12 липня - день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла

 

12 липня - день, коли, за переказами, головні проповідники християнства були страчені в Римі. Свято апостолів Петра і Павла завершує собою Петрів піст.

 

 

 

Апостол Петро до того, як стати учнем Христа,  був простим рибалкою. Господь закликав Петра і його брата, майбутнього апостола Андрія Первозванного, коли ті ловили рибу на Геннисаретском озері. Саме Петро першим серед учнів назвав Вчителя Христом, тобто Месією.

 

Коли Христа взяли під варту первосвященики, Петро тричі зі страху відрікся від Нього. Втім, переживаючи те, що трапилося як свій великий гріх, він покаявся і був прощений Спасителем, а пізніше власними муками і життям спокутував скоєне.

 

Після того як апостоли вийшли на проповідь, Петро своєю першою промовою звернув до Христа три тисячі осіб. І пізніше його місіонерський шлях супроводжувався чудесами та зціленнями. Церковне Передання говорить, що Петро проповідував Євангеліє по берегах Середземного моря, в Антіохії, Малій Азії, Єгипті, Греції, Римі, Іспанії, Карфагені і Британії. До наших днів дійшли два послання, написаних апостолом Петром. Вони включені в Новий Заповіт.

 

Апостол Петро передбачив свою мученицьку смерть: «Знаю, що скоро повинен я залишити храмину мою (тіло), як і Господь наш Ісус Христос відкрив мені». До кінця життя Петро повернувся в Рим. Там він був схоплений і страчений за євангельську проповідь. Сталося це в 67 році. Розіп’яли апостола вниз головою за його власною прохання: він вважав себе недостойним бути розп’ятим так само, як Господь.

 

Апостол Павло не був учнем Христа час земного життя Спасителя. Більш того, Савл (як звали Павла до звернення в християнство) був відомим гонителем християн. Він народився в Малій Азії і мав привілейовані права римського громадянина. Він отримав гарну освіту в Єрусалимі і при цьому щиро, з усім можливим юнацьким максималізмом переслідував християн, вважаючи їх членами небезпечної секти.

 

Первосвященики направили його в місто Дамаск, з метою знищити там християнську громаду. Але на шляху туди Господь покликав Савла до апостольського служіння. Христос наказав Савлу йти в Дамаск, де він прийняв хрещення. У момент занурення у воду Савл прозрів. З цього часу він став ревним проповідником Христа. Незабаром він відправився у свою першу апостольську подорож, яка тривала з 45 за 51 рік. Разом зі святим Варнавою він заснував християнські громади в декількох містах Малої Азії (сучасна Туреччина) і на Кіпрі, освічував Христовим вченням людей у Македонії, Греції та інших землях.

 

За довгі роки життя і проповіді апостол Павло написав 14 послань; вони включені в Новий Завіт.

 

Апостол Павло був не раз заарештований і наприкінці життя прийняв мученицьку смерть від меча. Сталося це недалеко від Риму в 67 році, у період царювання імператора Нерона.

 

УНІАН


12.07.2016 3753 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

465
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4566
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1393
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1280
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2528
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3925

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

323

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1154

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

997

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

928
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

237
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10607
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

308
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

572
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5631
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1371
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

246
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

164
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

552 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

980
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

855