Віктор Анушкевичус: Маю мрію, аби моя рідна Україна була не менш розвиненою, ніж США

 

Два роки тому Івано-Франківськ і Арлінгтон (США, штат Вірджинія) підписали угоду про побратимські відносини.

 

Про реальний зміст такого побратимства та про досвід Арлінгтону, що може стати в нагоді й українським містам власному кореспондентові УКРІНФОРМу в США розповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

- Вікторе Андрюсовичу, що Ви вважаєте основними здобутками за два останніх роки у партнерських відносинах між двома містами?

- Наочний прикладом є те, що за цей період кількість відвідувачів Івано-Франківська з Америки збільшилася втричі. Про це свідчать підрахунки нашого відділу туризму і міжнародних відносин та інформація, яку ми отримали від готелів. До цього наше місто відвідувала лише невелика кількість американців, переважно з української діаспори, що походить з Івано-Франківська.

Набирають обертів обміни студентами та спеціалістами по лінії побратимської співпраці. За цей час близько двох десятків наших студентів у період канікул мали змогу приїхати до Арлінгтона з тим, аби ближче познайомитися з Америкою та навіть дещо заробити.

За проектом «Відкритий світ» у США вже побували понад 20 спеціалістів з Івано-Франківська. Вони повертаються до України з новими ідеями і підходами до справи. Наразі готуємо чергову поїздку до Америки молодих фахівців у сфері місцевого самоврядування.

 

- Що корисного Ви бачите у місцевому самоврядуванні Арлінгтона?

- Тут дещо інша модель. Система управління містом побудована на принципах, коли є Рада директорів і по черзі вони керують містом.

Але, якщо порівнювати з Україною, то тут суттєво вищий ступень свободи, і водночас менше делегованих повноважень при більших обсягах фінансування. Я колись у розмові зі своїм арлінгтонським колегою пожартував: «Мені би ваші проблеми і ваші гроші».

В Арлінгтоні фактично немає комунального господарства у підпорядкуванні мерії. Будинки не перебувають на її балансі, арлінгтонська мерія не відповідає за водопостачання і водовідведення, цим переймаються інші структури. До комунальної галузі Арлінгтона фактично належить лише одне підприємство, яке займається тротуарами, газонами, парками і скверами. Місцева міська ландшафтна архітектура може бути нам цікавою.

Впадає в очі й те, що в Арлінгтоні багато робиться для дітей, пропаганди здорового способу життя. Тут багато спортивних майданчиків та арен, перед дитиною відкрито безліч можливостей щодо занять спортом. Це дуже важливо. Ми можемо говорити про високоефективну медицину, але насамперед маємо намагатися ростити здоровими наших дітей.

Для нас становить інтерес досвід стратегічного планування розвитку міста, розбудови інфраструктури, інвестицій, туризму, благоустрою та утилізації сміття.

 

- Які інфраструктурні рішення варто було б запозичити?

- Тривалий час в Україні була тенденція концентрувати всі адміністративні установи, офіси, великі торгівельні споруди у центрі міста, який нині від цього перенавантажений людьми й транспортом. В Арлінгтоні ж, як і по всій Америці, намагаються виносити велику частину таких установ за межі центру.

Ця проблема актуальна й для Івано-Франківська, який історично має радіальну забудову, тобто всі вулиці сходяться до центру. За останнє десятиліття кількість зареєстрованих транспортних засобів у місті збільшилася в 10 разів. Тому, наприклад, мене цікавить досвід компаній, які займаються будівництвом підземних і наземних паркінгів.

 

 

Читайте також:

Анушкевичус дав інтерв'ю "Голосу Америки": США є глибокопатріотичною нацією (відео)

У Посольстві України в США відбулося прийняття з нагоди візиту до Вашингтону делегації України на чолі з мером Івано-Франківська


29.01.2013 2672 6
Коментарі (6)

Квітка 2013.01.29, 17:54
Коханий Вітю! Німці у фронт українські дороги ремонтували, а ти за шість років навіть не спромігся відремонтувати покриття на вулиці Дудаєва.Куда тобі в Америку
Станиславівець 2013.01.29, 18:00
І у нього є мрія
марія. 2013.01.29, 22:10
Анушкевичус є найкращим мером із усіх мерів (попередників) нашого міста. Толерантний, виважений, сильний. А те що він переміг Синютку на виборах мера говорить про його рівень.
222 до квітки. 2013.01.29, 22:13
Що за квітка розсмерділася. З питанням ремонту вулиці-до свободівців. То вони вирішують у МР які вулиці ремонтувати і їхні фірми роблять ремонт.
11 2013.01.29, 22:42
Анушкевичус на дві голови вищий за Синютку як мер. Почав заглядати......... це правда. Але, хто з вас бачив його пяним або в неадекватному стані? Ніхто з вас не розуміє, який тягар лежить на міському голові. І прокуратура і КРУ і СБУ і всі шукають порушення закону. Від такого стресу будь-хто може оступитись. А ще ці неадекватні наїзди депутатського корпусу. Дрюсович - самодостатня людина і я думаю, що якщо його звільнять, то це йому лише піде на користь. Але, Синютка це дуже поганий варіант. Ми це вже проходили...
XML 2013.01.30, 00:20
Він переміг Синнютку, бо народ хотів змін, Шкутяка команда пробула 2 терміни. Ніхто не думав що під маскою заурядного бізнесмена ховається аферист і злодій ,який разом зі своєю командою обкрадають нас .Скільки цікаво коштувало місту поїздка його в США , набратись опиту - так там хабарів і віткатів немає
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2027
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1434
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3544
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5287
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1592
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1957

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

372

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

795

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1574

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1652
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

693
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2393 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2241
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

792
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4838
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

660
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8355
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

332
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

650
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

813 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

979