10 серіалів про історію України

Останнім часом український кінематограф дивує світ якісним продуктом. У світлі історичних подій війни на Сході та окупації Криму постала гостра потреба пробуджувати національну свідомість підростаючого покоління. Тож фільми та серіали, присвячені національній історії, здобули широку популярність.

Батьки прагнуть, аби їхні діти духовно й патріотично розвивалися, шанували історію й видатних предків. Зацікавленість історичним шляхом своєї країни – перший крок до виховання національно свідомої особистості. Якщо школа не в змозі достукатися до свідомості дітей, допомогти може досвідчений репетитор з історії.

Найпопулярніші серіали, які стосуються української історії

  • Скарби нації – документальний телепроєкт А.Галімова, присвячений розкриттю фактів, розвінчанню міфів та дослідженням артефактів, пов’язаних з козаччиною. Його можна назвати міні-серіалом з 3-х серій, кожна з яких занурює у цікавий хід роботи дослідників та археологів;
  • Козаки. Абсолютно брехлива історія – комедійна псевдоісторична 12-серійна кінострічка 2020 року. Глядацька увага прикута до колоритного побуту і традицій Запорізької Січі 17 століття. Сюжет має виразну містифікаційну особливість – чарівна сережка, яка робить свого володаря непереможним. Серіал має жартівливий пригодницький характер;
  • Доброволець – 6-серійний екшин А.Сейтаблаєва про мирне життя колишнього військового Дмитра, який повернувся із фронту. Проте перебування героя за межами бойових дій не назвеш таким уже мирним. Він дізнається, що в Києві до Дня козацтва готується теракт… Серіал більше патріотичний, ніж історичний;
  • Українська ніч 33-го… – 4-серійний міні-серіал про Голодомор режисера В.Георгієнка. Це документальний серіал, створений на основі архівних джерел та фотодокументів. Ця стрічка – одне з найповніших досліджень трагедії;
  • Гвардія – військово-драматичний міні-серіал про добровольців, які ще вчора стояли за Україну на Євромайдані, а сьогодні одними з перших відгукнулися на заклик боронити кордони на Сході. В основі сюжету – драматичні події 2013-2015 років. Стрічка О.Шапарєва не претендує на цілковиту документальність, в її основі – крик душі за долю рідної країни на прикладі кількох мужніх героїв;
  • Метелики – драматичний міні-серіал про Чорнобильську трагедію. Драма В.Воробйова розповідає про щемливу історію кохання дівчини Алі і ліквідатора Павла на фоні страшної техногенної катастрофи. Серіал має і художні, і документальні особливості;
  • Бліндаж – міні-серіал 2016 року, що вийшов за сприяння творчого об’єднання Babylon’13. Ця стрічка є історичним свідченням про умови життя бійців АТО на передовій;
  • Гра долі – серіал з 62-х кінокартин, присвячених видатним діячам в українській історії. Тут можна знайти цікаві факти з біографії Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Михайла Грушевського та багатьох інших. Тривалість однієї серії не перевищує 15 хвилин. Усі епізоди серіалу можна переглянути на ютуб-каналі Hradoli;
  • Століття Якова – 4-серійна кінокартина, створена за сюжетом однойменного роману В.Лиса. Сто літ української історії, у канві якої – дві світові війни, голод, польська окупація Західної України – глядач бачить крізь призму життя волинянина Якова Меха. У кіноповісті, як і в творі, переважає художній аспект і сентиментальний характер;
  • Донбас – міні-серіал з 13-ти епізодів, які розкривають перед нами панораму життя на окупованих територіях Сходу. Фільм, що побудований на реальних кадрах, розповідає про свавілля окупантів, монтаж постановочних новин, поневіряння тих, кому не вдалося покинути охоплені полум’ям домівки.

Як розвивати і підтримувати зацікавленість національною історією у молодого покоління?

Якщо на початку нашої незалежності у молоді були проблеми зі знанням рідної мови та історії, то сьогодні суспільство стає все більш свідомим. Українці пишаються своїм культурним та історичним надбанням, а молодь прагне дізнатися все більше про свою Батьківщину. Батьки мотивують дітей власним прикладом.

Аби ваша дитина виросла небайдужою до національних святинь та цінностей, ви можете:

  • регулярно переглядати з нею історичні фільми;
  • обговорювати історичні події та їх значення;
  • відвідувати музеї, читати історичні твори;
  • знайти репетитора з історії на Buki.
Партнерський матеріал


05.11.2021 9768
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

264
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

835
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1844
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3373
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2300 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4513

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

669

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

587

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

566

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

604
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10214
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1054
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5050
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

849
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2647
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1075
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34302 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

502
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

562
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

903 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1131