9 найгарніших вулиць Івано-Франківська

 

Маленьке і надзвичайно колоритне містечко Івано-Франківськ. Одна із туристичних родзинок Західної України. Це місто – приклад того, як буквально за кілька років можна змінити вигляд вулиць, парків та навіть маленьких сквериків. Затишне місто вже стало улюбленим для багатьох туристів, і вони повертаються сюди знову і знову, щоб поблукати вуличками міста. А їх тут – не багато, не мало, 500. Кожна має свої особливості, родзинки та затишні місцинки. У місті, поруч із сучасними будівлями, часто можна зустріти пам’ятки архітектури. Зокрема у стилі початку 20 століття – арт-нуво.

Що ж, помандруємо вулицями Івано-Франківська. Сайт IGotoWorld.com підготував для вас список вулиць, якими варто прогулятись у цьому західному містечку. Гайда!

Вулиця Незалежності

Найвідоміша вулиця Франківська. Хоча серед місцевих вона більше знана під назвою «Стометрівка» чи просто «Сотка». Вулиця насправді має довжину 450 метрів, а «сотка» – це її початок, у центральній частині міста. Тут вдосталь цікавих місць. Зокрема ковані скульптури, найвідоміша – Дерево щастя. А чотири кам’яниці тут утворюють Банківський квартал. Розпочинається вулиця з фонтану перед готелем «Надія» і виходить на Вічевий майдан із двокаскадним фонтаном.

Джерело фото: dimrekord.pp.ua.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 2, 3 та маршрутка № 44.

Вулиця Валова

У минулому вулиця носила назву Гетьманські вали. Тут і справді збереглися залишки валів і бастіонів. Тому і вулицю містяни просто називають «Вали». Часто тут призначають зустрічі біля пам’ятного знака «2000 років від народження Христа». А прогулюються алеями, які розміщуються на різних рівнях. Зовсім поруч біля «валів» – палац Потоцьких.

Джерело фото: panoramio.com, автор – volnat.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 1, 2, 6.

Вулиця Михайла Грушевського

Це адміністративний центр міста, адже тут розміщені міськвиконком, будівля обласної ради й обласної адміністрації. Поруч – монументальні скульптури Кобзаря та цимбаліста. Також – Окружна фінансова дирекція, старі будинки страхової компанії та банку, будівля «Просвіти» (колишнього товариства «Сокіл»). До слова, у будинку № 6 наприкінці 19 століття вперше у місті відбувся кінопоказ.

Джерело фото: karpaty.life.

Як дістатися: із залізничного вокзалу можна піти пішки через вулицю Грюнвальдську.

Вулиця Низова

Затишна і невеличка вуличка. Тут ще й досі збереглися залишки валів. Не всі туристи знають, але на Низовій є лазня, яку пов’язують з ім’ям Івана Франка. У ній провели віче радикали на чолі з українським письменником у 1892 році. Так і увійшла звичайна лазня в історію. Вуличка – зовсім невеличка, проте є тут сквер, де можна прогулятися у погожу погоду.  На Низовій також розмістився Обласний художній музей.

Джерело фото: kartagoroda.com.ua.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують автобус № 22, маршрутка № 42 і тролейбус № 1.

Вулиця Тараса Шевченка

Віднедавна вулиця стала пішохідною. Приваблює вона своєю зеленню, особливо влітку, коли тут цвітуть пахучі липи. У будинку № 11 колись була Станіславська семінарія. Поруч – Прикарпатський національний університет та колишня єпископська резиденція. Вулиця веде до міського парку імені Шевченка.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 28 та 38.

Вулиця Івана Франка

Стара зелена вуличка, на якій можна придбати колоритні сувеніри у невеличких магазинчиках. Тут дуже комфортно гуляти влітку у спекотну пору, адже липи і каштани затіняють вуличку від пекучого сонця. Це одна із найдавніших вулиць, відома з 18 століття. На Франка зведено аж три школи, одна з них – дуже красива. Важко повірити, що це звичайний загальноосвітній заклад № 5. А ще важче – що колись у цій будівлі була в’язниця. Кілька років тому в закладі під підлогою знайшли людські рештки! Мабуть, вони належали колишнім в'язням.

 Джерело фото: kartagoroda.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 38 та 40.

Вулиця Гетьмана Івана Мазепи

Колишня цісарська дорога. Відома з 1798 року. Тоді вона вела зі Станіслава (колишня назва Івано-Франківська) до селища Лисець. Одна із найдовших вулиць міста веде до парку імені Шевченка та однієї з найгарніших локацій Франківська – міського озера та мосту до острова Кохання. Також на вулиці Мазепи знаходиться Музей карпатського опришка Олекси Довбуша. Неподалік вулиці розташована пам’ятка державного значення – Станіславський некрополь.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 22 і 28.

Вулиця Грюнвальдська

Прогулятися на вулиці можна у скверику, до речі, зелену зону розбили перед Домом правосуддя. Це одна із найкрасивіших будівель у місті. Не обійшлося і без духовної споруди на вулиці – Свято-Троїцького кафедрального собору. Про початок 20 століття на вулиці нагадують два одноповерхові особняки 1900 року. Надзвичайно гарно виглядає і готель з екзотичною назвою «Аускопрут» – пам’ятка архітектури.

 Джерело фото: wikimapia.org.

Як дістатися: знаходиться поруч із залізничним вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

Вулиця Тарнавського

Одна із найулюбленіших вулиць місцевих фотографів. Їх сюди приваблює архітектура кінця 19 століття. Цей затишний куточок міста знаходиться поблизу вокзалу. Автентичні будинки, затінені зеленими липами, – гарний фон для світлин, особливо весільних. Також тут є і місцина, яка зберігає історію – Музей визвольних змагань Прикарпатського краю. А ось так затишно виглядає місцевий дитячий садочок.

 Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

Як дістатися: вулиця знаходиться поруч із вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

Оскільки місто невелике, то радити готелі чи хостели на кожній вулиці немає сенсу. Достатньо буде оселитися неподалік центральної частини. Весь перелік готелів та апартаментів можна переглянути за посиланням.

Як бачите, маленьке місто теж може неабияк вразити. А великий плюс міст, у яких немає мільйонів мешканців, – це комфорт і затишок. Адже кожен куточок – на відстані витягнутої руки. Часто можна навіть не користуватися громадським транспортом, просто гуляти пішки та оглядати найкращі місцини, щоб нічого не пропустити. Й Івано-Франківськ – гарний цьому приклад. Тож не баріться, збирайте валізу та гайда до старого Станіслава!

 

ua.igotoworld.com


14.06.2016 9835 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3878

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741