фото: ілюстративне
В Івано-Франківську проживає приблизно 39 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Як вдалося розв’язати питання з житлом для переселенців, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів міський голова Руслан Марцінків.
"Частину з малозабезпечених категорій поселили в прихистку на вулиці Степана Бандери.
Також на базі гуртожитку №2 університету нафти і газу відкрили соціальний гуртожиток. І ще триває заселення переселенців, рідні яких є військовослужбовцями, на вулиці Бельведерській", — каже мер.
Окрім того, додає Марцінків, на вулиці Ребета зводять житло для переселенців за грантові кошти. Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні.
"Отримувати соціальне житло люди будуть по черзі — першими в ній стануть найбільш незахищені категорії населення.
Усе житло з фонду заборонено приватизовувати, обмінювати, ділити, здавати в суборенду та використовувати для розміщення будь-кого, крім переселенців", — підкреслює міський голова.
Зі слів посадовця, частина людей із ВПО вже стали іванофранківцями, адже придбали собі тут квартири.
"І таких людей з кожним роком буде все більше й більше. Це треба усвідомлювати. Ті, хто тут залишився, мали можливість відчути Івано-Франківськ. Україна — єдина, але різна.
У нашому місті свій колорит та своя ментальність. Ми шануємо українську мову, для нас мовне питання вкрай важливе. Російська в нас завжди асоціювалась з мовою агресора та насильства".
Більше читайте у матеріалі: «Спільно нам до снаги значно більше», — Руслан Марцінків про підтримку війська, підготовку до зими та будівництво моста на Пасічну.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну