З 1 січня 2012 року набули чиннсті пункти 14 і 16 постанови Кабміну від 3 грудня 2009 року №1342 «Про затвердження правил паркування транспортних засобів».
Тому зараз, відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами (не менше одного на 10 місць). Крім того, на платних парковках повинні бути встановлені автоматичні в'їзні та виїзні термінали.
За цей час франківці паркувальних автоматів так і не побачили. Натомість, паркувальники, як стверджують керівники комунального підприємства "Технічний центр "Сервіс-Авто", яке займається парковками в обласному центрі Прикарпаття, видають власникам авто паркувальні чеки та талони.
Такий "талончик" отримала днями і "Фіртка". Клаптик паперу нічим не обілкований - звичайний товарний чек.
Днями на своїй сторінці в "Фейсбуці" водій Ігор Маслов звернув увагу не те, що виявляється, платежі за паркування в Івано-Франківську йдуть не в комунальне підприємство, як думають водії, а фізичній особі - приватному підприємцю!!!
Кореспондент Фіртки сьогодні в цьому переконався.
...Стоянка поряд з Пасажем Гартенбергів...
Підходить паркуальник... (Не знаємо чи той самий, про якого нещодавно також "блукала" Фейсбуклом химерна історія. Ніби зовсім п'яний (ну... зовсім п'яний) він спав прямо на тротуарі... Перехожим, що думали, що йому погано, та намагалися його привести до тями, він здивовано, з величезними зусиллями відкриваючи очі, промовляв: "Ну що вже і відпочити не можна...?")
Добрий день... В очах - очікування, - "дасть чи не дасть?" чергових три гривні... Багато водіїв вже не дають, посилаючись на незаконність проведення такої "операції" та стверджуючи, що збір коштів за паркування є банальною "аферою" сучасних Остапів Бендерів. Кажемо: Фінансовий документ дасте - фіскальний чек, чи щось інше? - Дам! - І дістає із сумочки кілька зім'ятих не пронумерованих квитанцій. Довго і нудно пише... Питаємо, а щось більш солідне, хоча б з якоюсь нумерацією, чи касовий чек? - Нє.., є ще парковочні талони, але ви захотіли товарний чек, то - або-або... Даю тільки щось одне!
На товарному чекові печатка не комунального підприємства "Сервіс-Авто", що було б логічним, а приватного підприємця Коровайного Віктора Івановича. Вияляється, платежі за паркування в Івано-Франківську йдуть не в касу комунального підприємства, як думають водії, а "прокладці" - фізичній особі-приватному підприємцю.
Таку ситуацію керівник КП "Сервіс-Авто" Андрій Строїч, до якого і звернувся за коментарем журналіст "Фіртки", називає цілком законною і обгрунтовує її рішенням сесії Івано-Франківської міської ради річної давнини.
Так, 6 вересня 2012 року з метою виконання плану надходжень зі збору за місця для паркування транспортних засобів в місті, депутати рішенням сесії Івано-Франківської міської ради зобов'язали "Сервіс-Авто" відновити роботу паркувальних майданчиків, зокрема шляхом укладання цивільно-правових договорів, в тому числі агентських договорів із продажу паркувальних талонів з суб'єктами господарської діяльності.
Щодо коштів, то директор КП ствердує, що підприємці забирають певний відсоток від парковки, решта ж коштів йде у бюджет міста.
"Із підприємцем Коровайним у нас заключений договір. Суб'єктом господарювання є "Сервіс Авто". Ми маємо із підприємцями агенські договора на продаж паркувальних талонів. Податковий агент ми, а вони виконують тільки одну функцію і отримують за це певний відсоток. Є відповідне рішення сесії, згідно якого нас зобов'язали відновити роботу шляхом заключення агентських договорів", - каже Андрій Строїч.
До слова, нині на балансі "Сервіс-Авто" діє 28 автопарковок. Загальна кількість паркувальних місць на них становить 547.
А от нам чомусь ну зовсім не зрозуміло - ДЛЯ ЧОГО створювати "покладку"-підприємця між платником за послугу паркування (про законність збирання коштів - це вже питання, очевидно, до прокуратури) та касою комунального підприємства чи бюджетом? Чому паркувальник не може бути працівником комунального підприємства "Сервіс-Авто", а мусить працювати "на касу" приватного підприємця?
Коли такі "схеми" з підприємцями з метою мінімізації відрахувань до бюджету використовують приватні структури, то їх якось зрозуміти можна, але комунальне підприємство...?
Бо ж яку таку технічно "важку" функцію-послугу для КП "Сервіс-Авто", яку саме підприємство виконувати "не в силі", надає комунальному підприємству підприємець Коровайний В. І.?
З якою метою взагалі створена така "схема" руху готівки? Іншого мотиву, аніж той, щоб не "паритися" з тим, як саме вкрасти гроші з каси комунального підприємстви ми придумати не можемо... Так в цій схемі і думати ні про що не потрібно - ВСЕ можна зробити вже на стадії "підприємницького" володіння паркувальними грошима. Який "спрос" з підприємця, який облік? Про що це ви? Ага... Талони, кажете?.... Пронумеровані? А чомусь навіть вже і не смішно... :)
Читайте також: