В Івано-Франківську знайшли гроші на купівлю "Локомотиворемонтного заводу". Сьогодні в обласному центрі Прикарпаття скликали позачергову сесію Івано-Франківської міської ради, пише Фіртка.
У сесійній залі були присутні 25 депутатів: 12 від "Свободи", 4 від "Батьківщини, 2 від "Самопомочі", 2 від БПП та всі 5 позафракційних.
На порядку денному лише одне питання - "Про придбання пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»".
Нагадаємо, Фонд держмайна оголосив про продаж з аукціону пакета акцій ПАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" в розмірі 99,5 % статутного капіталу товариства. Аукціон відбудеться 6 липня у приміщенні Фонду державного майна України.
Чому такий поспіх - місто хоче подати заявку на участь до 20 червня.
"Ми опрацювали певний проект рішення. Є розуміння. Скориставшись правом, я скликав позачергову сесію", - наголосив міський очільник Руслан Марцінків.
"Це рішення дасть нам змогу тільки взяти участь в аукціоні, але це не означає, що ми переможемо. Це підприємство є стратегічним і найстарішим в місті. Ми повинні подати заявку до 20 червня, - сказав міський голова не сесії.
Після короткого обговорення 24 депутати прогосували "за" даний проект рішення. Утримався лише представник БПП Андріан Волгін.
Хто голосував "ЗА":
При цьому статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн. Після придбання заводу на його модернізацію необхідно ще 40-60 мільйонів гривень.
Також у підприємства існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 151,5 тис. грн. та борги по виплаті заробітної плати – 2 479,0 тис. грн.
Разом набігає більше 100 мільйонів гривень.
"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував депутат Андріан Волгін.
Проте в користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га., що на думку багатьох і є основною метою "оборудки".
Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу зробив все для його занепаду та банкрутства: було вивезено на металобрухт кілька станків та одну піч.
"Все це робилося для того, щоб завод вмер. За пів року було звільнено більше сотні працівників. Потім прийшов новий, але вже не немає на чому працювати. На мою думку, основна мета цього всього - майже 10 гектарів землі в центрі міста", - розповів співбесідник.
Цікаво, що Кабмін затвердив цілий ряд фіксованих умов для продажу підприємства. Зокрема, завод повинен зберегти основний вид діяльності, вчасно сплачувати податки та збори, оновити основні засоби та провести модернізацію виробництва.
Далі буде...
Довідково: ПАТ "Івано-Франківський ЛРЗ" заснований в 1866 році. Основний вид діяльності заводу - ремонт та обслуговування інших транспортних засобів. Завод прибутковий, на ньому працює 350 людей із середньою заробітною платнею 5,400 грн.