Браконьєри стріляють не тільки в звірів

 

Природоохоронець на Прикарпатті отримав заряд заячого дробу в ліве плече з мисливської рушниці, бо став на заваді браконьєрам.

 

27 жовтня 2011 року близько 9-ї години вечора поблизу сіл Гринівці та Пшеничники відбулася дика спроба позбавити життя єгеря Тлумацької районної організації Українскього товариства мисливців і рибалок. Природоохоронець Ігор Потароча отримав заряд заячого дробу в ліве плече з мисливської рушниці під час патрулювання. На щастя, все завершилося фатально тільки для нещасних зайців, яких постріляли браконьєри.

 

Під час планового рейду 41-річни єгер районної громадської організації Українського товариства мисливців та рибалок разом з іншим членом УТМР в мисливському угідді зустріли двох осіб, котрі були з мисливською зброєю та ліхтарем і здійснювали незаконне полювання. Єгер з напарником відрекомендувалися і зажадали припинити браконьєрські дії. Натомість незнайомі особи агресивно відреагували на законні вимоги членів рейдової групи. Під час конфліктної ситуації один з правопорушників вистрелив у єгера, після чого обидва зловмисники втекли з місця події.

 

«Коли вони вже поверталися назад, вони застрілили зайця, – згадує той день постраждалий керівник рейдової бригади Ігор Потароча. – Поверталися назад, зрівнялися вони з нами. Ми вискочили і сказали: «Єгерська служба. Зброю на землю». Один з них відскочив в сторону, направив на мене рушницю. Іншого я затримав. Тоді другий направив рушницю на мене і каже: «Я буду стріляти». Я кажу: «Стріляй, я тебе і так знаю». І я із застриманим почав рухатися в сторону автомобіля. Попали на ріллю, я зашпортався, падаю разом з ним, і щоб він не втік, я  впав на нього. І тут пролунав вистріл…»

 

Стріляв браконьєр у єгеря практично впритул. Врятував життя тільки комбінезон, товстий светр і зимова куртка, а також термінове надання медичної допомоги.

 

«Хворий поступив із вогнепальним пораненням грудної клітки. Лівої половини. Після дообстеження виявилося, що це вогнепальне поранення не є проникаючим. З хворим проведено оперативне втручання, проведено хірургічне оброблення ран із вилученням частини дробинок. Орієнтовно по рентгенівському знімку їх є 17-18. Видалено 7-8 дробинок. Ті дробинки що залишилися, загрози для життя не несуть. Щоб витягнути ті дробинки, треба було додатково травмувати м’які тканини. В хворого стан зараз задовільний. Проходить курс лікування. Думаю що з ним буде все благополучно» - говорить, завідувач хірургічного відділення Тлумацької центральної районної лікарні Анатолій Лапковський.

 

Браконьєри, а їх було двоє, полювали «з-під фари» на межі лісу та кукурудзяних полів. Слід заужити, що офіційний початок полювання на зайця в Україні призначений на 6-те листопада. Але браконьєрів чесне полювання у дозволений час за чесним дозволом не цікавило, – вони не були зареєстровані у жодних громадських товариствах мисливців, зброя для вбивства у них, зрозуміло, теж була незареєстрована, тобто нелегальна.

 

Досвідчений хірург Анатолій Лапковський, який кілька годин поспіль діставав шріт зі спини потерпілого, розповів про особливості операції, а також пояснив, чому була вилучена тільки половина дробового заряду, а десяток смертоносних дробин залишиться у пана Ігоря у тілі назавжди. «Нашому пацієнту повезло в тому, що постріл був дотичний до його тіла. Якщо постріл був би зроблений під іншим кутом, то заряд дробу зайшов би в грудну клітку і пошкодив важливі органи. І це би напевно призвело до смерті хворого» - говорить лікар.

 

 «В Україні такі факти мають місце, навіть з смертельними наслідками. Гинуть єгеря, працівники лісової охорони, рибоохорони» - говорить Михайло Лущак, голова обласного Українскього твориства мисливців і рибалок.

 

Упродовж ночі пошукові групи міліціонерів Тисменицького райвідділу та обласного управління внутрішніх справ розшукували двох браконьєрів. На світанку одного з них було затримано. 45-річний мешканець Тисменицького району визнав свою причетність до інциденту з рейдовою групою районного УТМР, однак зізнався, що стріляв не він.

 

Іншого зловмисника, а ним був 52-річний житель Івано-Франківська, міліціонери затримали надвечір тієї ж доби. Як повідомив начальник Тисменицького РВ УМВС в області Андрій Воробчак, за матеріалами міліції прокуратурою Тисменицького району порушено кримінальну справу. Затримані особи притягуються до кримінальної відповідальності за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 статті 350 (Погроза вбивством, заподіяння тілесних ушкоджень службовій особі, яка виконує громадський обов’язок) і ч.2 статті 15 Кримінального кодексу України (Замах на вчинення злочину, у даному разі – замах на навмисне вбивство).

 

Чоловікові, котрий зробив прицільний постріл в єгера, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років. Зараз вирішується питання про обрання затриманим міри запобіжного заходу.

 

На захист природи стають за покликанням, адже в цій професії випадкові люди не затримуються. За великим рахунком, ця робота вимагає від мужчини відповідних вольових, фізичних та моральних якостей. А примітивний соціальний захист та мізерна заробітна плата не дозволяють вважати роботу мисливствознавців та єгерів престижною.

 

 

28 жовтня 2011 року, Тисменицький райвідділ міліції порушив кримінальну справу за ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України – “Замах на вбивство”. Кримінальна стаття порушена, один злочинець затриманий і вже справно дає правдиві покази. Інший, хто стріляв у єгеря Ігора Потарочу, оголошений у розшук і, сподіваємося, буде найближчим часом затриманий. Незаконну зброю в нього теж буде вилучено. Сміливий єгер залікує рани і знову відновить нічні патрулювання в угіддях.

 

Народне ОКО

Руслан Коцаба та Едуард Сагітов

Володимир Кушніренко


01.11.2011 1751 1
Коментарі (1)

tania 2011.11.01, 23:16
напевне цього разу добряче напились здобич не поділили от і вирішили постріляти хто крутіший вирішити....
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

735
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11259 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1915
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1815
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2815
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4669

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

444

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1108

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1519

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1378
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1764
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1581
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8828
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

665
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

739
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1933
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

893
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

408
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

257 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

752 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

794