12 липня - день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла

 

12 липня - день, коли, за переказами, головні проповідники християнства були страчені в Римі. Свято апостолів Петра і Павла завершує собою Петрів піст.

 

 

 

Апостол Петро до того, як стати учнем Христа,  був простим рибалкою. Господь закликав Петра і його брата, майбутнього апостола Андрія Первозванного, коли ті ловили рибу на Геннисаретском озері. Саме Петро першим серед учнів назвав Вчителя Христом, тобто Месією.

 

Коли Христа взяли під варту первосвященики, Петро тричі зі страху відрікся від Нього. Втім, переживаючи те, що трапилося як свій великий гріх, він покаявся і був прощений Спасителем, а пізніше власними муками і життям спокутував скоєне.

 

Після того як апостоли вийшли на проповідь, Петро своєю першою промовою звернув до Христа три тисячі осіб. І пізніше його місіонерський шлях супроводжувався чудесами та зціленнями. Церковне Передання говорить, що Петро проповідував Євангеліє по берегах Середземного моря, в Антіохії, Малій Азії, Єгипті, Греції, Римі, Іспанії, Карфагені і Британії. До наших днів дійшли два послання, написаних апостолом Петром. Вони включені в Новий Заповіт.

 

Апостол Петро передбачив свою мученицьку смерть: «Знаю, що скоро повинен я залишити храмину мою (тіло), як і Господь наш Ісус Христос відкрив мені». До кінця життя Петро повернувся в Рим. Там він був схоплений і страчений за євангельську проповідь. Сталося це в 67 році. Розіп’яли апостола вниз головою за його власною прохання: він вважав себе недостойним бути розп’ятим так само, як Господь.

 

Апостол Павло не був учнем Христа час земного життя Спасителя. Більш того, Савл (як звали Павла до звернення в християнство) був відомим гонителем християн. Він народився в Малій Азії і мав привілейовані права римського громадянина. Він отримав гарну освіту в Єрусалимі і при цьому щиро, з усім можливим юнацьким максималізмом переслідував християн, вважаючи їх членами небезпечної секти.

 

Первосвященики направили його в місто Дамаск, з метою знищити там християнську громаду. Але на шляху туди Господь покликав Савла до апостольського служіння. Христос наказав Савлу йти в Дамаск, де він прийняв хрещення. У момент занурення у воду Савл прозрів. З цього часу він став ревним проповідником Христа. Незабаром він відправився у свою першу апостольську подорож, яка тривала з 45 за 51 рік. Разом зі святим Варнавою він заснував християнські громади в декількох містах Малої Азії (сучасна Туреччина) і на Кіпрі, освічував Христовим вченням людей у Македонії, Греції та інших землях.

 

За довгі роки життя і проповіді апостол Павло написав 14 послань; вони включені в Новий Завіт.

 

Апостол Павло був не раз заарештований і наприкінці життя прийняв мученицьку смерть від меча. Сталося це недалеко від Риму в 67 році, у період царювання імператора Нерона.

 

УНІАН


12.07.2016 3647 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

861 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

794
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1612
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2240
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4216 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3217

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

219

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

447

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

387

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

859
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

629
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

672
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

960
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1073
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

673
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6256
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1749
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31764 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1544
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

757 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

721