12 липня - день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла

 

12 липня - день, коли, за переказами, головні проповідники християнства були страчені в Римі. Свято апостолів Петра і Павла завершує собою Петрів піст.

 

 

 

Апостол Петро до того, як стати учнем Христа,  був простим рибалкою. Господь закликав Петра і його брата, майбутнього апостола Андрія Первозванного, коли ті ловили рибу на Геннисаретском озері. Саме Петро першим серед учнів назвав Вчителя Христом, тобто Месією.

 

Коли Христа взяли під варту первосвященики, Петро тричі зі страху відрікся від Нього. Втім, переживаючи те, що трапилося як свій великий гріх, він покаявся і був прощений Спасителем, а пізніше власними муками і життям спокутував скоєне.

 

Після того як апостоли вийшли на проповідь, Петро своєю першою промовою звернув до Христа три тисячі осіб. І пізніше його місіонерський шлях супроводжувався чудесами та зціленнями. Церковне Передання говорить, що Петро проповідував Євангеліє по берегах Середземного моря, в Антіохії, Малій Азії, Єгипті, Греції, Римі, Іспанії, Карфагені і Британії. До наших днів дійшли два послання, написаних апостолом Петром. Вони включені в Новий Заповіт.

 

Апостол Петро передбачив свою мученицьку смерть: «Знаю, що скоро повинен я залишити храмину мою (тіло), як і Господь наш Ісус Христос відкрив мені». До кінця життя Петро повернувся в Рим. Там він був схоплений і страчений за євангельську проповідь. Сталося це в 67 році. Розіп’яли апостола вниз головою за його власною прохання: він вважав себе недостойним бути розп’ятим так само, як Господь.

 

Апостол Павло не був учнем Христа час земного життя Спасителя. Більш того, Савл (як звали Павла до звернення в християнство) був відомим гонителем християн. Він народився в Малій Азії і мав привілейовані права римського громадянина. Він отримав гарну освіту в Єрусалимі і при цьому щиро, з усім можливим юнацьким максималізмом переслідував християн, вважаючи їх членами небезпечної секти.

 

Первосвященики направили його в місто Дамаск, з метою знищити там християнську громаду. Але на шляху туди Господь покликав Савла до апостольського служіння. Христос наказав Савлу йти в Дамаск, де він прийняв хрещення. У момент занурення у воду Савл прозрів. З цього часу він став ревним проповідником Христа. Незабаром він відправився у свою першу апостольську подорож, яка тривала з 45 за 51 рік. Разом зі святим Варнавою він заснував християнські громади в декількох містах Малої Азії (сучасна Туреччина) і на Кіпрі, освічував Христовим вченням людей у Македонії, Греції та інших землях.

 

За довгі роки життя і проповіді апостол Павло написав 14 послань; вони включені в Новий Завіт.

 

Апостол Павло був не раз заарештований і наприкінці життя прийняв мученицьку смерть від меча. Сталося це недалеко від Риму в 67 році, у період царювання імператора Нерона.

 

УНІАН


12.07.2016 3563 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

615
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2471
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1336
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1964 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1651

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7465
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

274
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675