11 цінних лайфхаків для тих, хто збирається в гірський похід

 

 

Україні дуже пощастило з гірською місцевістю. Лише уявіть: близько 5% території нашої країни – це величні Карпати та Кримські гори. Чи не кожен українець бував у горах, а якщо не був, то точно планує відправитись в гірський похід.

 

Підкорення вершин, спілкування з місцевими та смачна чорниця – це далеко не все, за чим можна йти в похід у Карпати. Адреналін та гордість за себе, коли ви стоїте на вершечку гори, важко описати словами.

 

Левову частку успішності вашого походу складає, звісно ж, підготовка до нього: складання маршруту, купівля потрібного споряджання, пакування рюкзака тощо. Але природа в горах мінлива. Вгадати на 100% та й навіть на 70%, що вас очікує в поході – важко. Тому, якщо ви йдете в гірський похід, треба бути готовим до всього: до снігу восени та весною, шквальних дощів, навіть якщо за 30 хвилин до цього на небі не було жодної хмаринки, та морозу вночі, навіть якщо вдень ви йшли в шортах.

 

Сайт "24" публікує корисні лайфхаки, які допоможуть вам у підготовці та в самому поході. Ви будете здивовані, як звичайні речі вам можуть суттєво спростити життя в горах.

 

 

Ватні диски для розпалювання вогнища

 

Щоб пришвидшити процес розпалювання багаття, використовуйте ватні диски, які просочені воском.

 

Перед походом розтопіть вдома в каструлі звичайну воскову свічку та занурте в віск ватні диски на декілька секунд. Потім покладіть їх на папір для випічки (він не прилипає). Діставати диски з воску краще довгим пінцетом або щипцями. Ні в якому разі не руками!

 

Ватні диски змочені у воску – допоможуть розпалити багаття
Ватні диски, змочені у воску, допоможуть розпалити багаття

 

Щоб розпалити багаття, візьміть один ватний диск та трохи його надірвіть. Помістіть під дрова та підпаліть. На власному досвіді протестовано, що така одна подушечка горить близько 5 хвилин при помірному вітрі.

 

Приємним бонусом є те, що ватні диски займають дуже мало місця і мало важать, у порівнянні, наприклад, з тою ж пляшкою із сумішшю для розпалювання багаття.

 

Перед розпалюванням – надірвіть ватний диск
Перед розпалюванням – надірвіть ватний диск

 

Чіпси і… багаття

 

Якщо ж ватні диски з воском закінчаться, розпалити багаття допоможуть звичайні чіпси. Завдяки вмісту жиру в чіпсах – вони чудово плавляться і довго горять.

 

Підпаліть шматочок чіпсів та покладіть його в багаття. Один невеликий шматок горить близько 2-3 хвилин. Для пришвидшення процесу – можна взяти жменю чіпсів. Поки чіпси плавляться – викладайте поверх сухий хмиз.

 

Чіпси добре горять
Чіпси добре горять

 

Можливо, після цього експерименту ви ще й переглянете власний раціон?

 

Читайте також: Дешево і красиво: ТОП-12 напрямків для бюджетних подорожей у 2017-му

 

Водонепроникний рюкзак

 

Сухі речі – це, напевно, одне із найголовніших правил у поході. І запорука вашого здоров’я. Купувати абиякі дощовики в магазинах при дорозі не варто – вони легко рвуться і не покривають вас повністю з великим рюкзаком. Краще купити довгу клейонку або тент, в які можна буде загорнутись з головою.

 

Подбайте про сухість ваших речей
Подбайте про сухість ваших речей

 

Щоб ваші речі в рюкзаку точно не намокли, перед тим, як складати в нього речі, помістіть туди міцний пакет. І тоді, якщо рюкзак зверху буде мокрим, речі всередині – точно залишаться сухими.

 

Для надійності карту вашого походу обклейте скотчем. Так вона точно не намокне і не розірветься.

 

Зберігання спецій

 

Чорний перець, розсипаний по всьому рюкзаку… Якщо ви хоч раз із таким стикалися, то знайте, що спеції чудово зберігати в коробочках від тік-таку. Ці коробочки добре закриваються і не займають багато місця.

 

Зберігайте спеції в коробочках тік-так
Зберігайте спеції в коробочках тік-так

 

Мило, шампуні і гель

 

Звісно, без засобів гігієни в похід не вирушають. Але брати свою домашню літрову пляшку шампуню ні в якому разі не потрібно! По-перше, запам’ятайте, що гель і мило в поході – це одне і теж.

 

По-друге, зберігати їх варто в трубочках для напоїв. В кожну трубочку залийте миючий засіб та закріпіть за допомогою запальнички. Однієї трубочки цілком достатньо для одного разу. До того ж, її можна одразу спалити і не залишати відходів.

 

Можна шприцом ввести мило в губку для миття посуду. Так, вона буде пінитися одразу, як на неї потрапить вода.

 

Бджолиний віск проти вологи

 

Якщо у вас немає спеціального взуття для походів, ви можете взяти звичайне. Головне правило – воно повинно бути зручне та на доволі товстій підошві.

 

Щоб ваше взуття не промокало – перед походом змажте його шаром бджолиного воску та висушіть феном.

 

Як показує власний досвід, бджолиний віск дійсно захищає від вологи. Але якщо використовувати його для одягу – будьте готові, що залишаться сліди, які майже неможливо вивести.

 

Як вберегти взуття від вологи в поході
Як вберегти взуття від вологи в поході

 

Теплий одяг зранку

 

Якщо ви перебуваєте в поході при досить низьких температурах (пам’ятайте, що в горах температура завжди нижча), то покладіть з собою в спальник ваші речі, які ви збираєтесь вдягнути зранку. Наприклад, шкарпетки, футболку та термобілизну.

 

Покладіть в спальник свої речі, які одягнете зранку
Покладіть у спальник свої речі, які одягнете зранку

 

Коли ви будете перевдягатись зранку, то одяг буде температури вашого тіла. Якщо ж ви залишите його в наметі або просто в рюкзаку – неприємних відчуттів при одяганні не уникнути.

 

Скотч для всього

 

Щоб взяти скотч у похід – є, напевно, мільйон причин. В "Марсіанині" він знадобився навіть у космосі. Але ви навряд чи будете кріпити ніс космічного корабля скотчем, тож не беріть цілий моток. Достатньо намотати скотч на запальничку.

 

Світильник у наметі

 

Для цього не потрібно тягнути домашній світильник, який ви все одно не підключите до мережі. Візьміть звичайний ліхтарик та закріпіть до пластикової пляшки з водою. Так ви отримаєте м’яке та яскраве світло, якого досить для освітлення всього намету.

 

Ліхтарик та пляшка води забезпечать освітлення в палатці
Ліхтарик та пляшка води забезпечать освітлення в наметі

 

Заміна великому рушнику

 

В поході вам точно не потрібний великий і махровий рушник. Оберіть кілька маленьких рушників із мікроволокна. Вони дуже тоненькі, швидко висихають і добре поглинають вологу.

 

Спілкуйтесь із місцевими

 

Гори – це той випадок, коли ваші google maps можуть підвести. Звісно, скачайте на смартфон офлайн-карти та візьміть паперову. Але якщо зустрінете місцевого – обов’язково перепитайте, чи на правильному ви шляху. Іноді місцеві можуть підказати коротший або легший шлях.

 

Але знайте, що коли вам у Карпатах кажуть "отут півгодини ходу через перевал", майте на увазі, що дорога у вас займе годину, а то й півтори.

 

Будьте привітні до місцевих жителів
Будьте привітні до місцевих жителів

 

24tv.ua


29.09.2017 2707 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

346
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2568 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3642
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3002
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2152

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

473

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

296
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

886
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

516
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

270
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725