5 закладів східної кухні у Франківську

 

 

А ви знаєте, де у Франківську готують мерджімек, випікають кубдарі та загортають кебаб? Щоб підготувати путівник східною кухнею Франківська, журналісти UFRA зазирнули до грузинських пекарень та ресторанів арабської і турецької кухні. 

 

«Тбілісі»

 

Грузинську пекарню у провулку Труша відкрили півроку тому, одразу після Великодня.

В меню традиційна грузинська випічка. Кубдарі зі свининою та телятиною, класичний пеновані з сиром сиром та куркою. Є хачапурі з шашликом, і гурулі – випічка у вигляді півмісяця з сиром, яйцем та зеленню. На замовлення можуть приготувати аджарський хачапурі («човник» з двома видами сиру, сулугуні та імеретинським, та напівсирим яйцем).

Власник «Тбілісі» Мамука розповідає, що приїхав до Івано-Франківська три роки тому. Його батьківщина – селище Гурджаані в Кахеті, одному з центрів виноробства Грузії. Він також працює на кухні. Якщо запитати Мамуку, де він навчився готувати, він відповість: «Рецепты – в душе». У «Тбілісі» є лише два види вина: цинандалі та сапераві, біле та червоне. Щоправда вина купують в Україні. Мамука каже, що сам вже три роки в Грузії не був.

У «Тбілісі» немає друкованого меню, тож зорієнтуватися в цінах і видах хачапурі вам допоможуть офіціантки. Мар’яна, котра працює у «Тбілісі», каже: «Найкращий показник якості їжі – чи їдять її самі працівники. Ми їмо тут кожного дня».

«Тбілісі» працює:

Пн. – Сб. 9.00 – 23.00

Нд. 10.00 – 23.00

Ціни:

Кубдарі – 20 грн.

Пеновані з сиром – 15 грн.

Пеновані з куркою – 20 грн.

Мегрелі – 15 грн.

Гурулі – 15 грн.

Цинандалі – 18 грн. за 100 мл.

Сапераві  20 грн. за 100 мл. 

«Istanbul»

В «Istanbul» на Новгородській можна не тільки спробувати справжні турецькі страви, які приготують для вас кухарі Рамазан та Джейхан, а й відчути себе в одному із нетуристичних районів Стамбулу. Тут вам обов’язково подадуть чай по-турецьки – у маленькій прозорій скляночці. Аби спробувати міцного чаю, сюди варто прийти вдень або під вечір: зранку чай може бути недостатньо міцно заварений. 

В «Istanbul» багато страв з м’яса, але свинини тут не побачите. Це м’ясо заборонене в ісламських культурах. Є традиційний турецький суп із чечевиці - мерджімек чорба. До неї обов’язково подається лимон, а посипається страва червоним турецьким перцем – гострим або негострим. Хашлама – бульйон з телятини із великими шматками м’яса. Звісно, є тут кебаби та шашлик. Найбільша страва – це кузі. Вона готується завжди на дві персони: лаваш кладуть на пательню, на нього – рис, спеції, родзинки, турецькі макарони, часник, телячі реберця та томатний соус. Посередині маэ бути чищений зубок часнику. 

До м’ясних страв у Туреччині прийнято подавати айран – прохолодний кисломолочний напій. В Україні справжній айран купити непросто, тому його в «Istanbul» готують самі. Для цього спершу з домашнього молока роблять йогурт, а потім додають води й солі. Кажуть, на айрані має утворитися пінка. Якщо її немає – це не айран. 

Із випічки – турецька «піца» лахмаджун, пиріжки бьорек з сиром та зеленню, а також солодощі шекерпаре. В «Istanbul» також подають українську грибну юшку та борщ. А от каву по-турецькі поки що не варять, на жаль.

«Istanbul» працює:

з 10.00 до 23.00

Ціни:

Комплексні обіди (з 11.00 до 18.00):

Суп мерджімек, рис, м’ясо з овочами, айран – 50 грн.

Лаваш донер – 25 грн.

Шекерпаре – 18 грн. за порцію

«Радча»

Грузинська пекарня на круглому базарі має назву села неподалік Франківська. Асортимент хачапурі у «Радчі» загалом подібний до «Тбілісі» на Труша. Єдина, проте, важлива відмінність – у «Радчі» випікають лаваші. Звісно, у традиційній печі торне.

Пекарня розташована на базарі, тому тут можна знайти прості та дешеві хачапурі: з картоплею, капустою та грибами. Лаваші продаються щойно з печі, тому додому ви зможете донести ще гарячий лаваш. Власник пекарні Різо каже, що відкрилися вони всього місяць тому.

«Радча» працює, доки працює базар.

Ціни:

Лаваш – 6 грн.

Хачапурі з картоплею та грибами – 8 грн.

Хачапурі з картоплею – 6 грн.

З куркою – 15 грн.

З лівером – 12 грн.

З бринзою – 16 грн.

«Дубаї»

 

Трохи більш як півроку на Бельведерській працює «Дубаї». Його власник Фарук приїхав до Івано-Франківська з Йорданської столиці Амман. Заклад орієнтується передусім на студентів з країн Близького сходу, а тому й на табличці при вході – напис арабськими літерами.

У меню – традиційні близькосхідні страви, в основі яких рис, бобові та м’ясо. Так само, як і в «Istanbul», у цьому закладі не знайдете свинини. Одна з найдорожчих страв тут – монсаф. Цю традиційну страву йорданської кухні готують з рису, баранини в сметані та арахісу. Недешева й кабса, яка готується з рису басматі та м’яса із додаванням мигдалю. Із простіших страв –  добре відомі кебаб та фалафель, екзотичні фуль (варений біб, приправлений часником, лимоном та кіндзою) та хумус (нутове пюре із кунжутною пастою тахін і оливковою олією ). Буває і самса, яку тут готують із цибулі та  м’яса курки.

 У «Дубаї» ви можете спробувати два види хліба – лаваш та самун. Як і в «Істанбул», айран тут власного приготування. Обіцяють, що невдовзі з’явиться арабська кава. Поки що пропонують лише стандартний набір еспресо-американо.

«Дубаї» працює:

з  10.00 до 23.00

Ціни:

Монсаф – 70 грн.

Фалафель в лаваші – 20 грн.

Самса – 20 грн.

Еспресо – 10 грн.

Американо з молоком – 12 грн. 

«Doner Kebab House»

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» відкрився три місяці тому у центрі міста по вулиці Мазепи. Власник закладу Олександр привіз ідею з Великобританії. 

Тут готують два види кебабу: лаваш-кебаб та донер-кебаб (начинку загортають у лаваш або корж). Вірменський лаваш купують у вірменській домашній пекарні, а коржі випікають самі у тандирній печі. Відмінність цих двох кебабів також в розмірах: донер-кебаб трошки менший від лаваша. Адміністраторка Людмила розповідає, що за день готують 50 лавашів і більш як 150 донерів.

Заклад позиціонується як турецька кухня, тому свинини тут немає. Всі страви з баранини, яловичини або курки. Є вегетаріанське меню: донери і лаваші з бринзою та грибами, салати і супи: бульйон, гороховий, грибна юшка та суп-пюре з броколі. У планах – донер із трьома видами сиру (російським, адигейським та бринзою), а також рибний лаваш. Пропонують тут і власну солодку випічку.

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» працює:

Будні: 8.00 – 22.00

Вихідні: 10.00 – 22.00

Ціни:

Кебаб в лаваші яловичина та баранина – 24 грн.

Донер з бринзою та грибами – 16 грн.

Донер – 19 грн.

Супи – 9 грн.

 

UFRA


25.04.2015 1658 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

845

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6