7 кілометрів самотності


Часу не вистачає для писання текстів, хоча текст залишається продовженням Іншого тексту, як будь-яке полотно є продовженням Іншого полотна. Хоча деколи в окремих художників можна спостерігати суто Їхнє творення-дітище, і як і будь-яку дитину, варто відпустити в Відкрите життя. Знаю, коли любиш дитину - не відпустиш її від себе, але це варто експериментувати- все ж таки вона потім скаже за це "відверте дякую". Від творених дітей просто відмовлятись із переконанням Народження нового, навіть складного й вистражданого...
Про це найбільше говорив Пікасо, що ми просто перемальовуємо те, що нам десь сподобалось. Хоча сучасність потребує Нових змістів й нових форм (Бадью), але алгоритм творення не вічний й має початок й завершальну преамбулу. А кінець вже апріорі є тотальним розчаруванням- бо це є феномен Відбутого. Відбуте чи сказане, бодай написане, вже є неістинним, бо таємниці й двері відчинені й кожен ходить своїми кроками в пошуках знову ж таки "свого теплого комфорту". Але...
В один момент в моїй автівці закінчилось паливо й я з каністрою пройшовся пішки повільно до найближчої АЗС й це була окрема пустеля: сотні образів й знаків, вже страшно залишатись із собою наодинці, бо примар душевних й задушевних забагато, як невідомих звуків, але як я навчився давати собі раду - дивуюсь дотепер. Вздовж полотнища дорожного зустрів увесь світ: від розтрощених деталей корейських авто до дивовижних метеликів, пластмасових субстанціц й іноземного пива- в закордонному автобамі так все геометрично Нецікаво. Але це Наша земля, земля-планета Неруди Пабло із ручищами пшеничними, що так колотять серцевими стінками. Таке відчуття востаннє було під час грання із Джоном, він з іншої Планети, але він є Джоном й крапка. Знайомі проїзджали й ніхто навіть подумки не спитався чи потрібно мене підвести, за кордоном здається за це штрафують- але це вселенська обачливість не дає шансів для думання, хіба біля мольберту - є всі аспекти для єднання з невідомим Ніщо...
Дивно, що елементи розтрощених автівок ніхто не прибирає , просто ставлять свічки й вони наподив горіли. Можливо, це нещасні душі так про себе нагадали- життя таке закономірне й абсурдне й водночас, що від нашої присутності жодного комфорту -лишень здичалі контенти та фобії. Люди збирали бульбу, потім сиділи змучені й їли хліб із мастилом домашнім, я просто йшов повільно й дихав повними легеневими крилами димчасте повітря. Природа звикла, що нею спекулюють, як і звикла до тотального забруднення. Пригадую, останню подорож Оманом, де кожну п'яницю араби мовчки збирались біл я кожної оливки родинний пікнік- на наступний день я перевірив: все було напрочуд чисто й прибрано. Там все добре, лишень сонце жарке аж занадто.
Це притому, що світ рухається до відцифрованості й графіків: є навіть приклад, що один з ентузіастів зумів відновити структуру підшлункової залози на відстані 20 кілометрів, знайшов алгоритм коливання тонких матерій- все так просто в житті, чомусь ми помираємо масово. Винуваті безперечно всі, жодних виключень- хоча окремі підкасти декларують істинність буття в отриманні святості, а самі великомученики потрапляють на днища пекла всі без винятків. Напевно найбільша відповідальність чи переконливість брехнею: брехня завше Переконлива...
Ось така жорстока траса, ходити вздовж напевно зроблю для себе традицією, бо бігати не завжди безпечно, хоча у всьому варто шукати форми консенсусів. 
Згадав розмову з Прокопишиним щодо творення Мікеланджело: пояснив, що творив він сам без помічників, бо це одна з форм творчого егоїзму, а що може бути вищим за егоїзм, адже доброта є формою слабкості- й таємницями не так просто з кимось ділити, скоріше Мікеланджело скидав з риштування усіх ремесників- помічників- бо творення потребує самотності. Так він отримав страшенний горб, а Гоген осліп, як старий кит в бездонному океані, але мудрість в океані носять тільки черепахи... Знову переконання в блаженності помилок, помилка є світочем , бо алгоритм вже є занудним навіть в формах першого декларування. Помилка є феноменом. Бійтеся прогнозованого, бо прогнозоване не є вже істинним, бо є алгоритмом вже спланованого. А ще згадались грецькі мотиви пішого мандрування - все ж таки життя залишиться для нас закодованим невідомим, бо випочатково ніхто не просить чогось остаточного. 
А від світу варто відмовлятись, бо програми заземлення такі деколи жорстокі.
А від любові варто відмовлятись, бо пристрасні рефлексії, а це вже апостеріорі одна з форм синтетичної залежності.
Пропоную стати ефіром, чи навіть Текстом.
Чи просто знаком формою в самотню нескінченність....


05.10.2016 Роман Бончук 2127 0
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273