Міський голова Ігор Насалик заветував рішення депутатів Калуської міської ради про «Про міську цільову програму медикаментозного забезпечення на 2013 рік».
Але на тому не закінчилося. Нагадаємо, у середу депутати Калуської міської ради прийняли рішення про «Про міську цільову програму медикаментозного забезпечення на 2013 рік», згідно із яким з 1 листопада мешканці Калуського району мали б бути позбавлені безкоштовного медикаментозного забезпечення. На сесії прозвучав термін — 5 днів: за цей час сільські голови мали вирішити: або вони підписують угоди про співпрацю і мешканці їхніх сіл продовжують отримувати безплатне стаціонарне лікування, або ж — місто перестає фінансувати цю співпрацю.
Як повідомив «Вікнам» міський голова Ігор Насалик, рішення міської ради він заветував, причому — невдовзі після сесії, яка відбулася у середу, 30 жовтня. Інакше, попри те, що обумовлений термін ще не минув, від сьогодні безкоштовна медицина перестала б розповсюджуватися на район. Адже, у зміненій Програмі обумовлений саме такий термін — з 1 листопада.
Однак, на тому історія не закінчується.
За словами Ігоря Насалика, наступного тижня має відбутися позачергова сесія міської ради, на якій знову вноситимуть зміни до Програми: туди вписуватимуть безкоштовне лікування для мешканців тих сіл, сільські голови яких підпишуть меморандуми. До речі, попри те, що дві сільські ради — Кропивницька і Новицька — на момент прийняття свої рішень Калуської міською та районними радами мали укладені меморандуми, їх до програми не вписали. За інформацією «Вікон», станом на сьогодні 4 сільські ради підписали угоди із містом: окрім Кропивницької та Новицької — ще Тужилівська та Томашівська. Всього у Калуському районі 27 сільських та 1 селищна сільська рада. На наступний тиждень анонсована і прес-конференція сільських голів Калущини.
До речі, за рішення щодо змін у безкоштовній медицині проголосували 44 депутати Калуської міської ради (всього обрано 50 депутатів міської ради) — за словами міського голови, це — практично рекордне голосування.
Загалом ситуація уже скидається на фарс, і депутати міської ради добровільно беруть у цьому участь: скільки ще будуть збиратися чергові і позачергові сесії міської і районної влад, скільки разів ще вноситимуть зміни до програм і якими ще методами міська влада тиснутиме на села — залишається таємницею.