10 серіалів про історію України

Останнім часом український кінематограф дивує світ якісним продуктом. У світлі історичних подій війни на Сході та окупації Криму постала гостра потреба пробуджувати національну свідомість підростаючого покоління. Тож фільми та серіали, присвячені національній історії, здобули широку популярність.

Батьки прагнуть, аби їхні діти духовно й патріотично розвивалися, шанували історію й видатних предків. Зацікавленість історичним шляхом своєї країни – перший крок до виховання національно свідомої особистості. Якщо школа не в змозі достукатися до свідомості дітей, допомогти може досвідчений репетитор з історії.

Найпопулярніші серіали, які стосуються української історії

  • Скарби нації – документальний телепроєкт А.Галімова, присвячений розкриттю фактів, розвінчанню міфів та дослідженням артефактів, пов’язаних з козаччиною. Його можна назвати міні-серіалом з 3-х серій, кожна з яких занурює у цікавий хід роботи дослідників та археологів;
  • Козаки. Абсолютно брехлива історія – комедійна псевдоісторична 12-серійна кінострічка 2020 року. Глядацька увага прикута до колоритного побуту і традицій Запорізької Січі 17 століття. Сюжет має виразну містифікаційну особливість – чарівна сережка, яка робить свого володаря непереможним. Серіал має жартівливий пригодницький характер;
  • Доброволець – 6-серійний екшин А.Сейтаблаєва про мирне життя колишнього військового Дмитра, який повернувся із фронту. Проте перебування героя за межами бойових дій не назвеш таким уже мирним. Він дізнається, що в Києві до Дня козацтва готується теракт… Серіал більше патріотичний, ніж історичний;
  • Українська ніч 33-го… – 4-серійний міні-серіал про Голодомор режисера В.Георгієнка. Це документальний серіал, створений на основі архівних джерел та фотодокументів. Ця стрічка – одне з найповніших досліджень трагедії;
  • Гвардія – військово-драматичний міні-серіал про добровольців, які ще вчора стояли за Україну на Євромайдані, а сьогодні одними з перших відгукнулися на заклик боронити кордони на Сході. В основі сюжету – драматичні події 2013-2015 років. Стрічка О.Шапарєва не претендує на цілковиту документальність, в її основі – крик душі за долю рідної країни на прикладі кількох мужніх героїв;
  • Метелики – драматичний міні-серіал про Чорнобильську трагедію. Драма В.Воробйова розповідає про щемливу історію кохання дівчини Алі і ліквідатора Павла на фоні страшної техногенної катастрофи. Серіал має і художні, і документальні особливості;
  • Бліндаж – міні-серіал 2016 року, що вийшов за сприяння творчого об’єднання Babylon’13. Ця стрічка є історичним свідченням про умови життя бійців АТО на передовій;
  • Гра долі – серіал з 62-х кінокартин, присвячених видатним діячам в українській історії. Тут можна знайти цікаві факти з біографії Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Михайла Грушевського та багатьох інших. Тривалість однієї серії не перевищує 15 хвилин. Усі епізоди серіалу можна переглянути на ютуб-каналі Hradoli;
  • Століття Якова – 4-серійна кінокартина, створена за сюжетом однойменного роману В.Лиса. Сто літ української історії, у канві якої – дві світові війни, голод, польська окупація Західної України – глядач бачить крізь призму життя волинянина Якова Меха. У кіноповісті, як і в творі, переважає художній аспект і сентиментальний характер;
  • Донбас – міні-серіал з 13-ти епізодів, які розкривають перед нами панораму життя на окупованих територіях Сходу. Фільм, що побудований на реальних кадрах, розповідає про свавілля окупантів, монтаж постановочних новин, поневіряння тих, кому не вдалося покинути охоплені полум’ям домівки.

Як розвивати і підтримувати зацікавленість національною історією у молодого покоління?

Якщо на початку нашої незалежності у молоді були проблеми зі знанням рідної мови та історії, то сьогодні суспільство стає все більш свідомим. Українці пишаються своїм культурним та історичним надбанням, а молодь прагне дізнатися все більше про свою Батьківщину. Батьки мотивують дітей власним прикладом.

Аби ваша дитина виросла небайдужою до національних святинь та цінностей, ви можете:

  • регулярно переглядати з нею історичні фільми;
  • обговорювати історичні події та їх значення;
  • відвідувати музеї, читати історичні твори;
  • знайти репетитора з історії на Buki.
Партнерський матеріал


05.11.2021 10088
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

410
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

658
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1950
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3426
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1257
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1260

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1426

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

408

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1056

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1223
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24187
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

436
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2593
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

481
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1432
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

624
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15297
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

425
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

107
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1144 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

563
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

463