У Івано-Франківських лікарнях поєднають традиційну медицину із народною

 

Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк побував із робочим візитом у В’єтнамі. Метою поїздки стало вивчення і ознайомлення галузі охорони здоров’я В’єтнаму, адже декілька років поспіль про медицину тут піклується уряд і виділяє серйозні субвенції на фінансування розвитку охорони здоров’я.

 

Івано-Франківська делегація перебувала у В’єтнамі протягом п’яти днів. За цей час лікарі мали змогу відвідувати різноманітні клініки та медичні інститути країни, побачити, як надається і первинна медична допомога, і стаціонарна.

 

У В’єтнамі система роботи медичної сфери дуже схожа на ту, що діяла у Радянському Союзі, хоча активно у цій країні розвивається і страхова медицина. Тут відсутні окремі поліклінічні заклади, усі поліклініки працюють при стаціонарах, немає окремо пологових будинків чи жіночих консультацій, педіатричних лікарень – усе це входить у склад загальнопрофільної лікарні.

 

Окремої уваги заслуговує галузь нетрадиційної медицини, яка у В’єтнамі активно розвивається поряд із медициною традиційною. До народної медицини тут відносять акупунктуру, голковколювання, масаж, припікання, бальнеологію і фітотерапію, чи як кажуть у В’єтнамі, терапію травами.

 

„Медики В’єтнаму поєднали дві галузі медицини – народну і медикаментозну і ми побачили просто разючий ефект. Особливо це стосується реабілітації хворих, які перенесли інсульти, інфаркти, різні неврологічні захворювання. Багато випадків дитячого церебрального паралічу вони лікують голковколюванням, ваннами і різноманітними фізпроцедурами. За допомогою нетрадиційної медицини вони допомагають і онкологічним хворим, використовуючи комплексне лікування, яке дає дуже гарний ефект”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Під час робочої поїздки було досягнуто домовленості про те, щоб декілька івано-франківських спеціалістів – невропатологів і фізіотерапевтів – поїхали на навчання до В’єтнаму, щоб більш детально вивчити досвід поєднання традиційної і народної медицини.

 

„Прикро, що у нашому медичному інституті немає відділення нетрадиційної медицини. Проте в Україні такий інститут є, і, можливо, ми будемо шукати спеціаліста, який хотів би працювати у Центральній міській клінічній лікарні. Адже засоби народної медицини, які здавна використовують у В’єтнамі, дають дуже великий ефект при реабілітації хворих. Я хотів би об’єднати у нас традиційну і нетрадиційну медицину, адже це є і економічно більш виправданим, ніж лише медикаментозне лікування”, – каже Тарас Масляк.

 

Під час поїздки івано-франківські лікарі побачили і дуже цікаві методики уміння управляти внутрішньою енергією кожної людини. Ця енергія спрямована на оздоровлення кожного органу тіла. Тарас Масляк каже, що для нього це швидше віртуальна практика, адже наші лікарі звикли до більш практичних дій. Але у лікарнях В’єтнаму, навіть у звичайних стаціонарах, є спеціалісти, які займаються такою практикою із хворими і ефективність такого лікування просто неймовірна.

 

Відвідали лікарі також і один із найбільших інститутів країни, а може й світу, – інститут опікової травми. Виявляється, опіковою травмою у В’єтнамі займаються воєнні лікарі, а на галузь воєнної медицини тут здавна виділяли величезне фінансування. Івано-франківські медики побували у лабораторіях, де вирощують штучну шкіру до 0,5 м на протязі двох тижнів. Нею можна закривати великі, глибокі рани після опіків.

 

Тарас Масляк каже: „Натомість у цій країні не надто розвинута кардіологічна допомога. Тому що донедавна серцевими захворюваннями люди там майже не хворіли. Тільки зараз кількість таких захворювань почала зростати. І наші спеціалісти уже незабаром  поїдуть до В’єтнаму, щоб навчити своїх колег надавати кваліфіковану медичну допомогу у сфері кардіології”.


11.12.2012 901 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

517
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11010 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1840
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1738
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2742
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4599

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

337

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1041

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1452

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1326
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1703
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1513
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1227
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

597
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

672
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1867
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2092 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20366
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

341
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

696 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

727
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1077