Туризм на Прикарпатті розвиватиметься за європейським зразком. Зокрема, йому потрібно надати міфологічних рис. У цьому переконаний ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Своїми роздумами з цього приводу він поділився вчора під час прес-конференції для місцевих ЗМІ.
Надання туристичній діяльності етнонаціональних рис – це одне із завдань, яке ставить перед собою керівництво університету. Адже саме такі родзинки привертають ниін увагу туристів у багатьох куточках світу.
«На Прикарпатті також є унікальні історичні пам’ятки, які б могли зацікавити прихильників містики і старовини з багатьох куточків нашої країни та з-за кордону, проте «ми ще не вміємо їх гарно подати», - переконаний ректор.
Тому вже одним із перших кроків у цьому напряму може стати створення туристичного маршруту «Восьме чудо світу». Тим більше, що вже є попередні домовленості про співпрацю в цьому напрямку із керівництвом ТК «Буковель». Зокрема, мова йде про піший туристичний маршрут до сакральних пам’яток на горі Піп Іван та розташованих поруч гір Смотрич і Вухатий камінь.
Сьогодні там працюють археологи, які досліджують розташовані на вершинах і схилах гір численні камені, багато з яких містять, на думку вчених, зокрема директора Інститут історії й політології, професора Миколи Кугутяка, сліди обробки. Усі ці речі несуть надзвичай енергетику і тому повинні бути відомими для загалу.
Читайте також:
Новий ректор ПНУ Ігор Цепенда представив свою "молоду команду" (додано фото)