Країна, яку я нещодавно відвідала - мультикультурна держава, де проживають представники різних етнічних груп, традицій та цінностей; держава з високо розвинутою капіталістичною економікою змішаного типу, яка ефективно функціонує завдяки багатим природним ресурсам, розвинутій інфраструктурі та високій продуктивності населення.
США – визнаний світовий лідер в туристичній сфері. США посідає перше місце в світі з прибутків від туризму і перше - з туристичних витрат. У США також третє місце в світі з міжнародних туристичних прибутків, хоча міжнародний туризм лише невелика частина туристичного потоку країни. Виникає питання: чому жителі США так активно мандрують своєю країною та чому так охоче відвідують Штати громадяни інших країн? Відповідь на це може дати аналіз основних факторів, які характеризують унікальний та потужний туристичний потенціал США.
США справді велика і різнобарвна країна у природному відношенні. Вона розміщена одночасно в 6 часових поясах! Тільки Росія може похвалитись більшим. Тому й не дивно, що на такому просторі вистачило місця різноманітним типам клімату. Тут турист має можливість відвідати гірськолижний курорт, зайнятись серфінгом, чи іншим видом активного відпочинку. В Штатах є надзвичайно велика кількість національних парків, які займають загальну площу близько 32 млн. га. Тому в США високо розвинутий ще й екологічний туризм.
Найцінніше в Америці, її "формулою успіху" є те, що кожен громадянин є патріотом своєї держави. Всюди присутня пропаганда тільки американської продукції, всюди висять американські прапори, у кожному класі в школах повинна бути національна символіка. Американці з великою повагою ставляться до своєї історії, саме тому бережно зберігають весь культурний і історичний спадок у вигляді різних меморіалів, тематичних та історичних парків. Всьому світові відомий надпатріотизм американців. Нікого не дивує, що пам’ятники-символи американської нації (Білий Дім, Статуя Свободи, гора Рашмор) являються центрами туристичного паломництва.
Проте американці вміють і знають, як зацікавити навіть далеких від історії людей відвідати історичний пам’ятник. Вони дають туристам те, чого ті хочуть - видовищ. Замість нудної екскурсії вони проводять костюмоване шоу. Саме цим вони привертають увагу абсолютно усіх. У США все робиться для людей та їх комфорту. Наприклад, є спеціальні парки, де відтворюється традиційне життя індійських поселень. Ці місця користуються величезною популярністю.
Люди, які не надто цікавляться американською історією їдуть в Америку для ознайомлення з досягненнями сучасної американської культури, яка сьогодні є масовою і широко крокує світом. Наприклад, для середньостатистичної людини Італія - це шедеври античного Риму та доби Відродження, а США - це Голівуд та Діснейленд, Нью-Йорк та Лас Вегас, Лос-Анджелес та Флорида. Кажуть, що жодна поїздка по Сполучених Штатах не може вважатись повною, якщо мандрівник не побачить на власні очі «бетонні джунглі» Нью-Йорка, міст «Золоті Ворота» в Сан-Франциско та пальми Беверлі-Хілс...
Ми побували тільки в Вашингтоні та Нью-Йорку. Проте враження від цієї подорожі залишаться зі мною іще на доооовго. Як я вже писала вище, в Америці все робиться для людей. Їх заохочують до вивчення своєї культури та історії дуже захоплюючим шляхом, можна сказати інтерактивним. Тому і не дивно, що кожен американець є патріотом. Величезна кількість карнавалів, фестивалів, благодійних акцій, тематичних парків та різних музеїв просто не можуть не приваблювати людей. Це захоплює і не залишає байдужим.
Сполучені Штати - місце де зібрані майже всі етнічні групи, раси та конфесії. Проте ті, хто став американцем ніколи не забувають про своє коріння.
Вони проводять свої етнічні фестивалі, що є ще однією атракцією для туристів. Всім відомі етнічні квартали Маленької Італії, чи Чайнатаун, які користуються не меншою популярністю ніж нью-йоркські хмарочоси.
До речі, кілька слів про Нью-Йорк. Нью-Йорк надзвичайно красиве місто, та найбільше воно мені сподобалось ввечері. Вдень - це велетенський мегаполіс, який постійно кудись поспішає і ніколи не знає спочинку. Коли ти стоїш поміж цими величезними хмарочосами і дивишся на них, ти розумієш наскільки ти крихітний. Часом ці їх неймовірні розміри лякають. Правду кажуть, що Нью-Йорк - це «кам’яні джунглі». Це справді так! Серед тисячі височезних будинків є такі місця, куди сонячне світло і не потрапляє.
Я скажу, що цей мегаполіс є зручним для життя. Населення тут - 8 мільйонів! А якщо рахувати разом з приміськими територіями, то у вас вийде 20 мільйонів жителів в Великому Яблуці. А це - трішки менше ніж половина населення всієї України. Важко уявити собі таку кількість людей в одному місті! І всі постійно кудись поспішають, біжать стрімголов , намагаються стрибнути вище голови. Життя тут швидке, не терпить спокою. Проте ніщо не зрівняється з нічним Бродвеєм. Кращого видовища я ще в житті не бачила! Це було настільки незвичайно, що ми просто були шоковані. Всі ці вогні, вивіски, реклама, особливо на Таймс Сквер, в самому серці Нью-Йорку. Якщо ж порівняти Вашингтон з Великим Яблуком, то в столиці Америки, на мою думку, набагато зручніше жити.
По-перше, Вашингтон є меншим за Нью-Йорк.
По-друге, люди зовсім інші, якісь спокійніші, стриманіші, життєрадісніші. А ще в столиці немає величезних хмарочосів, оскільки всі будівлі мають бути не вищі за монумент Вашингтона, який має висоту 169 метрів.
У Вашингтоні більшість музеїв є безплатними, цим вони заохочують молоде покоління до їх відвідин . По всій Америці музеї дуже красиві, через свою простоту і одночасну зручність.
Ще одна річ,яка мені як школярку безсумнівно вразила, - це американська школа. На передостанній день нашої подорожі нам випала можливість відвідати одну з арлінтонських «хайскулів». Всього їх у місті 4, але їх цілком вистачає для міста з такою самою кількістю жителів як Івано-Франківськ. По-перше вони досить таки великі, а по-друге ці школи призначені для учнів тільки старших класів,тобто з 9 по 12. Шкільна система кардинально відрізняється від української. В них не існує такого поняття як клас. Є просто велика кількість людей, приблизно 300-400, одного року народження, які вважаються одним класом. Але більшість із них навіть не мають спільних уроків. Учнів обов’язвоко мають кожного року проходити курс з 4 предметів: англійської мови, англійської історії, математики та іноземної мови.
Всі інші 4-5 предметів вони вибирають самостійно. До того ж різноманітності цих предметів просто немає меж. Там є і комп’ютерні технології, і дизайн, і макіяж, і театральне мистецтво, і всі галузі науки, і режисура, тобто усе що тільки душа забажає, того можна і навчитись. Але найбільше вражає є те, що для цього всього є приладдя та оснащення. Ще однією перевагою їхньої системи є багаторівневе навчання, тобто учні приблизно одного рівня з кожного предмету окремо навчаються разом. Але все ж деякі мінуси їхньої шкільної освіти я зауважила. В американських школах немає єдності учнів,ти ніколи не отримаєш підтримку від оточуючих, не зможеш, як у нас весело проводити час у школі,тому що навчаєшся ти переважно не з своїми друзями. Для розваг є час тільки на великому ланчі, який триває 45 хвилин. Тоді усі учні діляться на групи,переважно за інтересами, і весело обідають.
У багатьох людей різко змінюється враження про певну країну після того, коли її відвідають особисто. Так і в моєму випадку. Я багато чула, читала, бачила про США, та все ж побачити країну власними очима - це зовсім інше. Майже всі мої однолітки сприймають Сполучені Штати Америки як ідеальне місце для життя, але після відвідин США можу сказати, що не всім людям ця держава підходить і не всі могли б там щасливо жити. Для мене Америка - це країна широких можливостей, нових відкриттів і ЗОВСІМ ІНШОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ! Насправді все там інакше – і людські відносини, і побут, і шкільна система , і архітектура …
Для мене ця країна, як ззовні, так і зсередини, - зовсім моєї інша, ніж моя Батьківщина. Звичайно, спочатку мене вразили міста, Вашингтон та Нью-Йорк, дороги, інфраструктура, але потім я побачила цю країну зсередини і можу з впевненістю сказати, що не кожному вона сподобається і не кожному тут буде зручно. Для того, щоб бути успішним в США, необхідно володіти певними якостями, певною "агресивністю" (в хорошому значенні цього слова), комунікабельністю... Але враження від цієї поїздки залишаться в моєму серці надовго. Я рада, що мала можливість власними очима оцінити і подивитись і на безперервний вир нью-йоркського життя, і на спокійних та ввічливих мешканців Вашингтона, і на багаточисленні музеї, зоопарк та океанарій, і на новітню інфраструктуру Америки. Ця подорож мене багато чому навчила, я здобула неймовірний досвід, побачила Новий Світ та пірнула в іншу культуру та традиції народу цієї фантастичної країни.
Анастасія Федорук,
учениця 10-А класу Середньої школи №5,
подорож до США відбулася за програмою співпраці
між Асоціаціями міст-побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська