди є політично гарячою, для цього надзвичайно багато причин, адже саме восени триває робота в уряді над державним бюджетом, який дозволить жити наступний рік. Оскільки в бюджеті будуть враховані аграрні напрямки потрібно порушити питання про законодавчу та фінансову підтримку аграрної галузі на 2017рік», - наголосив Д.Шлемко.

 

Перед аграріями та сільськими головами після вступного слова виступив депутат обласної ради, голова фракції «Батьківщина» в обласній раді, директор підприємства «Прут-Генетик» Петро Книшук.

 

Депутат назвав найосновніші проблеми з якими зіткнулися аграрії України та Прикарпаття. За його словами, в період з 2007-2016 року сільське господарство країни зросло на 44%, експортний потенціал складає 14,6 мільярдів гривень, Україна посідає перші місця у світі за виробництвом та експорту зернових культур та соняшнику. Аграрії кажуть, все це вдалось через підтримку уряду, яка надавалася аграріям з 2007 року, коли була дозволена селекція на тваринництво, вівчарство, навіть бджільництво, держава відшкодовувала 33% на вітчизняну сільськогосподарську техніку.  

 

Але скасування спецрежиму відшкодування ПДВ ставить розвиток сільськогосподарської галузі під загрозу.

 

“Маємо прийняти рішення, щоб уряд залишив режим спецоподаткування для сільськогосподарських підприємств. Якщо цього не буде зроблено, сільське господарство втратить 30 мільярдів, які можуть  бути використані для розвитку матеріально-технічної бази сільського господарства”, –   наголосив Петро Книшук.

 

Так, Петро Книшук відзначив, що аграрна галузь отримує лише 20% кредитування, тоді як в інших країнах середній показник – 70%.

 

 «В країні не має земельного кадастру. Ми не маємо грошової оцінки сільськогосподарських земель, рівень орендних відносин теж потребує удосконалення.  Державної підтримки  потребують аграрні кооперативи. Ми повинні подумати, щоб легалізувати сімейні ферми, аби вони входили до 5 групи платників податків. Прошу підтримати питання родючості землі. Крім того, потрібна комплексна програма розвитку села та потрібна належна підготовка кадрів сільськогосподарської галузі. Є багато вузів сільськогосподарських, але по закінченні навчання майже ніхто не йде працювати в сільське господарство, виїжджають за кордон. Прикарпаття особливий край, де люди  трудяться у горах і їх продукція має бути  дорога. Потрібно подумати ще й про дотації для гірських районів , адже це специфіка розвитку Прикарпаття», - резюмував Петро Книшук.

 

Відтак, перед присутніми виступив голова Асоціації фермерів Рогатинського району Остап Теблевич. Він заявив, що відшкодування ПДВ, яке забирають в аграріїв, перейде трейдерам, які закуповують їхню продукцію на експорт.

 

“Сільське господарство за останні роки розвивалося по великому рахунку через те, що держава дала 15 років тому пільговий режим, а потім забула про сільське гшосподарство”, – відзначивО. Теблевич.

 

На його думку, місцеві аграрії могли б конкурувати із іноземними, але для цього їм потрібно забезпечити умови, як діють за кордоном, або не позбавляти пільг, які діють.

 

Впродовж форуму учасники напрацювали резолюцію з вимогами щодо вирішення проблемних питань, яку мають намір спрямувати до уряду.

 

Учасники форуму заявляють, що проект Державного бюджету на 2017 рік нічим не відрізняється  від того, який був наданий попереднім Урядом. Навпаки, для аграрного сектору економіки в проекті Державного бюджету-2017 закладено показники, що значно погіршують ситуацію.

 

Зокрема, по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників податком на додану вартість, внаслідок чого останні втратять понад 30 млрд. гривень, скасовано єдиний податок для платників четвертої групи сільгоспвиробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

 

Текст резулюції подаємо без змін.

 

В зв’язку з цим вимагаємо від керівництва української держави:

 

Підтримати ініціативу лідера партії «Батьківщина» Тимошенко Ю.В. щодо проведення

    всеукраїнського референдуму про заборону продажі сільськогосподарської землі в Україні.

 

Відновити умови спеціального режиму оподаткування на додану вартість, що діяли до 01.01.2016

    року, систему фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства, п’ятирічні податкові

    канікули та звільнення їх від перевірок контролюючими органами.

 

Збільшити в Державному бюджеті на 2017 рік видатки на:

    - часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами;

    - фінансову підтримку для малих сільськогосподарських виробників, які використовують

      площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції,

      продукції овочівництва, садівництва, та виноградарства;

- закупівлю технічних засобів для агропромислового комплексу на умовах фінансового

  лізингу.

 

Ввести для малих сільгоспвиробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має

    акумулювати в собі всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його

    адміністрування.

 

Учасники форуму відмічають, якщо терміново не змінити ситуацію, що складається в сільськогосподарському виробництві, то це призведе не лише до значних втрат в одній з найважливіших галузей економіки України, але й до погіршення продовольчої безпеки держави, життя людей, розвитку сільських територій, втрати конкурентноздатності сільськогосподарської продукції на світовому ринку.

 


01.10.2016 478 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

439
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2984
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21137
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2007
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1522 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2395

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

72

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

750

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

854
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

184
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

483
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1021
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

182
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

767
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8244
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

908 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

900
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2201 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843