10 обіцянок Петра Порошенка. Рік потому

 

 

Упродовж першого року президентства Петрові Порошенку так і не вдалося реалізувати більшість зі своїх обіцянок.

 

Рівно рік тому – 25 травня, в першому турі президентських виборів Петро Порошенко був обраний главою української держави. Свою виборчу кампанію Петро Олексійович будував на основі програми "Жити по-новому". Окрім того, лунали і публічні заяви  тодішнього кандидата на посаду президента щодо змін у політичній сфері, продажу бізнесу etc, інформує Еспресо ТВ.

 

Ми вирішили нагадати про 10 головних обіцянок президента Петра Порошенка.

 

1. Зміна стратегії АТО, припинення бойових зіткнень на сході.

На наступний день після завершення виборчої кампанії Порошенко заявив про те, що антитерористична операція має тривати не 2-3 тижні, а кілька годин.

Одначе бліц-криг, на який розраховував Петро Олексійович, не вдався. У червні-липні Росія почала обстрілювати українську територію з систем "Град", а 24 серпня росіяни почали активні бойові дії біля Іловайська. Те, що в Україні і дотепер називають АТО, де-факто переросло у війну. Двічі в Мінську  Росія, Україна та так звані ДНР та ЛНР домовлялися про припинення вогню. Двічі йшлося про конкретні строки. Однак війна на сході триває й дотепер.

 

2. До кінця 2014 року проведення дострокових парламентських виборів суто на пропорційній основі за відкритими списками.

Дочасні вибори до Верховної Ради відбулись у жовтні 2014 року. Щоправда, за старою виборчою системою. Без відкритих списків. Чи буде ухвалено нове виборче законодавство вже нинішнім парламентом, поки що не відомо. 

При цьому варто зауважити, що в нинішньому складі парламенту Блок Петра Порошенка має 145 депутатських багнетів.

 

3. Децентралізація влади. Громади на місцях отримають більше прав і грошей на реалізацію повноважень. Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори "губернаторам", а виконкомам, сформованих облрадами, обраними людьми.

Питання децентралізації поки що перебуває в теоретичній площині. На практиці влада в регіонах так само належить "губернаторам".  Коли влада реально перейде від центра на місця навряд чи хтось може сказати.

 

4. Обрання міських голів у два тури.

Рішення про проведення виборів мерів у два тури поки що Верховною Радою не ухвалено. А відтак – не зрозуміло, за якою системою будуть обиратися міські голови на чергових виборах, які мають відбутися 25 жовтня 2015 року.

 

5. Закон про парламентську опозицію – як першочерговий від президента.

У квітні 2015 року Верховна Рада відхилила законопроект про парламентську опозицію, який пропонували представники Опозиційного блоку. Жодних інших документів парламент поки що не розглядав.

 

6. Скорочення податків, зменшення ставок податків, перекриття всіх офшорів.

У бюджеті 2015 року Уряд Яценюка ініціював скорочення податків та зменшення ставок податків. Цього року кількість податків зменшилася з 22 до 9. Однак дотепер перекриття офшорів залишається відкритим.  

 

7. Проведення антикорупційної люстрації судових, правоохоронних, податкових і митних органів.

Після ухвалення закону "Про очищення влади" в Україні почалися люстраційні перевірки високопосадовців. За даними голови парламентського комітету з  питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва, під люстрацію вже потрапило 1,5 тис. осіб.

Однак кадрові призначення самого Порошенка викликають не менше запитань, аніж перебування тих, чи інших осіб у судах, прокуратурах чи податкових органах. Яскраве тому свідчення – перебування на посаді голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка – колишнього регіонала.  

 

8. Політична і дипломатична боротьба за повернення тимчасово окупованого Криму, збереження територіальної цілісності України. Стягнення з Росії збитків за анексію Криму.

Анексія Криму триває, попри політичну і дипломатичну боротьбу офіційного Києва. Свої збитки від анексії Криму Україна оцінила в 1 трлн грн. Однак дотепер залишається не відомим, на якій стадії знаходяться майнові позови України. Поки що можливість стягнення з Росії збитків за анексію виглядає примарною.

 

9. Продаж Roshen.

Під час виборчої компанії Петро Порошенко обіцяв продати корпорацію Roshen. Однак дотепер цього не сталося. Президент пояснює це складною економічною ситуацією в Україні. Хоча глава держави вже оголосив, що продажем його бізнесу займається банк Rotschild. 20 травня Порошенко анонсував за кілька тижнів розкриття інформації щодо Roshen. За неофіційною інформацією, український президент оцінює вартість своєї корпорації у $ 3 млрд.

 

10. Запровадження безвізового режиму з країнами ЄС упродовж першого року президенства.

27 червня 2014 року президент Петро Порошенко підписав економічну частину Угоди про асоційоване членство України у ЄС. Однак подальша ратифікація цього документа і Верховною Радою, і парламентами низки європейських держав не дали поки що відповіді на запитання: коли українці отримають безвізовий режим із країнами Євросоюзу. Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що це станеться 2016 року.

 

Варто також нагадати, що серед обіцяного Порошенком рік тому, і набуття Україною членства в ЄС до кінця його президентського строку – тобто до 2019 року.


25.05.2015 423 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

238
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2692 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1997
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5933 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16725 17
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4099 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

532

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

902

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

863

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1944
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

178
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

452
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4340
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

191
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

668
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1165
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

934
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22466
28.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

184
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

292
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

512
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

936