14 ознак того, що ви п'єте недостатньо води

 
У вас суха шкіра? Відчуваєте біль в суглобах? Постійно хочеться їсти? Вихід із цих ситуацій може бути досить простим. Потрібно просто пити більше води, адже зневоднення організму — причина багатьох проблем.
 

У цьому світі нема нічого більш освіжного, аніж склянка води. Не думаю, що хтось може заперечити, що інколи склянка води може принести більше задоволення ніж горня кави. Однак, незважаючи на це, дуже багато людей щодня п’є недостатньо води, чим завдає шкоди своєму організму. Тож якщо ви відчуваєте, що хоча б один із нижче наведених пунктів стосується вас, виправте ситуацію, випивши склянку Н2О, пише сайт Mізки.com.

1. Ви відчуваєте сухість в роті

Це здається досить очевидним, але це ще не означає, що ви думаєте про наслідки. Звичайно, коли у вас в роті з’являється будь-яке неприємне відчуття, ви поспішаєте на кухню, щоб щось випити. Але солодкі напої — це тимчасове вирішення проблеми. Питна вода, зволожуючи слизову оболонку в роті та горлі, дозволяє ще довго продукувати слину після випитої склянки.

 

2. У вас суха шкіра

Ваша шкіра — це великий орган вашого тіла, який повинен постійно зволожуватись. Суха шкіра — перша ознака повного зневоднення, що може призвести до значно більших проблем. Нестача води означає відсутність поту, що веде до нездатності організму виводити зайвий бруд з тіла, який накопичується протягом дня.

 

3. Ви постійно відчуваєте спрагу

Ми уже згадували про сухість в роті, але це уже серйозніше. Той, хто стикався з похміллям, може вам сказати, що після пробудження важко втамувати спрагу. А все тому, що алкоголь зневоднює весь організм, який вимагає води. І це відчуття не зникне, поки людина не вип’є її в достатній кількості. Тому прислухайтесь до свого організму, він знає в чому справа.

 

4. Ви відчуваєте сухість в очах

Ви уже, мабуть, зрозуміли, що вода впливає не лише на рот та горло. Її нестача також призводить до того, що очі починають червоніти та ставати сухими. Без води висихають слізні протоки. Якщо ви думаєте, що нема нічого страшного в тому, що ви не можете плакати, тоді ви дуже помиляєтесь. Це завдає багато шкоди вашим очам, особливо, якщо ви кожного дня користуєтесь лінзами.

 

5. Ви відчуваєте біль в суглобах

Наш хребет і хрящі на 80% складаються з води. Така її кількість необхідна для того, щоб не відбувалося тертя кісток, коли ми робимо крок за кроком. Коли в організмі є достатня кількість води, ваші суглоби зможуть впоратися з раптовими рухами, такими як біг, стрибки чи падіння. В іншому випадку людина відчуватиме страшний біль.

 

6. Знижується ваша м’язова маса

Ваші м’язи також в основному складаються з води. Тож очевидно, що чим менше в організмі води, тим менше м’язової маси. Питна вода до, під час та після тренувань не лише допомагає зберігати потрібний рівень вологи в організмі та сприяє хорошому самопочуттю, вона також знижує ймовірність розвитку запальних процесів та болю, пов’язаних з вправами.

 

7. Ви довго хворієте

Вода допомагає організму виводити токсини. Ваші органи працюють, щоб фільтрувати шкідливі продукти. Але якщо ви не наповнюєте його водою, він не зможе нормально функціонувати, і як результат — органи вбирають воду з крові, що призводить до різних проблем зі здоров’ям.

 

8. Ви відчуваєте втому і апатію

Як ви уже знаєте, коли організм зневоднений, він “забирає” воду з вашої крові, а це призводить до нестачі кисню, який розноситься по всьому тілі. Наслідок браку кисню — сонливість і відчуття постійної втоми. Відсутність витривалості означає, що ще до обіду ви почуватиметесь як вичавлений лимон, і з кожним днем це відчуття з’являтиметься все раніше і раніше (і пам’ятайте, настане той момент, коли і кава вам не зможе допомогти).

 

9. Ви відчуваєте напади голоду

Коли ви зневоднені, ваше тіло починає думати, ніби йому потрібна їжа. І це трапляється не лише протягом дня, а й вночі, коли ви прокидається, щоб щось перекусити. Але коли ви щось їсте, то додаєте своєму організму роботи, а вода очищає органи, і постачає організму поживні речовини.

 

10. У вас проблеми з травленням

Раніше ми уже згадували слизову оболонку рота, яка нормально функціонує, якщо організм не страждає через зневоднення. Це також стосується і травної системи. Через недостатнє споживання води зменшується кількість і ефективність слизу в шлунку, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати вам удару зсередини. Іншими словами, у вас з’являється печія або розлад шлунку.

 

11. У вас запори

Як ми вже говорили, вода допомагає "змащувати" травну систему. Під час зневоднення товста кишка використовує воду, яка могла б використовуватися в кишечнику в наступній стадії травлення. Навіть не вдаючись в деталі, ви мали б зрозуміти, до чого це призводить.

 

12. Ви рідко ходите у вбиральню

Хочете вірте, хочете ні, але якщо ви не ходите в туалет 4-7 разів на день, ви, ймовірно, не п’єте достатньо води. І коли ви йдете туди вперше, ваша сеча повинна бути світло-жовтого кольору або прозора. Якщо вона темно-жовта, ваше тіло говорить про те, що йому потрібно більше води. У важких випадках зневоднення може призвести до інфекції сечових шляхів, тоді вам слід негайно звернутися до лікаря.

 

13. Ви стикнулись із передчасним старінням

Кількість води, яку зберігають наші тіла, зменшується з віком. Це означає, що чим старшими ми стаємо, тим більше води повинні випивати. Хоча передчасне старіння є більш очевидним ззовні, внутрішні органи відчуватимуть на собі негативний вплив зневоднення протягом тривалого часу. Щоб знизити ризик передчасного старіння, важливо продовжувати пити воду протягом всього свого життя.

 

14. Ви читаєте цю статтю

Якщо ви натиснули на цю статтю, мабуть, ви подумали: “Хм, я не впевнений, що випиваю достатню кількість води”. Якщо ви над цим задумались, то випийте склянку води! Не перестарайтеся, звичайно, але якщо ви не випиваєте рекомендовану кількість (яка більша, ніж ви думаєте), то не зашкодите собі, якщо зробите ще один ковток.


13.12.2017 5942 1
Коментарі (1)

Zajchik Zoya 2018.02.06, 19:14

это точно, вода - это жизнь

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

993
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2589 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2174
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3026
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2627
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2349 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

482

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

485

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

983

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2202
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

682
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1949
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2046
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

220
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

831
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5534
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7392
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1409
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

686
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1064 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1569 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1425