У Івано-Франківських лікарнях поєднають традиційну медицину із народною

 

Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк побував із робочим візитом у В’єтнамі. Метою поїздки стало вивчення і ознайомлення галузі охорони здоров’я В’єтнаму, адже декілька років поспіль про медицину тут піклується уряд і виділяє серйозні субвенції на фінансування розвитку охорони здоров’я.

 

Івано-Франківська делегація перебувала у В’єтнамі протягом п’яти днів. За цей час лікарі мали змогу відвідувати різноманітні клініки та медичні інститути країни, побачити, як надається і первинна медична допомога, і стаціонарна.

 

У В’єтнамі система роботи медичної сфери дуже схожа на ту, що діяла у Радянському Союзі, хоча активно у цій країні розвивається і страхова медицина. Тут відсутні окремі поліклінічні заклади, усі поліклініки працюють при стаціонарах, немає окремо пологових будинків чи жіночих консультацій, педіатричних лікарень – усе це входить у склад загальнопрофільної лікарні.

 

Окремої уваги заслуговує галузь нетрадиційної медицини, яка у В’єтнамі активно розвивається поряд із медициною традиційною. До народної медицини тут відносять акупунктуру, голковколювання, масаж, припікання, бальнеологію і фітотерапію, чи як кажуть у В’єтнамі, терапію травами.

 

„Медики В’єтнаму поєднали дві галузі медицини – народну і медикаментозну і ми побачили просто разючий ефект. Особливо це стосується реабілітації хворих, які перенесли інсульти, інфаркти, різні неврологічні захворювання. Багато випадків дитячого церебрального паралічу вони лікують голковколюванням, ваннами і різноманітними фізпроцедурами. За допомогою нетрадиційної медицини вони допомагають і онкологічним хворим, використовуючи комплексне лікування, яке дає дуже гарний ефект”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Під час робочої поїздки було досягнуто домовленості про те, щоб декілька івано-франківських спеціалістів – невропатологів і фізіотерапевтів – поїхали на навчання до В’єтнаму, щоб більш детально вивчити досвід поєднання традиційної і народної медицини.

 

„Прикро, що у нашому медичному інституті немає відділення нетрадиційної медицини. Проте в Україні такий інститут є, і, можливо, ми будемо шукати спеціаліста, який хотів би працювати у Центральній міській клінічній лікарні. Адже засоби народної медицини, які здавна використовують у В’єтнамі, дають дуже великий ефект при реабілітації хворих. Я хотів би об’єднати у нас традиційну і нетрадиційну медицину, адже це є і економічно більш виправданим, ніж лише медикаментозне лікування”, – каже Тарас Масляк.

 

Під час поїздки івано-франківські лікарі побачили і дуже цікаві методики уміння управляти внутрішньою енергією кожної людини. Ця енергія спрямована на оздоровлення кожного органу тіла. Тарас Масляк каже, що для нього це швидше віртуальна практика, адже наші лікарі звикли до більш практичних дій. Але у лікарнях В’єтнаму, навіть у звичайних стаціонарах, є спеціалісти, які займаються такою практикою із хворими і ефективність такого лікування просто неймовірна.

 

Відвідали лікарі також і один із найбільших інститутів країни, а може й світу, – інститут опікової травми. Виявляється, опіковою травмою у В’єтнамі займаються воєнні лікарі, а на галузь воєнної медицини тут здавна виділяли величезне фінансування. Івано-франківські медики побували у лабораторіях, де вирощують штучну шкіру до 0,5 м на протязі двох тижнів. Нею можна закривати великі, глибокі рани після опіків.

 

Тарас Масляк каже: „Натомість у цій країні не надто розвинута кардіологічна допомога. Тому що донедавна серцевими захворюваннями люди там майже не хворіли. Тільки зараз кількість таких захворювань почала зростати. І наші спеціалісти уже незабаром  поїдуть до В’єтнаму, щоб навчити своїх колег надавати кваліфіковану медичну допомогу у сфері кардіології”.


11.12.2012 964 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

559
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1966
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33338
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2227
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2963
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5028 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

350

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1108

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

716

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

926
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

209
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

511
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

594 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1073
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

909
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1000
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

774
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30149 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

814
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3783
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

437
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

470