Quo Vadis, Francis? Новий Папа — друг України! Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Отже, новий архієпископ Римський - і, и, urbi et orbi,, в Місті і в eсьому світі - архієпископ Буенос-Айреса, з 2001 року кардинал, член ордену Ісуса Хорхе Маріо Берголіо. Хорхе Маріо - аргентинець з родини італійських емігрантів. Він буде правити під новим для пап ім'ям Франциск. Тому він тепер - Франциск I.



Вперше главою католиків став виходець з Латинської Америки (нехай і італійського походження). Вперше ним став єзуїт. Йому 77 років - за нинішнього рівня життя розвиненого світу, він здатний проправити від 10 до 20 років.



Франциск I - літературознавець і психолог за освітою. Ось це друге для єзуїта не дивно. У Церкві вважають його сильним лідером. Тому, з тих пір, як він захистив докторську дисертацію в Німеччині, він займав адміністративні пости в найважливіших для Церкви установах - освітніх. З 1998 року - предстоятель Аргентини і не раз очолював «східних католиків» - тобто, греко-католиків, тоді, коли у них не було свого прелата.



Тим часом, таким прелатом в підсумку став Святослав Шевчук - нині архієпископ, глава Української греко-католицької церкви. Це означає, що Україна - одна з країн, які надзвичайно виграли від перемоги Берголіо, оскільки і польському, і німецькому папі українське політичне і громадське життя були або цікаві в більш широкому контексті (кидок на Схід у 90-ті, витіснення Росії і «східної схизми»), або нецікаві. Берголіо - не той випадок. Мало того, що він єзуїт, так ще й аргентинець, який керував нашими греко-католиками. Аргентина, між тим - першою визнала незалежність України, завдяки багатолюдного маршу українців на Буенос-Айресі.



З точки зору теології, Берголіо - консерватор, політично - соціальний консерватор, що знову-таки не дивно для єзуїта і аргентинця.



Берголіо відомий тим, що відмовився від лімузина, пересувався на громадському транспорті і готує собі сам. Тепер, звичайно, навряд чи йому це дозволять - після шпигунських скандалів у Ватикані. Саме він був головним суперником Ратцінгера на конклаві 2005 року, але все ж зняв свою кандидатуру.



Берголіо - радикальний противник абортів і евтаназії, і один з ідеологів «католицького вчення про гомосексуалізм», що закликає поважати гомосексуалістів, але забороняти їм одружуватися, з приводу чого кардинал навіть вступив у конфлікт з президентом Аргентини Крістіною Кіршнер.


Прийняття імені Франциска - слідом за св Франциском Ассизським - означає не тільки боротьбу з розкішшю, але і пріоритет м'якої сили в політиці Ватикану: так, Св. Франциск подорожував в Стамбул, щоб вичерпати з султаном питання Хрестових походів і навіть намагався переконати турецького повелителя прийняти християнство.



Нове ім'я також означає своєрідне «перезавантаження» Церкви. Як і передбачалася, вона стане союзником, а не колодою на дорозі у справі «концентрації ядра» глобалізації та подальшої експансії Цивілізації без «зайвої і стомлюючої» агресії.

 

Хвиля

 

-----------------------------------

Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Перший вихід Папи Франциска до вірян наступного дня після обрання. Фото Reuters

Конклав, що відкрився 12 березня в Ватикані, обрав 266-го Папу Римського.

Ним став кардинал-ієзуїт Хорхе Маріо Берґольо (Jorge Mario Bergoglio) з Аргентини, 1936-го року народження. Його інтронізація відбудеться 19 березня - з того дня Понтифік офіційно приступить до виконання своїх обов'язків. 

Новообраний Папа став першим латиноамериканцем, що став головою Святого Престолу.

Франциск І народився 17 грудня 1936 року, тобто зараз йому 76 років. Виховувався у родині італійського емігранта, залізничного робочого. Він був молодшим із п`яти дітей. Вчився у семінарії Вілла Девото у Буенос-Айресі.

Вступив до ордену ієзуїтів 11 березня 1958-го року. Новіціат проходив у Чилі, а потім продовжив свою освіту у коледжі святого Йосипа, де отримав ліцензіат із філософії.

Фото з Il Libero 

Перш ніж стати понтифіокм, він був архієпископом Буенос-Айресу з 1998 року і з 2001 – кардиналом.

Фото з Il Libero 

Викладав літературу, філософію, теологію і психологію. У нового Папи є ступінь магістра філософії та хімії.

Стати єзуїтом Бергольо вирішив, коли йому виповнився 21 рік.

Як арїхиєпископ він відмовився від апартаментів, які йому за це надавались, і обрав скромне помешкання. Він сам готує собі їжу та Їздить громадським транспортом. Якщо він кудись летить, то лише економ-класом.

 

У нього є лише одна легеня (іншу йому видалили у підлітковому віці через інфікування).

У 2001-ому році він відвідував хоспіс для хворих на СНІД. Тоді він омив та поцілував ноги 12 хворим.

 

Новий Папа дуже любить танго і футбол. Вболіває за аргентинську команду San Lorenzo de Almagro. У молоді роки зустрічався із дівчиною.

Бергогліо виступав проти легалізації одностатевих шлюбів. А можливість усиновленням геями і лесбійками дітей називав "дискримінацією проти дітей".

 

Як керівник він дуже простий і ніколи не хизувався керівним постом. Він строгий чоловік, який називає речі своїми іменами, але не є "наглядачем". Він серйозна людина зі стриманим почуттям гумору, але при цьому його відрізняє теплота", - зазначив допоміжний єпископ Буенос-Айреса Рауль Мартін.

 

 

Під час економічної кризи в Аргентині в 2001 році, він протестував проти жорстокості з боку поліції під час заворушень.

 

На конлаві 2005-го року він був найбільшим суперником Йозефа Ратцінгера, утім віддав йому свої голоси.

Папа Римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і був вихованцем українського священника.Про це розповів глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував о. Чмілю під час Служби Божої", - розповів патріарх Святослав.

 

"Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовість", -  додав глава УГКЦ. 

Бергольо майже ніколи не давав інтерв'ю ЗМІ, обмежуючи себе у промовах з кафедри. Навіть коли на його адресу звучала невиправдана критика, він ніколи її не заперечував. 

Його улюблений фільм - Il pranzo di Babette (Babette's Feast), 1987-го року. Фільм розповідає про двох сестер, які живуть в ізольованому селі з їхнім батьком-пастором маленької протестантської церкви. 

 

Улюблена картина "Біле розп`яття" Марка Шагала. 

 

Улюбленою книгою є "Божественна комедія" Данте.

Серед інших інтересів також є поезія відомого німецького поета Йоганна Гьольдерліна, а також музика Бетховена

На запитання про те, як він може себе охарактеризувати, новообраний Папа відповідає: "Хорхе Бергольо, священник". 

УП. Життя

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новим Папою Римським став архиєпископ Буенос-Айреса кардинал Бергольйо (поновлюється, фото, біографія)

Гдава УГКЦ добре знайомий з новообоаним Папою Римським та вважає його глибокими інтелектуалом

Новий Папа – активний борець із гомосексуалізмом та абортами

Новообраний Папа Римський Франциск І з балкону Собору Св. Петра відпустив гріхи всім телеглядачам і присутнім на площі

У Ватикані обрали нового Папу Римського (доповнено)


14.03.2013 2243 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

353
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2241 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3044

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

743
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625