"Зекономить мільйони на ремонті доріг": в Івано-Франківську обмежуватимуть рух великогабаритного транспорту

В Івано-Франківську планують обмежити транзитний рух вантажних автомобілів вулицями міста. Таке рішення прийняли з метою запобігання руйнування дорожнього покриття, яке не пристосоване до великого навантаження.

Про це в етері програми "Новий погляд" розповів заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

За словами заступника, таке рішення прийняла комісія з безпеки дорожнього руху, а відповідні дорожні знаки на в'їзді в центральну частину Івано-Франківська встановили понад п'ять років тому.

"Якщо немає належного контролю, то водії порушують ці правила. Оскільки контролювати можуть тільки поліція й Укртрансбезпека, то в них зараз об'єктивно недостатньо людей і вони не мають можливості цей контроль здійснювати.

Маємо, наприклад, літній період, коли на вулиці понад 30 градусів тепла, асфальт розпечений до 50 градусів і більше, а тут величезна фура їде в центральну частину міста транзитом — по вулиці Галицькій через міст, по Набережній Василя Стефаника або куди їй далі треба.

Як наслідок, ми потім постійно ремонтуємо наші дороги та міст, який давно потребує капремонту, а ще й руйнується вантажними автомобілями", — каже директор Департаменту. 

Як розповів Михайло Смушак, міська рада виконуватиме контроль в межах своїх повноважень. Так, вантажні автомобілі планують обмежувати по висоті, зокрема розглядають встановлення відповідної конструкції перед мостом на Пасічній.

"Це буде, свого роду, бар'єр. Ми розуміємо, що таке рішення не захистить на 100% від важкого транспорту, тому що можна везти, до прикладу, блоки, панелі, цеглу, на нижчих вантажних платформах.

Вони проїдуть, але, з іншого боку, не проїдуть десятки високих автомобілів, які теж везтимуть подібний важкий вантаж", — зазначив заступник. 

Як йдеться, таке рішення також зобов'яже бізнес підлаштуватися та завозити велику кількість матеріалів меншими транспортними засобами.

"Дехто каже, що це дорого коштуватиме місту, умовно кілька сотень тисяч гривень. Так, воно коштуватиме, але це зекономить нам мільйони, які ми щороку витрачаємо на капремонт та на поточні ремонти доріг у місті, тому що вони цими фурами не руйнуватимуть дорожнє покриття.

Звичайно, таким чином ми продовжимо функціонування нашого моста на Галицькій, який, знову ж таки, потребує капремонту. Як тільки замовник добудує новий міст, старий міст одразу повинен бути закритий на капремонт", — акцентував посадовець.

Як зазначив заступник мера міста, були й інші варіанти розв'язання проблеми.

"Є пропозиції закрити на мості крайні смуги, а залишити дві. Але від цього постраждає більша кількість водіїв, в тому числі мешканців міста, тому що легкові автомобілі, які не створюють такого навантаження як вантажівки, теж стоятимуть в заторі. Тобто таке рішення не є хорошим.

Зараз ми написали технічні умови на всі служби, які є у місті: балансоутримувачів, поліцію, щоб вони дали свої рекомендації про місця встановлення обмежень та як воно має функціонувати. Знайшли технічні рішення, щоб тролейбуси мали можливість проїжджати, залишити відповідне вікно для контактної мережі.

Ми подали свої місця від комісії, але ці органи можуть надати свої рекомендації. Можливо, вони будуть в іншому місці", — розповів Михайло Смушак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Всі кошти на ЗСУ: 25% франківців вважають, що у місті не потрібен поточний ремонт доріг та тротуарів

"Пріоритет — дороги, де їздить громадський транспорт", — Марцінків про ремонтні роботи в Івано-Франківську


28.02.2025 5675
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1856
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18883
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1694
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2225
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1924

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1271

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1425
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

339
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

855
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24364
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

581
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

586
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

722
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1614
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7962
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

371
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

743
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2006 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

709