7 кілометрів самотності


Часу не вистачає для писання текстів, хоча текст залишається продовженням Іншого тексту, як будь-яке полотно є продовженням Іншого полотна. Хоча деколи в окремих художників можна спостерігати суто Їхнє творення-дітище, і як і будь-яку дитину, варто відпустити в Відкрите життя. Знаю, коли любиш дитину - не відпустиш її від себе, але це варто експериментувати- все ж таки вона потім скаже за це "відверте дякую". Від творених дітей просто відмовлятись із переконанням Народження нового, навіть складного й вистражданого...
Про це найбільше говорив Пікасо, що ми просто перемальовуємо те, що нам десь сподобалось. Хоча сучасність потребує Нових змістів й нових форм (Бадью), але алгоритм творення не вічний й має початок й завершальну преамбулу. А кінець вже апріорі є тотальним розчаруванням- бо це є феномен Відбутого. Відбуте чи сказане, бодай написане, вже є неістинним, бо таємниці й двері відчинені й кожен ходить своїми кроками в пошуках знову ж таки "свого теплого комфорту". Але...
В один момент в моїй автівці закінчилось паливо й я з каністрою пройшовся пішки повільно до найближчої АЗС й це була окрема пустеля: сотні образів й знаків, вже страшно залишатись із собою наодинці, бо примар душевних й задушевних забагато, як невідомих звуків, але як я навчився давати собі раду - дивуюсь дотепер. Вздовж полотнища дорожного зустрів увесь світ: від розтрощених деталей корейських авто до дивовижних метеликів, пластмасових субстанціц й іноземного пива- в закордонному автобамі так все геометрично Нецікаво. Але це Наша земля, земля-планета Неруди Пабло із ручищами пшеничними, що так колотять серцевими стінками. Таке відчуття востаннє було під час грання із Джоном, він з іншої Планети, але він є Джоном й крапка. Знайомі проїзджали й ніхто навіть подумки не спитався чи потрібно мене підвести, за кордоном здається за це штрафують- але це вселенська обачливість не дає шансів для думання, хіба біля мольберту - є всі аспекти для єднання з невідомим Ніщо...
Дивно, що елементи розтрощених автівок ніхто не прибирає , просто ставлять свічки й вони наподив горіли. Можливо, це нещасні душі так про себе нагадали- життя таке закономірне й абсурдне й водночас, що від нашої присутності жодного комфорту -лишень здичалі контенти та фобії. Люди збирали бульбу, потім сиділи змучені й їли хліб із мастилом домашнім, я просто йшов повільно й дихав повними легеневими крилами димчасте повітря. Природа звикла, що нею спекулюють, як і звикла до тотального забруднення. Пригадую, останню подорож Оманом, де кожну п'яницю араби мовчки збирались біл я кожної оливки родинний пікнік- на наступний день я перевірив: все було напрочуд чисто й прибрано. Там все добре, лишень сонце жарке аж занадто.
Це притому, що світ рухається до відцифрованості й графіків: є навіть приклад, що один з ентузіастів зумів відновити структуру підшлункової залози на відстані 20 кілометрів, знайшов алгоритм коливання тонких матерій- все так просто в житті, чомусь ми помираємо масово. Винуваті безперечно всі, жодних виключень- хоча окремі підкасти декларують істинність буття в отриманні святості, а самі великомученики потрапляють на днища пекла всі без винятків. Напевно найбільша відповідальність чи переконливість брехнею: брехня завше Переконлива...
Ось така жорстока траса, ходити вздовж напевно зроблю для себе традицією, бо бігати не завжди безпечно, хоча у всьому варто шукати форми консенсусів. 
Згадав розмову з Прокопишиним щодо творення Мікеланджело: пояснив, що творив він сам без помічників, бо це одна з форм творчого егоїзму, а що може бути вищим за егоїзм, адже доброта є формою слабкості- й таємницями не так просто з кимось ділити, скоріше Мікеланджело скидав з риштування усіх ремесників- помічників- бо творення потребує самотності. Так він отримав страшенний горб, а Гоген осліп, як старий кит в бездонному океані, але мудрість в океані носять тільки черепахи... Знову переконання в блаженності помилок, помилка є світочем , бо алгоритм вже є занудним навіть в формах першого декларування. Помилка є феноменом. Бійтеся прогнозованого, бо прогнозоване не є вже істинним, бо є алгоритмом вже спланованого. А ще згадались грецькі мотиви пішого мандрування - все ж таки життя залишиться для нас закодованим невідомим, бо випочатково ніхто не просить чогось остаточного. 
А від світу варто відмовлятись, бо програми заземлення такі деколи жорстокі.
А від любові варто відмовлятись, бо пристрасні рефлексії, а це вже апостеріорі одна з форм синтетичної залежності.
Пропоную стати ефіром, чи навіть Текстом.
Чи просто знаком формою в самотню нескінченність....


05.10.2016 Роман Бончук 2193 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

314
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1154
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2104 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542