25 найбільш божевільних святкувань з усього світу

 

Від скидання лосиних фекалій з вертольотів до кидання кіз з башт, ми представляємо вашій увазі двадцять п’ять найбільш божевільних святкувань з усього світу:

25. Фестиваль Каскаморрас (Cascamorras) – Баса (Baza), Іспанія

6 вересня місцеві жителі повністю покривають себе мастилом, щоб відтворити крадіжку статуї, яка відбулася 500 років тому.

24. Ап Хеллі Аа (Up Helly Aa) – Леруік (Lerwick), Шотландія

Родзинкою цього сучасного святкування вікінгів є спалювання галер вікінгів у натуральну величину.

23. Ла Томатіна (La Tomatina) – Буньйоль (Buñol), Іспанія

Це свято не прив’язане до якихось давніх значущих традицій. Тим не менш, протягом останніх декількох десятиліть в останню середу кожного серпня це невелике іспанське містечко стає місцем проведення найбільшого томатного бою на Землі.

22. Куперсхілдська сирна гонка (Cooper Hill’s Cheese Rolling Festival) – Глостер (Gloucester), Англія

Щороку сотні людей скочуються з цього англійського пагорба в гонитві за головкою сиру. Учасники часто отримують травми в процесі.

21. Енсьєрро (Running of the Bulls) – Памплона (Pamplona), Іспанія

Хоча ви, швидше за все, вже знаєте, що це таке, будь-який список божевільних святкувань буде не повним без включення до нього святкування, під час якого бики женуться за людьми по вузьких вулицях.

20. Фестиваль води Сонгкран (Songkran Water Festival) – Чіангмай (Chiang Mai), Таїланд

Щороку з 13 по 15 квітня в Таїланді проводиться найбільший водний бій у світі.

19. Фестиваль бруду в Поренні (Boryeong Mud Festival) – Порьону, Південна Корея

Корея добре відома божевільними святами і фестиваль бруду не є винятком.

18. Фестиваль з кидання дохлих щурів (Batalla de la Rata Muerta) – Ель Пуч (El Puig), Іспанія

Як ви, напевно, можете здогадатися з назви, під час свята Сан-Педро Ноласько (San Pedro Nolasco) жителі кидаються один в одного мертвими щурами.

17. Вогненні кулі (Las Bolas de Fuego) – Неяпа (Nejapa), Сальвадор

На честь людей, які пережили виверження вулкана, щороку жителі цього невеликого міста збираються і кидаються один в одного еквівалентом коктейлю Молотова.

16. Пірнання Биків (Bull Diving) – Іспанія

Ця подія, по суті, схоже на енсьєрро, за винятком того, що в ході цього святкування учасники повинні змусити бика пірнути у воду слідом за ними. Пливіть швидко!

15. Свято ліхтарів (Метання розплавленого заліза) (Lantern Festival (Molten-Iron-Throwing)) – Нуанкуан (Nuanquan), Китай

Щороку, на початку осені, місцеві жителів шпурляють розплавлене залізо в холодну стіну. Само собою зрозуміло, ефект виходить просто вражаючим.

14. Холі (Holi) – Індія

Щовесни в Індії люди святкують те, що відомо як фестиваль фарб, кидаючись один в одного всіма видами фарб. На жаль, іноді отруйні барвники також потрапляють в суміш, і щороку деяких людей доводиться госпіталізувати.

13. Фестиваль Святого Вінсента (також відомий як скидання кози з вікна) (The Festival of St Vincent) – Манганесес-де-ла-Польвороса (Manganeses de la Polvorosa), Іспанія

Раз на рік місцеві жителі оточують козу і скидають її з вершини дзвіниці. Сільські жителі, які стоять внизу, розтягують ковдру, щоб її зловити. Історики не зовсім впевнені, що послужило початком цієї традиції.

12. Ентройдо (Entroido) – Іспанія

Ще одне безглузде свято з Іспанії. Фестиваль завершується тим, що місцеві жителі кидають один в одного глинистими кульками, наповнені живими мурахами.

11. Готмар Мела (Gotmar Mela) – Індія

Щороку жителі цієї невеликої області центральній Індії грають у широкомасштабну гру по захопленню прапора, кидаючи один в одного каміння. Як ви вже здогадалися, учасники отримують серйозні травми.

10. Сува Омбасіра (Suwa Onbashira) – Японія

Раз на шість років в лісах Японії, щоб розмістити великі колоди навколо святині, люди тягнуть ці колоди з лісу вниз по дуже крутих пагорбах до святині, яка, як ви бачите, досить моторошна.

9. Такеучі (Takeuchi) – Японія

Назва цього фестивалю, що проводиться в Японії, буквально перекладається як «бамбукова битва», що, мабуть, є кращим способом її опису.

8. Сан-Хуан-де-ла-Вега (San Juan de la Vega) – Мексика

Щороку в лютому жителі збираються і вдаряють об землю кувалдами з вибуховими наконечниками. Травми гарантовані.

7. Фестиваль Манаса Деві (Manasa Devi Festival) – Індія

Один раз на рік в невеликий індійському селі люди збираються разом, намазуються травами, і дозволяють купі кобр їх вкусити.

6. Агні-Келі (Agni Keli) – Індія

Ця подія схоже на те, що святкується в Сальвадорі. Мабуть, гра в вишибали з вогнем є відносно популярним міжнародним способом проведення часу.

5. Танець ножиць (La Danza de las Tijeras) – Перу

Щороку в Перу місцеві жителі танцюють годинами, попутно проколюючи свою шкіру всім, що вони можуть знайти і що є досить гострим.

4. Фестиваль «Мавпячий буфет» (Monkey Buffet Festival) – Таїланд

Кожного листопада жителі влаштовують бенкет для місцевих мавп. Однак по всій видимості це всього лише рекламний трюк.

3. Фестиваль риболовлі в Аргунгу (Argungu Fishing Festival) – Нігерія

Щороку в місті Аргунгу, Нігерія всі місцеві чоловіки змагаються, щоб з’ясувати, хто з них зможе витягнути найбільшу рибу з річки голими руками. Божевілля забезпечено.

2. Фестиваль лосиного посліду (Moose Dropping Festival) – Аляска

В рамках вшанування офіційної тварини держави, маленьке містечко на Алясці Талкітна (Talkeetna) проводить щорічний фестиваль, основним моментом якого є обстріл мішеней з повітряних куль лосиними фекаліями.

1. Метання дітей (Baby Tossing) – Індія

Раз на рік матері з міста Солапур (Sholapur), Індія скидають своїх новонароджених дітей з виступів висотою в 15 метрів, яких ловлять жителі, які стоять внизу. Традиція проводиться матерями для забезпечення “удачі” своїм дітям.

 

Всвіті


10.06.2014 1796 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2483
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1578 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3658
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5428
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1678
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2078

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

191

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

883
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

476
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

771
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2469 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

506
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

870
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4919
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

737
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

655
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

586
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

402
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

728
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

886 2