14 ознак того, що ви п'єте недостатньо води

 
У вас суха шкіра? Відчуваєте біль в суглобах? Постійно хочеться їсти? Вихід із цих ситуацій може бути досить простим. Потрібно просто пити більше води, адже зневоднення організму — причина багатьох проблем.
 

У цьому світі нема нічого більш освіжного, аніж склянка води. Не думаю, що хтось може заперечити, що інколи склянка води може принести більше задоволення ніж горня кави. Однак, незважаючи на це, дуже багато людей щодня п’є недостатньо води, чим завдає шкоди своєму організму. Тож якщо ви відчуваєте, що хоча б один із нижче наведених пунктів стосується вас, виправте ситуацію, випивши склянку Н2О, пише сайт Mізки.com.

1. Ви відчуваєте сухість в роті

Це здається досить очевидним, але це ще не означає, що ви думаєте про наслідки. Звичайно, коли у вас в роті з’являється будь-яке неприємне відчуття, ви поспішаєте на кухню, щоб щось випити. Але солодкі напої — це тимчасове вирішення проблеми. Питна вода, зволожуючи слизову оболонку в роті та горлі, дозволяє ще довго продукувати слину після випитої склянки.

 

2. У вас суха шкіра

Ваша шкіра — це великий орган вашого тіла, який повинен постійно зволожуватись. Суха шкіра — перша ознака повного зневоднення, що може призвести до значно більших проблем. Нестача води означає відсутність поту, що веде до нездатності організму виводити зайвий бруд з тіла, який накопичується протягом дня.

 

3. Ви постійно відчуваєте спрагу

Ми уже згадували про сухість в роті, але це уже серйозніше. Той, хто стикався з похміллям, може вам сказати, що після пробудження важко втамувати спрагу. А все тому, що алкоголь зневоднює весь організм, який вимагає води. І це відчуття не зникне, поки людина не вип’є її в достатній кількості. Тому прислухайтесь до свого організму, він знає в чому справа.

 

4. Ви відчуваєте сухість в очах

Ви уже, мабуть, зрозуміли, що вода впливає не лише на рот та горло. Її нестача також призводить до того, що очі починають червоніти та ставати сухими. Без води висихають слізні протоки. Якщо ви думаєте, що нема нічого страшного в тому, що ви не можете плакати, тоді ви дуже помиляєтесь. Це завдає багато шкоди вашим очам, особливо, якщо ви кожного дня користуєтесь лінзами.

 

5. Ви відчуваєте біль в суглобах

Наш хребет і хрящі на 80% складаються з води. Така її кількість необхідна для того, щоб не відбувалося тертя кісток, коли ми робимо крок за кроком. Коли в організмі є достатня кількість води, ваші суглоби зможуть впоратися з раптовими рухами, такими як біг, стрибки чи падіння. В іншому випадку людина відчуватиме страшний біль.

 

6. Знижується ваша м’язова маса

Ваші м’язи також в основному складаються з води. Тож очевидно, що чим менше в організмі води, тим менше м’язової маси. Питна вода до, під час та після тренувань не лише допомагає зберігати потрібний рівень вологи в організмі та сприяє хорошому самопочуттю, вона також знижує ймовірність розвитку запальних процесів та болю, пов’язаних з вправами.

 

7. Ви довго хворієте

Вода допомагає організму виводити токсини. Ваші органи працюють, щоб фільтрувати шкідливі продукти. Але якщо ви не наповнюєте його водою, він не зможе нормально функціонувати, і як результат — органи вбирають воду з крові, що призводить до різних проблем зі здоров’ям.

 

8. Ви відчуваєте втому і апатію

Як ви уже знаєте, коли організм зневоднений, він “забирає” воду з вашої крові, а це призводить до нестачі кисню, який розноситься по всьому тілі. Наслідок браку кисню — сонливість і відчуття постійної втоми. Відсутність витривалості означає, що ще до обіду ви почуватиметесь як вичавлений лимон, і з кожним днем це відчуття з’являтиметься все раніше і раніше (і пам’ятайте, настане той момент, коли і кава вам не зможе допомогти).

 

9. Ви відчуваєте напади голоду

Коли ви зневоднені, ваше тіло починає думати, ніби йому потрібна їжа. І це трапляється не лише протягом дня, а й вночі, коли ви прокидається, щоб щось перекусити. Але коли ви щось їсте, то додаєте своєму організму роботи, а вода очищає органи, і постачає організму поживні речовини.

 

10. У вас проблеми з травленням

Раніше ми уже згадували слизову оболонку рота, яка нормально функціонує, якщо організм не страждає через зневоднення. Це також стосується і травної системи. Через недостатнє споживання води зменшується кількість і ефективність слизу в шлунку, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати вам удару зсередини. Іншими словами, у вас з’являється печія або розлад шлунку.

 

11. У вас запори

Як ми вже говорили, вода допомагає "змащувати" травну систему. Під час зневоднення товста кишка використовує воду, яка могла б використовуватися в кишечнику в наступній стадії травлення. Навіть не вдаючись в деталі, ви мали б зрозуміти, до чого це призводить.

 

12. Ви рідко ходите у вбиральню

Хочете вірте, хочете ні, але якщо ви не ходите в туалет 4-7 разів на день, ви, ймовірно, не п’єте достатньо води. І коли ви йдете туди вперше, ваша сеча повинна бути світло-жовтого кольору або прозора. Якщо вона темно-жовта, ваше тіло говорить про те, що йому потрібно більше води. У важких випадках зневоднення може призвести до інфекції сечових шляхів, тоді вам слід негайно звернутися до лікаря.

 

13. Ви стикнулись із передчасним старінням

Кількість води, яку зберігають наші тіла, зменшується з віком. Це означає, що чим старшими ми стаємо, тим більше води повинні випивати. Хоча передчасне старіння є більш очевидним ззовні, внутрішні органи відчуватимуть на собі негативний вплив зневоднення протягом тривалого часу. Щоб знизити ризик передчасного старіння, важливо продовжувати пити воду протягом всього свого життя.

 

14. Ви читаєте цю статтю

Якщо ви натиснули на цю статтю, мабуть, ви подумали: “Хм, я не впевнений, що випиваю достатню кількість води”. Якщо ви над цим задумались, то випийте склянку води! Не перестарайтеся, звичайно, але якщо ви не випиваєте рекомендовану кількість (яка більша, ніж ви думаєте), то не зашкодите собі, якщо зробите ще один ковток.


13.12.2017 5692 1
Коментарі (1)

Zajchik Zoya 2018.02.06, 19:14

это точно, вода - это жизнь

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1949
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876