10 серіалів про історію України

Останнім часом український кінематограф дивує світ якісним продуктом. У світлі історичних подій війни на Сході та окупації Криму постала гостра потреба пробуджувати національну свідомість підростаючого покоління. Тож фільми та серіали, присвячені національній історії, здобули широку популярність.

Батьки прагнуть, аби їхні діти духовно й патріотично розвивалися, шанували історію й видатних предків. Зацікавленість історичним шляхом своєї країни – перший крок до виховання національно свідомої особистості. Якщо школа не в змозі достукатися до свідомості дітей, допомогти може досвідчений репетитор з історії.

Найпопулярніші серіали, які стосуються української історії

  • Скарби нації – документальний телепроєкт А.Галімова, присвячений розкриттю фактів, розвінчанню міфів та дослідженням артефактів, пов’язаних з козаччиною. Його можна назвати міні-серіалом з 3-х серій, кожна з яких занурює у цікавий хід роботи дослідників та археологів;
  • Козаки. Абсолютно брехлива історія – комедійна псевдоісторична 12-серійна кінострічка 2020 року. Глядацька увага прикута до колоритного побуту і традицій Запорізької Січі 17 століття. Сюжет має виразну містифікаційну особливість – чарівна сережка, яка робить свого володаря непереможним. Серіал має жартівливий пригодницький характер;
  • Доброволець – 6-серійний екшин А.Сейтаблаєва про мирне життя колишнього військового Дмитра, який повернувся із фронту. Проте перебування героя за межами бойових дій не назвеш таким уже мирним. Він дізнається, що в Києві до Дня козацтва готується теракт… Серіал більше патріотичний, ніж історичний;
  • Українська ніч 33-го… – 4-серійний міні-серіал про Голодомор режисера В.Георгієнка. Це документальний серіал, створений на основі архівних джерел та фотодокументів. Ця стрічка – одне з найповніших досліджень трагедії;
  • Гвардія – військово-драматичний міні-серіал про добровольців, які ще вчора стояли за Україну на Євромайдані, а сьогодні одними з перших відгукнулися на заклик боронити кордони на Сході. В основі сюжету – драматичні події 2013-2015 років. Стрічка О.Шапарєва не претендує на цілковиту документальність, в її основі – крик душі за долю рідної країни на прикладі кількох мужніх героїв;
  • Метелики – драматичний міні-серіал про Чорнобильську трагедію. Драма В.Воробйова розповідає про щемливу історію кохання дівчини Алі і ліквідатора Павла на фоні страшної техногенної катастрофи. Серіал має і художні, і документальні особливості;
  • Бліндаж – міні-серіал 2016 року, що вийшов за сприяння творчого об’єднання Babylon’13. Ця стрічка є історичним свідченням про умови життя бійців АТО на передовій;
  • Гра долі – серіал з 62-х кінокартин, присвячених видатним діячам в українській історії. Тут можна знайти цікаві факти з біографії Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Михайла Грушевського та багатьох інших. Тривалість однієї серії не перевищує 15 хвилин. Усі епізоди серіалу можна переглянути на ютуб-каналі Hradoli;
  • Століття Якова – 4-серійна кінокартина, створена за сюжетом однойменного роману В.Лиса. Сто літ української історії, у канві якої – дві світові війни, голод, польська окупація Західної України – глядач бачить крізь призму життя волинянина Якова Меха. У кіноповісті, як і в творі, переважає художній аспект і сентиментальний характер;
  • Донбас – міні-серіал з 13-ти епізодів, які розкривають перед нами панораму життя на окупованих територіях Сходу. Фільм, що побудований на реальних кадрах, розповідає про свавілля окупантів, монтаж постановочних новин, поневіряння тих, кому не вдалося покинути охоплені полум’ям домівки.

Як розвивати і підтримувати зацікавленість національною історією у молодого покоління?

Якщо на початку нашої незалежності у молоді були проблеми зі знанням рідної мови та історії, то сьогодні суспільство стає все більш свідомим. Українці пишаються своїм культурним та історичним надбанням, а молодь прагне дізнатися все більше про свою Батьківщину. Батьки мотивують дітей власним прикладом.

Аби ваша дитина виросла небайдужою до національних святинь та цінностей, ви можете:

  • регулярно переглядати з нею історичні фільми;
  • обговорювати історичні події та їх значення;
  • відвідувати музеї, читати історичні твори;
  • знайти репетитора з історії на Buki.
Партнерський матеріал


05.11.2021 9900
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

419
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1316
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1889 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7225
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15070 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1945

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

104

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

893

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

967

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1751
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

134
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

531
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

775
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3030
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

774
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1838
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

868
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35013 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

358
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

507
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

831
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

745