"Зекономить мільйони на ремонті доріг": в Івано-Франківську обмежуватимуть рух великогабаритного транспорту

В Івано-Франківську планують обмежити транзитний рух вантажних автомобілів вулицями міста. Таке рішення прийняли з метою запобігання руйнування дорожнього покриття, яке не пристосоване до великого навантаження.

Про це в етері програми "Новий погляд" розповів заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

За словами заступника, таке рішення прийняла комісія з безпеки дорожнього руху, а відповідні дорожні знаки на в'їзді в центральну частину Івано-Франківська встановили понад п'ять років тому.

"Якщо немає належного контролю, то водії порушують ці правила. Оскільки контролювати можуть тільки поліція й Укртрансбезпека, то в них зараз об'єктивно недостатньо людей і вони не мають можливості цей контроль здійснювати.

Маємо, наприклад, літній період, коли на вулиці понад 30 градусів тепла, асфальт розпечений до 50 градусів і більше, а тут величезна фура їде в центральну частину міста транзитом — по вулиці Галицькій через міст, по Набережній Василя Стефаника або куди їй далі треба.

Як наслідок, ми потім постійно ремонтуємо наші дороги та міст, який давно потребує капремонту, а ще й руйнується вантажними автомобілями", — каже директор Департаменту. 

Як розповів Михайло Смушак, міська рада виконуватиме контроль в межах своїх повноважень. Так, вантажні автомобілі планують обмежувати по висоті, зокрема розглядають встановлення відповідної конструкції перед мостом на Пасічній.

"Це буде, свого роду, бар'єр. Ми розуміємо, що таке рішення не захистить на 100% від важкого транспорту, тому що можна везти, до прикладу, блоки, панелі, цеглу, на нижчих вантажних платформах.

Вони проїдуть, але, з іншого боку, не проїдуть десятки високих автомобілів, які теж везтимуть подібний важкий вантаж", — зазначив заступник. 

Як йдеться, таке рішення також зобов'яже бізнес підлаштуватися та завозити велику кількість матеріалів меншими транспортними засобами.

"Дехто каже, що це дорого коштуватиме місту, умовно кілька сотень тисяч гривень. Так, воно коштуватиме, але це зекономить нам мільйони, які ми щороку витрачаємо на капремонт та на поточні ремонти доріг у місті, тому що вони цими фурами не руйнуватимуть дорожнє покриття.

Звичайно, таким чином ми продовжимо функціонування нашого моста на Галицькій, який, знову ж таки, потребує капремонту. Як тільки замовник добудує новий міст, старий міст одразу повинен бути закритий на капремонт", — акцентував посадовець.

Як зазначив заступник мера міста, були й інші варіанти розв'язання проблеми.

"Є пропозиції закрити на мості крайні смуги, а залишити дві. Але від цього постраждає більша кількість водіїв, в тому числі мешканців міста, тому що легкові автомобілі, які не створюють такого навантаження як вантажівки, теж стоятимуть в заторі. Тобто таке рішення не є хорошим.

Зараз ми написали технічні умови на всі служби, які є у місті: балансоутримувачів, поліцію, щоб вони дали свої рекомендації про місця встановлення обмежень та як воно має функціонувати. Знайшли технічні рішення, щоб тролейбуси мали можливість проїжджати, залишити відповідне вікно для контактної мережі.

Ми подали свої місця від комісії, але ці органи можуть надати свої рекомендації. Можливо, вони будуть в іншому місці", — розповів Михайло Смушак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Всі кошти на ЗСУ: 25% франківців вважають, що у місті не потрібен поточний ремонт доріг та тротуарів

"Пріоритет — дороги, де їздить громадський транспорт", — Марцінків про ремонтні роботи в Івано-Франківську


28.02.2025 4223
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

509
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

887
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1918
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3449
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2341 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4574

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

722

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

624

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

599

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10258
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1093
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5145
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

909
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2705
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1110
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

239
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

619
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

536
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

595
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

943 2