Трохи про Народну Раду (від слова “радитися”)

 

Трохи про раду (від слова “радитися”)


Коли ми, прості громадяни, говоримо про Народну раду і революційну логіку, де основним пунктом є стаття п’ята Конституції про те, що «єдиним джерелом влади в Україні є український народ», то саме це ми і маємо на увазі.

 

Чому люди вийшли на Майдан? Люди вийшли проти беззаконня, вибіркового (даруйте за слово) правосуддя, подвійного-потрійної моралі, тотальної корупції. Коли ми говоримо «повне перезавантаження влади», то ми саме це і маємо на увазі. Який сенс «нещадно боротися із режимом» Януковича в Києві, як такі самі малі януковичі є в Калуші, Івано-Франківську, Надвірній та інших містах і селах? «Янукович» – це збірне поняття як і «тітушки», воно сидить в кожному із нас, в наших головах, і з цим треба боротися щодня.

 

Європа – це перш за все цінності: свобода слова, справедливий і чесний суд, рівність можливостей, висока гідність і права людини, законність, діалог влади із народом… В Європі на першому місці стоять принципи, а вже далі прізвища… Спочатку світоглядні засади та ідеологія, що виражена в партійних програмах – а вже потім партійні лідери.

 

Не проголосивши ніяких цих принципів Івано-Франківська обласна рада не погребувала оголосити прізвища, з них – багато достойних, але й негідників також купа. Чому так стається? А все тому, що нам простим громадянам треба задуматися над тим, а яким же способом місцева партія регіонів «рішає свої справи»? Чи не у тісній співпраці із – прошу вибачення за літери – «національно-патріотичними силами»?

 

Та вони всі куми, свати, кєнти між собою, спільні гроші та бізнес, спільні курви в саунах! А ми і далі хочемо змінити систему, чи обміняти обличчя ті що є на ті що є???

 

Ну от створили Народну Раду в Івано-Франківську. Хто туди увійшов? Депутати обласної ради. Як таке може бути, як в країні відбулася революція, де основним питання в порядку денному – повна дискредитація усіх гілок влади, в тому числі й на місцях – обласна рада, міські ради скромно не винесли на обговорення питання про своє власне дострокове припинення повноважень? Що це за роздвоєння особи – з одного боку ніби революціонери, входять в «альтернативний орган влади», але старої моделі влади із зарплатами-машинами-секретарками не лишаються… Не готові до перезавантаження? Так і Янукович також неготовий.

 

До гасла «Зека геть!»  сміливо можна додати «Мощі геть!».
Вони, ці політичні трупи, хто вже більш як двадцять років по садистськи «люблять» Україну, ті, які у вишиванках розкрадали народне майно із криками «Слава Україні!», ті які були затримані за хабар і відмовились надати «пальчики» на експертизу (в той самий час, як решта точно грошей в руки не брали), ті що однією своєю дупою (і гепою) сиділи на трьох державних кріслах одночасно, що є чистої води корупція, ті що бігають із партії в партію як щури за напрямком політичного вітру, ті що говорять нам «сопляки» або «пішки попід стіл» в той самий час як кримінальна приватизація – їх рук справа, політично-поетичні імпотенти та інші краєзнавці, що далі пустопорожньої балаканини їх роботи ніхто не бачив, ті хто просить у криміналу чи бандитської влади грошей, посад і сприяння, з дозволу сказати «пластуни, що не зрадили своїх присяг» передсмертних записок котрих чекають всі підприємці регіону, «професійні революціонери-народожери» і «непотопаємі політичні пластівці» та проститушки, що називають себе вершками суспільства, інша політична наволоч – всі вони вважають, що мають повне право бути в революційній Народній Раді, бо вони «також були на майдані»? Без влади ніяк…


А ми хто? Веселі картинки по телевізору? Де громадські активісти, сотники й десятники, курінні, журналісти і підприємці, афганці і футбольні фани?

 

Негайне оголошення про розпуск усіх рад усіх рівнів через втрату народної довіри! Тільки альтернативні органи влади і самоорганізації! Це – якщо у нас революція.

 

Товариство!
Мусять бути люстраційні критерії.


Тільки народ може провести люстрацію, бо чинна влада, в тому числі і місцева, ніколи собі «не відстриже яєць»! За основу можна взяти критерії оцінки громадянського руху «Чесно» – ті що стосувалися виборів до парламенту в 2012 році.

 

На мою думку, в Народній Раді не може бути людина, яка не відповідає критеріям доброчесності, а саме:

 

Критерій 1. «Непричетність до порушення прав і свобод людини»

Порушником вважається той, щодо якого у відкритих джерелах знайдено достовірну інформацію про порушення прав і свобод людини (наприклад, посягання на життя і здоров’я людини, порушення екологічних прав, права власності, рейдерство, обмеження свободи слова або права на інформацію, дискримінація чи «мова ненависті») або про зловживання особою своїм правом (наприклад, подання позову до журналіста або ЗМІ з вимогою надмірної грошової компенсації моральної шкоди тощо). Причетність особи до порушення прав і свобод людини може полягати як у безпосередньому вчиненні відповідних дій або бездіяльності, так і у спонуканні до цього інших осіб, прийнятті рішення, що призвело до порушення, приховуванні порушення тощо. Враховуються випадки грубого порушення прав або неодноразові випадки незначних порушень. Невідповідністю також вважається ініціювання та голосування питання, прийняття якого може призвести до порушення прав і свобод людини згідно з висновками правозахисних організацій або якщо це очевидно. Окремим порушенням вважається протиправні дії щодо учасників мирних протестів, працівників ЗМІ, лікарів і волонтерів, в тому числі видання злочинних наказів та розпоряджень, винесення несправедливих чи неправосудних або неспівмірних непропорційних рішень судів, надання висновків експертів, слідства, привласнення пожертв, обмеження права висловитись громадянину на віче чи майдані з трибуни тощо. Вважати, що фізична присутність на майдані і участь в протестах не може бути підставою для «амністії» щодо цього критерію.

 

Критерій 2. «Непричетність до корупції та інших зловживань»

У своїй оцінці виходити із раніше оприлюдненої, обґрунтованої інформації, яка дає вагомі підстави припустити можливу причетність особи до корупції у широкому розумінні – від хабарництва, сприяння призначенню на посаду близьких осіб, зловживання із земельними ресурсами або під час державних закупівель, участі особи у привласненні державного чи комунального майна, – до порушення вимог щодо несумісності, прийняття рішень за наявності конфлікту інтересів або підтримки ініціатив, що сприяють корупції. Також враховуються випадки зловживання статусом народного депутата, депутата рад інших рівнів, держслужбовця чи правоохоронця взагалі і зокрема: отримання особою нагород, відзнак, особливих пільг з використанням свого статусу (автомобільних номерів Верховної Ради, встановлення освітлювальних і сигнальних спецзасобів, пропусків, державної квартири тощо), а також перевищення належних норм транспортних чи інших витрат, що здійснюються за рахунок державного чи місцевого бюджетів. Вважати, що фізична присутність на майдані і участь в протестах не може бути підставою для «амністії» щодо цього критерію.

 

Критерій 3. «Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців» і особисте голосування, відвідуваність сесій чи інших обов’язкових в роботі засідань чи інших видів публічної роботи посадових і службових осіб влади незалежно від виборності чи призначення».

Порушенням вважається невходження депутата, обраного за виборчим списком політичної партії або висунутого політичною партією в одномандатному окрузі, до складу фракції цієї політичної партії, а також вихід або виключення із фракції тієї партії, від якої народний обранець йшов на виборах. Для депутатів всіх рівнів порушенням вважається неодноразовий перехід по фракціях чи групах, а саме другий перехід до нової фракції. Крім того, невідповідністю цьому критерію є «синхронне» голосування з іншими фракціями у більш ніж 50% випадків протягом однієї сесії. У якості порушення зараховується неособисте голосування, тобто голосування депутата під час пленарного засідання Верховної Ради чи сесії місцевої ради, на якому згідно з даними особистої письмової реєстрації депутат був відсутній, а також фальсифікація документів чи повідомлень лічильної комісії колегіальних органів влади чи зборів громадян, громадських і дорадчих чи консультаційних рад, народного віче тощо. Також порушенням є голосування за іншого депутата, якщо зафіксовано принаймні один випадок голосування замість іншого депутата. Для встановлення порушення використовуються трансляції пленарних засідань, фотоматеріали, документи (стенограми, рішення, протоколи тощо), відеозаписи парламентських засідань та сесій рад різних рівнів, програми теленовин, повідомлення у ЗМІ та зізнання окремих депутатів у неособистому голосуванні. Вважати, що фізична присутність на майдані і участь в протестах не може бути підставою для «амністії» щодо цього критерію.

 

Критерій 4. «Прозорість діяльності та підзвітність»

Порушенням критерію вважається: неоприлюднення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за попередній рік чи інший звітний період; ненадання автобіографії або відомостей з неї, в тому числі відповідно записи трудової книжки і військового квитка, дипломів та документів про освіту, інших документів; ненадання інформації про комерційні інтереси особи на звернення громадян, зокрема інформації про наявність належних йому/їй підприємств або корпоративних прав та про передачу цих прав в управління, непрозорістю також вважається ненадання на звернення громадян повного і достовірного списку помічників-консультантів, радників, помічників або ненадання інформації про використання коштів, які виділяються з державного бюджету на виконання повноважень.

 

Критерій 5. «Відповідність стилю життя задекларованому майновому стану»

Порушення має місце, коли витрати особи не співмірні з його задекларованим майновим станом (станом його сім`ї), тобто коли витрати явно перевищують декларовані доходи за відповідний період часу. Зокрема, враховується користування дорогими аксесуарами, транспортними засобами; значні витрати (дорогий ремонт помешкання, екзотичний відпочинок тощо); витрачання значних коштів на благодійність; або набуття у власність дорогої нерухомості, цінних паперів тощо.

 

А тепер, дивимося СПИСОК кандидатів в Народну Раду (бо вони вже собі чомусь вирішили, що там уже є дійсними членами) і відфільтруймо зерно від полови!

Депутати Івано-Франківської обласної ради
Свобода усі – 18
Сергій Адамович, Ігор Дейчаківський, Олег Загурський, Ігор Івасюк, Михайло Мельник, Віктор Неміш, Манолій Піцуряк, Василь Попович, Микола Різник, Володимир Семко, Ігор Середюк, Василь Скрипничук, Богдан Соляник, Ярослав Ткачівський, Сергій Федорців, Іван Харук, Ігор Шевчук, Роман Яковина.
Батьківщина усі – 16
Василь Артим, Василь Бежук, Василь Будз, Степан Волковецький, Ярослав Гоголь, Анатолій Дронь, Дмитро Дякур, Дмитро Захарук, Микола Зелінський, Петро Книшук, Микола Кузьма, Олександр Левицький, Юрій Романюк, Андрій Троценко, Іван Угрин, Тарас Хованець.
Наша Україна усі – 13
Ольга Бабій, Ганна Беляшова, Зіновій Береговський, Олександр Джура, Остап Дзеса, Роман Дрінь, Володимир Олійник, Ігор Олійник, Степан Пушик, Олександр Шевченко, Петро Шкутяк.
Українська партія – 6
Іван Кондрат, Ігор Матвійчук, Сергій Насалик, Роман Павлів, Оксана Табачук, Черневий Юрій.
Фронт змін усі 11
Юрій Бабій, Іван Данилишин, Дмитро Дзвінчук, Володимир Іванишин, Ігор Кулай, Дмитро Неміш, Сергій Плотніков, Руслан Попадинець, Андрій Романчук, Віталій Фейчук, Володимир Шувальський.
УНП 2
Михайло Винник, Василь Головчак
Відродження
Іван Артемович, Тарас Скоропад
Удар всі 6
Роман Білик, Наталія Кость, Микола Палійчук, Тарас Парфан, Арсен Сідаш, Володимир Поліш
НРУ
Ярослав Єфімчук, Богдан Костинюк, Ігор Шумега
Воля: 9
Михайло Андрусяк, Михайло Гнип, Іван Данів, Микола Семанюк, Ярослава Ульванська, Михайло Кучер, Ярослав Шинкарук, Мирослав Карабін, Василь Матійчик.
Позафракційні:
Володимир Грабовецький, Наталія Дуб.

 

Ігор Ткач, Вікна


27.01.2014 Ігор ТКАЧ 1616 4
Коментарі (4)

Ігор Ткач 2014.01.28, 18:14
На замітку: http://firtka.if.ua/?action=show&id=46732
Савчук Тарас 2014.01.28, 21:35
А й справді? Де прості громадяни, де ті що штурмували ОДА? Цеж просто ще одна облрада, що буде лише закликати і чекати на якесь приміщення захоплене людьми. А вони в разі чого невинуваті перед диктатором і його законами. Щось це мені дуже неподобається.
Савчук Тарас 2014.01.28, 21:39
Облради не потрібно розганяти - все таки підтримують словами і заявами повсталих людей, створюючи фон. Але Народну Раду мають формувати з активних повстанців. Хто брав ОДА- той сміливець нехай і входить в Народну Раду хоча б на пополам з депутатами і колишніми альфівцями, правоохоронцями, армійцями, які перейшли на сторону людей. Не буде такого - програють усі через бажання депутатів поближче бути до можливого майбутнього коритця.
Славко 2014.01.29, 09:52
http://firtka.if.ua/?action=show&id=46747 а ось і "коментар" від народної ради. пан свою товсту дупу вже всадив в президію і тих кого він вперше бачить навіть не бажає слухати - "герой" революції
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2083
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4643
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1168
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1324
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1751
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2757 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

213

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

369

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1252

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1366
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1878
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26929 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1072
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

339
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7995
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3350
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1597
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1240
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

504 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

696
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

746
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4742