7 кілометрів самотності


Часу не вистачає для писання текстів, хоча текст залишається продовженням Іншого тексту, як будь-яке полотно є продовженням Іншого полотна. Хоча деколи в окремих художників можна спостерігати суто Їхнє творення-дітище, і як і будь-яку дитину, варто відпустити в Відкрите життя. Знаю, коли любиш дитину - не відпустиш її від себе, але це варто експериментувати- все ж таки вона потім скаже за це "відверте дякую". Від творених дітей просто відмовлятись із переконанням Народження нового, навіть складного й вистражданого...
Про це найбільше говорив Пікасо, що ми просто перемальовуємо те, що нам десь сподобалось. Хоча сучасність потребує Нових змістів й нових форм (Бадью), але алгоритм творення не вічний й має початок й завершальну преамбулу. А кінець вже апріорі є тотальним розчаруванням- бо це є феномен Відбутого. Відбуте чи сказане, бодай написане, вже є неістинним, бо таємниці й двері відчинені й кожен ходить своїми кроками в пошуках знову ж таки "свого теплого комфорту". Але...
В один момент в моїй автівці закінчилось паливо й я з каністрою пройшовся пішки повільно до найближчої АЗС й це була окрема пустеля: сотні образів й знаків, вже страшно залишатись із собою наодинці, бо примар душевних й задушевних забагато, як невідомих звуків, але як я навчився давати собі раду - дивуюсь дотепер. Вздовж полотнища дорожного зустрів увесь світ: від розтрощених деталей корейських авто до дивовижних метеликів, пластмасових субстанціц й іноземного пива- в закордонному автобамі так все геометрично Нецікаво. Але це Наша земля, земля-планета Неруди Пабло із ручищами пшеничними, що так колотять серцевими стінками. Таке відчуття востаннє було під час грання із Джоном, він з іншої Планети, але він є Джоном й крапка. Знайомі проїзджали й ніхто навіть подумки не спитався чи потрібно мене підвести, за кордоном здається за це штрафують- але це вселенська обачливість не дає шансів для думання, хіба біля мольберту - є всі аспекти для єднання з невідомим Ніщо...
Дивно, що елементи розтрощених автівок ніхто не прибирає , просто ставлять свічки й вони наподив горіли. Можливо, це нещасні душі так про себе нагадали- життя таке закономірне й абсурдне й водночас, що від нашої присутності жодного комфорту -лишень здичалі контенти та фобії. Люди збирали бульбу, потім сиділи змучені й їли хліб із мастилом домашнім, я просто йшов повільно й дихав повними легеневими крилами димчасте повітря. Природа звикла, що нею спекулюють, як і звикла до тотального забруднення. Пригадую, останню подорож Оманом, де кожну п'яницю араби мовчки збирались біл я кожної оливки родинний пікнік- на наступний день я перевірив: все було напрочуд чисто й прибрано. Там все добре, лишень сонце жарке аж занадто.
Це притому, що світ рухається до відцифрованості й графіків: є навіть приклад, що один з ентузіастів зумів відновити структуру підшлункової залози на відстані 20 кілометрів, знайшов алгоритм коливання тонких матерій- все так просто в житті, чомусь ми помираємо масово. Винуваті безперечно всі, жодних виключень- хоча окремі підкасти декларують істинність буття в отриманні святості, а самі великомученики потрапляють на днища пекла всі без винятків. Напевно найбільша відповідальність чи переконливість брехнею: брехня завше Переконлива...
Ось така жорстока траса, ходити вздовж напевно зроблю для себе традицією, бо бігати не завжди безпечно, хоча у всьому варто шукати форми консенсусів. 
Згадав розмову з Прокопишиним щодо творення Мікеланджело: пояснив, що творив він сам без помічників, бо це одна з форм творчого егоїзму, а що може бути вищим за егоїзм, адже доброта є формою слабкості- й таємницями не так просто з кимось ділити, скоріше Мікеланджело скидав з риштування усіх ремесників- помічників- бо творення потребує самотності. Так він отримав страшенний горб, а Гоген осліп, як старий кит в бездонному океані, але мудрість в океані носять тільки черепахи... Знову переконання в блаженності помилок, помилка є світочем , бо алгоритм вже є занудним навіть в формах першого декларування. Помилка є феноменом. Бійтеся прогнозованого, бо прогнозоване не є вже істинним, бо є алгоритмом вже спланованого. А ще згадались грецькі мотиви пішого мандрування - все ж таки життя залишиться для нас закодованим невідомим, бо випочатково ніхто не просить чогось остаточного. 
А від світу варто відмовлятись, бо програми заземлення такі деколи жорстокі.
А від любові варто відмовлятись, бо пристрасні рефлексії, а це вже апостеріорі одна з форм синтетичної залежності.
Пропоную стати ефіром, чи навіть Текстом.
Чи просто знаком формою в самотню нескінченність....


05.10.2016 Роман Бончук 2160 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717