75 родин іванофранківців стали власниками квартир завдяки програмі сприяння молодіжному житловому будівництву (фото)

 

 

З початку 2014 року в Івано-Франківську за сприяння державних житлових програм, які реалізовує Івано-Франківське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", введено в експлуатацію 4,5 тис. м2 житла загальною вартістю 20,47 млн. гривень.

 

75 родин іванофранківців стали власниками квартир у 6 багатоповерхівках міста. Зокрема, введено в експлуатацію будинок по вул. Трускавецькій, 26, будинок на розі Тичини-Довга, будинок по вул. Івасюка, 2 та 3 житлові будинки у мікрорайоні Паркова алея.

 

Своїми враженнями та емоціями ділиться молода сім`я Руслана та Оксани Поповських, яка придбала квартиру в МЖК Експрес-24 у новобудові по вул. Івасюка, 2.

 

 

- Пані Оксано, розкажіть будь ласка, якою державною програмою скористалася Ваша сім`я, щоб покращити свої житлові умови?

 

- Ми скористалися програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів. Відповідно до її умов, ті, що не забезпечені достатньою житловою площею (менше 9 м2 на кожного члена сім`ї), могли отримати у комерційному банку кредит зі сплатою 16 % річних на придбання квартири. Допомога держави полягає у сплаті 13 % в той час, як нам залишається сплачувати всього 3 відсотки річних за користування кредитом.

 

- Ви вважаєте, що такі умови є вигідними та доступними для українських сімей?

- Можу сказати лише про нашу сім`ю, у якій виховується четверо дітей. Думаю, якщо ми можемо сплачувати такий кредит, то і більшість сімей в Україні також можуть це зробити. Серед важливих плюсів програми є те, що кредит надано в національній валюті без прив’язок до курсів іноземних валют, без зміни відсоткових ставок. Таким чином, ми, адекватно оцінивши ситуацію, наші доходи та витрати, вирішили, що сума, яка необхідна до погашення щомісяця протягом 15 років, для нашої сім`ї є цілком можливою та не обтяжливою. Ми розуміли, що віддавши ці гроші, ми не залишимося без засобів для існування, не будемо відмовляти ні собі, ні дітям в необхідному і при цьому матимемо власне житло.

 

- Виходить, державні програми реально працюють, а не виглядають як лише передвиборні програми, далекі від життєвих реалій?

- Я б навіть сказала більше: завдяки цій програмі ми неабияк покращили свої житлові умови. Адже нас шестеро проживало у двокімнатній квартирі. Троє наших дітей – школярі, кожному потрібне робоче місце, дворічному малюкові теж потрібен власний куточок, а кімнат – лише дві. Було тісно. Суми, необхідної для придбання більшої квартири, не мали. Кредити комерційних банків зі сплатою 20 чи навіть 30 % нам були недоступні. І тут ми дізналися про молодіжний фонд, про програму, за якою держава відшкодовує велику частину відсотків за користування кредитом, зважили всі "за" і "проти" і прийшли до висновку, що мрія про власну велику квартиру може стати реальністю.

 

- А як Ви дізналися про програму?

- Наш давній знайомий скористався подібною програмою ще у 2005 році, тож дуже задоволений і наполегливо переконував нас теж скористатися такою програмою. Зізнаюся, ми спершу боялися, бо розуміли: сьогодні держава платить, а завтра перестане, а ми залишимося з нічим, бо платити самим 16 % важко, тож банк запросто продасть квартиру. Треба віддати належне нашому товаришу, адже запевняв, що, коли були труднощі, держава і справді певний час затримувала виплату відсотків і за його кредитом, але потім усе стабілізувалося, йому повернули заборгованість, і на сьогодні справно ось уже 9 років він отримує компенсацію за користування кредитом.

 

- Тож Ви звернулися до Фонду молодіжного кредитування. Скільки часу зайняло оформлення документів, щоб вам дали "добро".

- Здається, ми були у Фонді двічі: раз на консультації і другий раз, коли подавали документи. Не вірили, що може бути так просто. Очікувала, що доведеться находитися, але перелік необхідних документів був доволі простий, тож ми без особливих труднощів зібрали усе необхідне.

 

- Розкажіть кілька слів про вибір квартири. Чому саме на ній зупинилися?

- Було кілька критеріїв при виборі нового помешкання: місцерозташування, щоб не доводилося дітям змінювати школу, доступна ціна, і хотілося чимбільше кімнат. Зверталися до кількох будівельних компаній з пропозицією перепланувати для нас квартиру, щоб було не три, а чотири кімнати. На таке перепланування погодилося ТзОВ "МЖК Експрес-24", яке вело будівництво багатоповерхівки на вул. Івасюка. Запропонували нам до трикімнатної квартири приєднати ще одну кімнату та ще один санвузол. Нам це дуже сподобалося.

 

- Чи задоволені ви якістю будівництва, плануванням квартири, благоустроєм?

- По-перше, ще раз подякувати працівникам будівельної компанії МЖК Експрес-24 за те, що ввійшли у наше становище та захотіли внести зміни до перепланування двох квартир, щоб ми змогли мати 4 кімнати. По-друге, ні для кого не секрет, що за якістю будівництва МЖК є одним із лідерів в Івано-Франківську. Важливо те, що забудівник передає збудоване житло з готовим автономним опаленням, куди входитькотел, батареї, рушникосушка. У квартирі уже зробленамідна електропроводка, встановлені газовий, електричний та водяний лічильники. Залишилося завершити ремонт і переселитися, бо діти з нетерпінням чекають переїзду до свої кімнат, які облаштовуємо відповідно до їхніх побажань. Тож мрія і справді стала реальністю! Ми щасливі.

 

- Що би Ви побажали сім`ям, які не мають власного житла і не знають, як його придбати?

- Вірити у краще, довіряти програмам, які покликані допомагати вирішувати житлові проблеми наших співвітчизників, адже, як бачите, вони і справді діють та допомагають, бо без допомоги держави наша сім`я не змогла би самостійно купити власне житло – нове, просторе, омріяне і таке необхідне! 

 

 


24.10.2014 1334 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1687
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

776
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

512
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

740
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2