В Івано-Франківську триває реформування лікарень міста


На сьогодні одним із найактуальніших питань у сфері галузі охорони здоров’я є запровадження реформ. Власне, на сьогодні в країні відбувається реформа первинної ланки охорони здоров’я і триває підготовка до реформи вторинної ланки. А вторинною ланкою є стаціонари медичних закладів.

 

Як розповідає заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук, реформа вторинної ланки охорони здоров’я передбачає оптимізацію ліжкового фонду. Тобто це такі дії і заходи, які можуть зробили роботу стаціонарів у лікарнях більш ефективною.

 

Медики відзначають – у закладах охорони здоров’я Івано-Франківська є надлишок місць у певних лікарнях. Так відділення гастроентерології, хірургії, урології, терапевтичні відділення у весняно-літній період часто є напівпорожніми. В той же час інші відділення лікарень є переповненими і пацієнти  вимушені лежати в лікарняних коридорах. Усі ці проблеми мають і фінансову сторону. Адже за напівпорожніми на сьогодні відділеннями закріплена стала кількість медичного персоналу. А це означає значні грошові витрати – люди отримують зарплати, надбавки, нічні, святкові, тощо, а хворих у таких відділеннях немає.

 

Саме тому Урядом і було ініційоване проведення реформи галузі. Однією з першорядних вимог реформи є реорганізація ліжкового фонду медичних закладів з метою ефективного використання наявних ліжок. Також за рахунок тих місць у стаціонарах, які не є достатньо заповненими, медики зможуть відкрити інші відділення, яких у місті на даний час просто немає. Власне, така реформа у Івано-Франківську триває уже не перший рік.

 

«Ми реорганізували відділення судинної неврології Центральної міської клінічної лікарні.  Додали 10 ліжок за рахунок вільних місць гастроентерологічних ліжок терапевтичного відділення. Наступним кроком стане, знову ж таки за рахунок гастроентерологічних ліжок МКЛ №1, створення відділення відновного лікування терапевтичного профілю. Нам вкрай необхідні ендокринологічні ліжка, адже у Івано-Франківську є дуже багато хворих на цукровий діабет. В обласній лікарню для жителів міста існує черга на госпіталізацію і вони не можуть отримати достатню медичну допомогу. Тому відкриття 15 ліжок відділення ендокринології буде дуже потрібним», – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Окрім того, у Івано-Франківських лікарнях відчувається нестача пульмонологічних місць. Є проблема з хоспісним відділенням, якого просто немає. Потрібні також місця сестринського догляду – структури, яку необхідно впровадити у міській системі охорони здоров’я. Також на часі завершення лікарні невідкладної допомоги на базі Центральної міської клінічної лікарні.

 

Івано-Франківські медики мають план реорганізації вторинної ланки галузі охорони здоров’я і його у місті реалізують крок за кроком. Так в 2011-2012 роках у ЦМКЛ 5 ревматологічних ліжок, яких у місті було забагато, перепрофілювали у 5 ліжок неврологічного профілю. Із 10 ліжок лор-відділення і 10 офтальмологічних місць було організовано інтервенційне відділення кардіохірургії.

 

«Ходять чутки, що ми реформуємо тільки Міську клінічну лікарню №1, проте це не так. Медичну реформу у Івано-Франківську було розпочато із ЦМКЛ. А на сьогодні у нас діє наказ, згідно з яким із 1 лютого 40 ліжок терапевтичного відділення Міської лікарні №1 будуть оптимізовані і на їхній базі ми розгорнемо 40 ліжок денного стаціонару при міській поліклініці №1. Ці місця працюватимуть у дві зміни. А наступним нашим кроком буде відкриття відділення відновного лікування при Міській лікарні», – повідомив Володимир Вовчук.

 

Зміни, які відбуваються на сьогодні у медицині Івано-Франківська, відбуваються у рамках реформи сфери охорони здоров’я по усій Україні. Проте, уже на прикладі лікарень Івано-Франківська, можна побачити перші результати. Адже лікарні не закриваються. Навпаки, у них з’являється можливість відкриття нових відділень, які дуже потрібні івано-франківським пацієнтам.


04.02.2013 2132 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

721 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2163
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33453
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2348
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3056
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5189 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

426

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1212

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

780

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

985
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

302
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

595
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

652 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1175
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

977
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1070
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

839
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30215 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

941
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3918
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

515
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

552