11 цікавих фактів про футбольний м'яч - від перших згадок до нашого часу

Футбол – найпоширеніший вид спорту у світі, що існує з давніх часів. Таким чином, цілком справедливо припустити, що м'яч для футболу зазнав безліч трансформацій протягом багатьох століть. У нього є і своя унікальна історія.

А перед тим, як зануритися в історію, в магазині Footballstyle за посиланням https://footballstyle.com.ua/c26-futbolniy-myach ви знайдете футбольний м'яч від Adidas, Nike, Puma, Select – поповнюємо каталог новинками. Слідкуйте за регулярними акціями та отримуйте максимальну вигоду від замовлення.

  1. Китайські футбольні м'ячі мають найдавнішу історію всіх спортивних м'ячів. Китайці створили щось на зразок футбольного м'яча, який являв собою, по суті, шкуру тварини, скручену і скомпоновану разом у сферу. 
  2. Що стосується єгиптян, то їх футбольні м'ячі часто будувалися в основному з лляних пакетів, наповнених насінням. 
  3. Мая та ацтеки робили більшість своїх футбольних м'ячів з латексу з каучукового дерева. 
  4. У греків була техніка створення власних футбольних м'ячів, яка була схожа на техніку єгиптян в тому, що вони використовували лляні мішечки; однак, їх футбольні м'ячі були наповнені хутром тварин замість насіння. 
  5. М'яч з сечового міхура тварин. Так …звучить не зовсім привабливо, але це факт! Весь час, коли цей вид спорту завоював популярність у всьому світі, м'ячі стали приймати набагато більш круглу форму. Свинячі бульбашки, загорнуті в шкіру, використовувалися в якості футбольних м'ячів в Середньовічній Європі. Цей тип м'яча домінував протягом століть... до 1855 року. Уявити тільки!
  6. У 1855 році футбольний м'яч Чарльза Гудієра (названий на честь його творця) взяв штурмом спортивний світ. Він був виготовлений з використанням унікальної гумової технології, винайденої самим Гудієром і відомої як Вулканізація. Ця технологія дозволила заздалегідь обробити гуму, щоб позбавити її від сприйнятливості до високих температур без втрати відскоку.
  7. На першому чемпіонаті світу було використано два м'ячі. Перший Чемпіонат світу з футболу відбувся в Уругваї в 1930 році, коли Уругвай змагався з Аргентиною. Зрештою, команди вирішили піти на компроміс і зіграти першу половину гри з м'ячем аргентинців, перш ніж завершувати другий тайм з м'ячем уругвайців. 
  8. Під час Другої світової війни відбувався подальший розвиток дизайну м'ячів. Причиною низької якості м'ячів відразу після Другої світової війни була погана якість шкіряних чохлів. 
  9. У 1951 році з появою барвників біла куля вперше була дозволена для того, щоб глядачам було легше її бачити на полі. Помаранчеві м'ячі були вперше введені в 1950-х роках, щоб допомогти глядачам побачити м'яч на снігу.
  10. На початку розвитку міжнародного футболу різні країни віддавали перевагу різним видам футбольних м'ячів. Це викликало багато суперечок. ФІФА стандартизувала розмір, вагу і тип м'ячів з введенням міжнародної таблиці. Тільки в 1960-х роках був випущений перший повністю синтетичний м'яч. Але тільки в кінці 1980-х років синтетична шкіра повністю замінила натуральний матеріал. До тих пір вважалося, що шкіряні футбольні м'ячі забезпечують більш рівномірний політ і відскік. Синтетика, використовувана в сучасних футбольних м'ячах, навпаки, менше поглинає воду.
  11. Перший 32-панельний м'яч був проданий компанією Select в 1950-х роках. Мета полягає в розробці оптимального футбольного м'яча, який буде точним, водонепроникним, швидким у польоті та передасть всю силу удару по м'ячу, матиме м'яке відчуття.
партнерський матеріал


25.07.2020 10117
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1014
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1224
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1230
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5134
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7585 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10540 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

571

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1264

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2005

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2087
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2074
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3571
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

743
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3032
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

802
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

634
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1800
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

635
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

609 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

358
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1322 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1213