14 ознак того, що ви п'єте недостатньо води

 
У вас суха шкіра? Відчуваєте біль в суглобах? Постійно хочеться їсти? Вихід із цих ситуацій може бути досить простим. Потрібно просто пити більше води, адже зневоднення організму — причина багатьох проблем.
 

У цьому світі нема нічого більш освіжного, аніж склянка води. Не думаю, що хтось може заперечити, що інколи склянка води може принести більше задоволення ніж горня кави. Однак, незважаючи на це, дуже багато людей щодня п’є недостатньо води, чим завдає шкоди своєму організму. Тож якщо ви відчуваєте, що хоча б один із нижче наведених пунктів стосується вас, виправте ситуацію, випивши склянку Н2О, пише сайт Mізки.com.

1. Ви відчуваєте сухість в роті

Це здається досить очевидним, але це ще не означає, що ви думаєте про наслідки. Звичайно, коли у вас в роті з’являється будь-яке неприємне відчуття, ви поспішаєте на кухню, щоб щось випити. Але солодкі напої — це тимчасове вирішення проблеми. Питна вода, зволожуючи слизову оболонку в роті та горлі, дозволяє ще довго продукувати слину після випитої склянки.

 

2. У вас суха шкіра

Ваша шкіра — це великий орган вашого тіла, який повинен постійно зволожуватись. Суха шкіра — перша ознака повного зневоднення, що може призвести до значно більших проблем. Нестача води означає відсутність поту, що веде до нездатності організму виводити зайвий бруд з тіла, який накопичується протягом дня.

 

3. Ви постійно відчуваєте спрагу

Ми уже згадували про сухість в роті, але це уже серйозніше. Той, хто стикався з похміллям, може вам сказати, що після пробудження важко втамувати спрагу. А все тому, що алкоголь зневоднює весь організм, який вимагає води. І це відчуття не зникне, поки людина не вип’є її в достатній кількості. Тому прислухайтесь до свого організму, він знає в чому справа.

 

4. Ви відчуваєте сухість в очах

Ви уже, мабуть, зрозуміли, що вода впливає не лише на рот та горло. Її нестача також призводить до того, що очі починають червоніти та ставати сухими. Без води висихають слізні протоки. Якщо ви думаєте, що нема нічого страшного в тому, що ви не можете плакати, тоді ви дуже помиляєтесь. Це завдає багато шкоди вашим очам, особливо, якщо ви кожного дня користуєтесь лінзами.

 

5. Ви відчуваєте біль в суглобах

Наш хребет і хрящі на 80% складаються з води. Така її кількість необхідна для того, щоб не відбувалося тертя кісток, коли ми робимо крок за кроком. Коли в організмі є достатня кількість води, ваші суглоби зможуть впоратися з раптовими рухами, такими як біг, стрибки чи падіння. В іншому випадку людина відчуватиме страшний біль.

 

6. Знижується ваша м’язова маса

Ваші м’язи також в основному складаються з води. Тож очевидно, що чим менше в організмі води, тим менше м’язової маси. Питна вода до, під час та після тренувань не лише допомагає зберігати потрібний рівень вологи в організмі та сприяє хорошому самопочуттю, вона також знижує ймовірність розвитку запальних процесів та болю, пов’язаних з вправами.

 

7. Ви довго хворієте

Вода допомагає організму виводити токсини. Ваші органи працюють, щоб фільтрувати шкідливі продукти. Але якщо ви не наповнюєте його водою, він не зможе нормально функціонувати, і як результат — органи вбирають воду з крові, що призводить до різних проблем зі здоров’ям.

 

8. Ви відчуваєте втому і апатію

Як ви уже знаєте, коли організм зневоднений, він “забирає” воду з вашої крові, а це призводить до нестачі кисню, який розноситься по всьому тілі. Наслідок браку кисню — сонливість і відчуття постійної втоми. Відсутність витривалості означає, що ще до обіду ви почуватиметесь як вичавлений лимон, і з кожним днем це відчуття з’являтиметься все раніше і раніше (і пам’ятайте, настане той момент, коли і кава вам не зможе допомогти).

 

9. Ви відчуваєте напади голоду

Коли ви зневоднені, ваше тіло починає думати, ніби йому потрібна їжа. І це трапляється не лише протягом дня, а й вночі, коли ви прокидається, щоб щось перекусити. Але коли ви щось їсте, то додаєте своєму організму роботи, а вода очищає органи, і постачає організму поживні речовини.

 

10. У вас проблеми з травленням

Раніше ми уже згадували слизову оболонку рота, яка нормально функціонує, якщо організм не страждає через зневоднення. Це також стосується і травної системи. Через недостатнє споживання води зменшується кількість і ефективність слизу в шлунку, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати вам удару зсередини. Іншими словами, у вас з’являється печія або розлад шлунку.

 

11. У вас запори

Як ми вже говорили, вода допомагає "змащувати" травну систему. Під час зневоднення товста кишка використовує воду, яка могла б використовуватися в кишечнику в наступній стадії травлення. Навіть не вдаючись в деталі, ви мали б зрозуміти, до чого це призводить.

 

12. Ви рідко ходите у вбиральню

Хочете вірте, хочете ні, але якщо ви не ходите в туалет 4-7 разів на день, ви, ймовірно, не п’єте достатньо води. І коли ви йдете туди вперше, ваша сеча повинна бути світло-жовтого кольору або прозора. Якщо вона темно-жовта, ваше тіло говорить про те, що йому потрібно більше води. У важких випадках зневоднення може призвести до інфекції сечових шляхів, тоді вам слід негайно звернутися до лікаря.

 

13. Ви стикнулись із передчасним старінням

Кількість води, яку зберігають наші тіла, зменшується з віком. Це означає, що чим старшими ми стаємо, тим більше води повинні випивати. Хоча передчасне старіння є більш очевидним ззовні, внутрішні органи відчуватимуть на собі негативний вплив зневоднення протягом тривалого часу. Щоб знизити ризик передчасного старіння, важливо продовжувати пити воду протягом всього свого життя.

 

14. Ви читаєте цю статтю

Якщо ви натиснули на цю статтю, мабуть, ви подумали: “Хм, я не впевнений, що випиваю достатню кількість води”. Якщо ви над цим задумались, то випийте склянку води! Не перестарайтеся, звичайно, але якщо ви не випиваєте рекомендовану кількість (яка більша, ніж ви думаєте), то не зашкодите собі, якщо зробите ще один ковток.


13.12.2017 5901 1
Коментарі (1)

Zajchik Zoya 2018.02.06, 19:14

это точно, вода - это жизнь

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2545 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721