Енергетики і ковалі подарують Івано-Франківську ще одну скульптуру


Щороку у рамках святкування Дня міста Івано-Франківськ приймає ковалів з усього світу. Цього року свято буде проходити 4-6 травня.

 

Вже всьоме проведення Міжнародного фестивалю «Свято ковалів» підтримуватимуть ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та фінансова компанія «Декра» .


Вперше за всю історію фестивалю демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей розмістяться на так званому комплексі Бастіон – між фортечним провулком і вулицею Низовою. А у галереї бастіонного комплексу буде працювати традиційна ХІ міжнародна виставка «Орнаментальне ковальство», на якій буде представлено найкращі роботи майстрів ковальського мистецтва вітчизняних та зарубіжних учасників фестивалю.


Загалом цього року фестиваль планує зібрати близько 200 учасників. Наразі вже зареєстровано 60 учасників з-за кордону близько із 20 країн.


Родзинкою фестивалю організатори називають приїзд спадкового коваля зі Швеції, який спеціалізуються на сучасному металодизайні – Хайнера Циммермана. Він планує виступити на ковальській конференції з лекцією «Ковальска справа: благословення чи прокляття», розкриваючи таємниці поєднання традиційного ковальства та сучасних форм та, роздумуючии на тему покращення іміджу коваля у суспільстві.


Також у рамках фестивалю у Художньому музеї відкриється чергова виставка «Ковальське сузір‘я», на якій будуть представлені студентські роботи. Голова Спілки ковальського мистецтва України Сергій Полуботько каже, що саме розвиток молодіжного руху у ковальстві краю і відрізняє прикарпатську спільноту ковалів від інших міст. «Наша молодь вже опанувала філософію металу. У своїх роботах молоді ковалі намагаються використовувати нові прийоми, просуваючи таким чином ковальський рух вперед. А виставка робіт – це тільки маленький звіт своєї професійної майстерності і анонс можливостей у розвитку ковальської справи».


Вже доброю традицією фестивалю є встановлення кованої скульптури – символічного подарунку ковалів громаді міста. Сьогодні у місті є вже шість витворів ковальського мистецтва, які прикрашають площі та вулиці обласного центра. Цього року це буде арка на честь 350-річчя міста. На арці будуть ковані елементи, які пов‘язані з національностями, причетними до заснування міста – вірменами, євреями, українцями та поляками. Символізувати ту чи іншу національність будуть рослини. Також на колонах, на які буде опиратися арка буде напис «Станіславів» чотирма мовами та табличка з написом латиною про те, коли місту надано Магдебурзьке право. Арка буде встановлена між площею Шептицького і вулицею Низовою.


На думку одного з меценатів фестивалю, голови Правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександра Бубена, символічні подарунки від ковалів роблять Івано-Франківськ цікавішим для туриста. «Також ковані скульптури показують громаді краю та її гостям багатогранність місцевої ковальської спільноти, її любов до ремесла та велике бажання зберегти традиційне ковальство, яке несе тепло рук і сердець майстрів. Такого роду фестивалі є практичним підтвердженням, що ковальство у сучасному світі має місце. Мені як керівнику компанії, яка сповідує соціальну відповідальність, приємно щороку долучатися до організації фестивалю ковалів. Це не тільки добра, але і корисна справа».


А вже цього року учасники фестивалю будуть працювати над новою скульптурою – пам‘ятним знаком першій українській церкві в Івано-Франківську. «Це буде кілька вертикальних грубих аркушів металу. У них буде прорізаний контур старої церкви. У прорізах пластин будуть розташовані дзвоники, які куватимуть представники країн-учасниць фестивалю», - розповідає Сергій Полуботько.


Встановлять нову ковану скульптуру вже наступного року у сквері поблизу магазину «Природа».

 

 

Читайте також:

Наступного року день міста святкуватимуть в першу неділю травня

Програма святкування ювілею Івано-Франківська

На ювілей Івано-Франківська приїде Володимир Литвин

Івано-франківські вандали взялися за подарунки ковалів


25.04.2012 2421 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

324
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1394
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2535 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3630
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2969
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2145

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

614

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

464

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1633

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1798
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

285
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

502
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

801
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4982
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

357
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

878
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10125
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

509
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

260
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

372
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

399
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

720