5 закладів східної кухні у Франківську

 

 

А ви знаєте, де у Франківську готують мерджімек, випікають кубдарі та загортають кебаб? Щоб підготувати путівник східною кухнею Франківська, журналісти UFRA зазирнули до грузинських пекарень та ресторанів арабської і турецької кухні. 

 

«Тбілісі»

 

Грузинську пекарню у провулку Труша відкрили півроку тому, одразу після Великодня.

В меню традиційна грузинська випічка. Кубдарі зі свининою та телятиною, класичний пеновані з сиром сиром та куркою. Є хачапурі з шашликом, і гурулі – випічка у вигляді півмісяця з сиром, яйцем та зеленню. На замовлення можуть приготувати аджарський хачапурі («човник» з двома видами сиру, сулугуні та імеретинським, та напівсирим яйцем).

Власник «Тбілісі» Мамука розповідає, що приїхав до Івано-Франківська три роки тому. Його батьківщина – селище Гурджаані в Кахеті, одному з центрів виноробства Грузії. Він також працює на кухні. Якщо запитати Мамуку, де він навчився готувати, він відповість: «Рецепты – в душе». У «Тбілісі» є лише два види вина: цинандалі та сапераві, біле та червоне. Щоправда вина купують в Україні. Мамука каже, що сам вже три роки в Грузії не був.

У «Тбілісі» немає друкованого меню, тож зорієнтуватися в цінах і видах хачапурі вам допоможуть офіціантки. Мар’яна, котра працює у «Тбілісі», каже: «Найкращий показник якості їжі – чи їдять її самі працівники. Ми їмо тут кожного дня».

«Тбілісі» працює:

Пн. – Сб. 9.00 – 23.00

Нд. 10.00 – 23.00

Ціни:

Кубдарі – 20 грн.

Пеновані з сиром – 15 грн.

Пеновані з куркою – 20 грн.

Мегрелі – 15 грн.

Гурулі – 15 грн.

Цинандалі – 18 грн. за 100 мл.

Сапераві  20 грн. за 100 мл. 

«Istanbul»

В «Istanbul» на Новгородській можна не тільки спробувати справжні турецькі страви, які приготують для вас кухарі Рамазан та Джейхан, а й відчути себе в одному із нетуристичних районів Стамбулу. Тут вам обов’язково подадуть чай по-турецьки – у маленькій прозорій скляночці. Аби спробувати міцного чаю, сюди варто прийти вдень або під вечір: зранку чай може бути недостатньо міцно заварений. 

В «Istanbul» багато страв з м’яса, але свинини тут не побачите. Це м’ясо заборонене в ісламських культурах. Є традиційний турецький суп із чечевиці - мерджімек чорба. До неї обов’язково подається лимон, а посипається страва червоним турецьким перцем – гострим або негострим. Хашлама – бульйон з телятини із великими шматками м’яса. Звісно, є тут кебаби та шашлик. Найбільша страва – це кузі. Вона готується завжди на дві персони: лаваш кладуть на пательню, на нього – рис, спеції, родзинки, турецькі макарони, часник, телячі реберця та томатний соус. Посередині маэ бути чищений зубок часнику. 

До м’ясних страв у Туреччині прийнято подавати айран – прохолодний кисломолочний напій. В Україні справжній айран купити непросто, тому його в «Istanbul» готують самі. Для цього спершу з домашнього молока роблять йогурт, а потім додають води й солі. Кажуть, на айрані має утворитися пінка. Якщо її немає – це не айран. 

Із випічки – турецька «піца» лахмаджун, пиріжки бьорек з сиром та зеленню, а також солодощі шекерпаре. В «Istanbul» також подають українську грибну юшку та борщ. А от каву по-турецькі поки що не варять, на жаль.

«Istanbul» працює:

з 10.00 до 23.00

Ціни:

Комплексні обіди (з 11.00 до 18.00):

Суп мерджімек, рис, м’ясо з овочами, айран – 50 грн.

Лаваш донер – 25 грн.

Шекерпаре – 18 грн. за порцію

«Радча»

Грузинська пекарня на круглому базарі має назву села неподалік Франківська. Асортимент хачапурі у «Радчі» загалом подібний до «Тбілісі» на Труша. Єдина, проте, важлива відмінність – у «Радчі» випікають лаваші. Звісно, у традиційній печі торне.

Пекарня розташована на базарі, тому тут можна знайти прості та дешеві хачапурі: з картоплею, капустою та грибами. Лаваші продаються щойно з печі, тому додому ви зможете донести ще гарячий лаваш. Власник пекарні Різо каже, що відкрилися вони всього місяць тому.

«Радча» працює, доки працює базар.

Ціни:

Лаваш – 6 грн.

Хачапурі з картоплею та грибами – 8 грн.

Хачапурі з картоплею – 6 грн.

З куркою – 15 грн.

З лівером – 12 грн.

З бринзою – 16 грн.

«Дубаї»

 

Трохи більш як півроку на Бельведерській працює «Дубаї». Його власник Фарук приїхав до Івано-Франківська з Йорданської столиці Амман. Заклад орієнтується передусім на студентів з країн Близького сходу, а тому й на табличці при вході – напис арабськими літерами.

У меню – традиційні близькосхідні страви, в основі яких рис, бобові та м’ясо. Так само, як і в «Istanbul», у цьому закладі не знайдете свинини. Одна з найдорожчих страв тут – монсаф. Цю традиційну страву йорданської кухні готують з рису, баранини в сметані та арахісу. Недешева й кабса, яка готується з рису басматі та м’яса із додаванням мигдалю. Із простіших страв –  добре відомі кебаб та фалафель, екзотичні фуль (варений біб, приправлений часником, лимоном та кіндзою) та хумус (нутове пюре із кунжутною пастою тахін і оливковою олією ). Буває і самса, яку тут готують із цибулі та  м’яса курки.

 У «Дубаї» ви можете спробувати два види хліба – лаваш та самун. Як і в «Істанбул», айран тут власного приготування. Обіцяють, що невдовзі з’явиться арабська кава. Поки що пропонують лише стандартний набір еспресо-американо.

«Дубаї» працює:

з  10.00 до 23.00

Ціни:

Монсаф – 70 грн.

Фалафель в лаваші – 20 грн.

Самса – 20 грн.

Еспресо – 10 грн.

Американо з молоком – 12 грн. 

«Doner Kebab House»

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» відкрився три місяці тому у центрі міста по вулиці Мазепи. Власник закладу Олександр привіз ідею з Великобританії. 

Тут готують два види кебабу: лаваш-кебаб та донер-кебаб (начинку загортають у лаваш або корж). Вірменський лаваш купують у вірменській домашній пекарні, а коржі випікають самі у тандирній печі. Відмінність цих двох кебабів також в розмірах: донер-кебаб трошки менший від лаваша. Адміністраторка Людмила розповідає, що за день готують 50 лавашів і більш як 150 донерів.

Заклад позиціонується як турецька кухня, тому свинини тут немає. Всі страви з баранини, яловичини або курки. Є вегетаріанське меню: донери і лаваші з бринзою та грибами, салати і супи: бульйон, гороховий, грибна юшка та суп-пюре з броколі. У планах – донер із трьома видами сиру (російським, адигейським та бринзою), а також рибний лаваш. Пропонують тут і власну солодку випічку.

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» працює:

Будні: 8.00 – 22.00

Вихідні: 10.00 – 22.00

Ціни:

Кебаб в лаваші яловичина та баранина – 24 грн.

Донер з бринзою та грибами – 16 грн.

Донер – 19 грн.

Супи – 9 грн.

 

UFRA


25.04.2015 1781 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

208

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2