З 1 квітня водії мають право не оплачувати парковку при відсутності паркомата.
Про це наприкінці минулого тижня сказав начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіонбуду Олександр Ігнатенко.
«Тільки 5% місць для парковки зараз обладнані відповідними паркоматами по всій Україні. Деякі органи місцевого самоврядування вже затвердили відповідні рішення», - сказав Ігнатенко.
Він навів як приклад Запоріжжя, де, за його словами, всі парковки зроблені безкоштовними, а також Одеси, де парковка буде оплачуватися тільки за безготівковим розрахунком.
За словами Ігнатенка, в зв´язку з тим, що завдання з встановлення паркоматів на всій території Україні до 1 квітня не було виконано, з 1 квітня при відсутності паркомата водій може не оплачувати дану послугу.
Нагадаємо, в січні Кабінет міністрів відстрочив обов´язкове обладнання операторами парковок паркоматами та автоматичними в´їзними і виїзними терміналами до 1 квітня.
Івано-франківське комунальне підприємство «Сервіс-Авто» опікується 524-ма паркувальними місцями в обласному центрі. Для Франківська, згідно вимоги Кабміну, потрібно 53 паркомати.
Вартість одного пристрою – близько 8 тисяч євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 мільйони гривень. Плата за годину парковки в Івано-Франківську становить 3 гривні.
Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 мільйонів гривень. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету. Тож грошей на паркомати, ясна річ, місто не має. Андрій Строїч вважає, що повинна бути державна програма, як б фінансувала встановлення паркоматів в містах, адже суми, які потрібні на їх встановлення, є непідйомними для місцевих бюджетів.
Ще й з’являється питання окупності встановлених паркоматів.
«Вони не збільшують, вони знижують рентабельність, - переконує керівник івано-франківського комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч. - Потрібні відповідні техумови, а це додаткові видатки. Потрібна електроенергія, потрібно буде проводити інкасацію тих паркоматів, а це ще додаткові видатки. В нас людина не буде бігти і платити паркомату. Вона не хоче паркувальнику платити. А з паркоматом вона привітається і піде далі».
Хоч і повністю без паркоматів Івано-Франківськ також не залишиться. Наразі влада обласного центру пише проект, щоб за грантові гроші встановити хоча б 10 паркоматів в якості експерименту.
Читайте також: