12–16 липня пройде Міжнародний фестиваль АртПоле

 

 12–16 липня пройде Міжнародний фестиваль АртПоле (Дністровський каньйон, с. Уніж, Городенківський район, Івано-Франківська обл.).

 

На десятому АртПолі на гостей, як завжди, чекають музичні відкриття — угорський organic trance project Airtist, що поєднав в собі танцювальну електронну музику з дримбою та діджеріду та чеський Deši, в якому також звучить діджеріду, але інакше, несподівано і ніжно зустрічаючись із кларнетом. Два абсолютно різних гурти з Польщі — іронічні й голосні Mitch & Mitch та емоційні й віртуозні VOŁOSI. Балканськими музичними сумішами, настояними у лапландському кліматі потішать Jaakkoo Laitinen& Väärä Raha з Фінляндії. Привітати десятий фестиваль новими програмами збираються улюблені учасники попередніх років Перкалаба і Бурдон, тріо Port Mone, а також міжнародне музичне угрупування Transglobal Underground. Вперше на АртПолі Люди добрі, ГИЧ-оркестр, Zapaska & BeBoBul, Дичка та Перкалабські придатки. Останні безпосередньо пов’язані з відомим вам хором Як умієм, так і пієм, до якого кожен може долучитися вже зараз.

 

Сім перформансів, більшість з яких — абсолютні прем’єри, запропонує нічна експериментальна сцена. Тут музика поєднуватиметься з поезією, театром, звичайним і вогняним, відео живописом та ін. Відкриватиме зону експерименту диптих «Дзеркало» від Олени Костюк — давні українські пісні, сучасна академічна музика та відео. У наступні ночі: Сергій Жадан з гуртом Ойра та Андрієм Кириченком, Зіра з театр ом вогню ПротиНочі, That Black і Вадим Ільков, Кирило Максименко, оркестр електро-інструментів та експериментальна музика. Прямо зараз всі готують щось нове й особливе. В останній день експеримент захоплює і велику сцену фестивалю. Саме там відбудеться перше представлення українсько-німецько-литовського проекту «Ультрамарин», який поєднує українську пісенну традицію та сучасну імпровізаційну музику, засновники проекту Уляна Горбачевська та Марк Токар.

Крім того, у програмі фестивалю:

лендарт — об’єкти від Жанни Кадирової, Мирослава Вайди, Олександра Нікітюка, Віталія Кохана, Світлани Гусакової і Артема Зданевича;

екологічна програма, під час якої рок-вар’яте КораЛЛі закличе всіх на творчу і практичну боротьбу з пластиком, а також та екскурсії по околицях — дослідження місцевих трав, дерев, птахів, один одного та цього прекрасного світу;

еко-етно-сцена на Дністрі — музичну енергію та стихію води поєднуватимуть львівські гурти «ГИЧ-оркестр» та «Люди Добрі», які сплавлятимуться на фестиваль і потім з катамаранів монтують плавучу сцену;

тринадцять щоденних майстерень: витинанка, кераміка, ковальство, шиття, плетіння, співи, пластика та різновиди кожного з напрямків — робота з тонким, нематеріальним і з цілком реальним, від створення перфомансів і приборкання стихії вогню до ліплення горщиків, які можна забрати з собою на згадку;

кінопрограма, зокрема, покази від фестивалю Docudays UA;

п’ять авторських ресторацій з різноманітними меню.


06.07.2012 2120 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

517
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1193
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2848 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2336
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3200
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2781

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

54

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

601

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

618

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1153
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20560
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

785
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2055
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

354
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

947
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5648
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7511
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1099
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

441 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

824
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1176 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1697 1