Завершилася перша зміна у таборі для дітей вимушених переселенців в Івано-Франківську

Чотири десятки дітей та 30 вихователів взяли участь у літньому денному таборі для дітей вимушених переселенців від "Спільноти святого Егідія", який вперше відбувався в Івано-Франківську з 12 по 15 липня. 

Про це Суспільному розповіла координаторка табору Ольга Макар, передає Фіртка.

За словами організаторки, табір був денний: заняття тривали щодня з 10:00 до 18:00. Серед учасників — діти з Харкова, Краматорська, Слов'янська та Херсона.

Ольга Макар говорить, що впродовж року організація проводила заняття, які поширені вже понад пів століття у багатьох країнах світу і називаються "Школа миру". На їх базі створили й табір.

"Суть занять у тому, що 15-20-річні вихователі навчають молодших дітей — 6-10 років. Але оскільки їхня різниця у віці незначна, то вони стають старшими друзями для дітей.

Ми побачили, що під час війни у дітей-переселенців найбільша проблема — це самотність", — розповідає волонтерка.

Однією з причин самотності дітей Ольга Макар називає те, що їхні друзі та рідні розкидані по світу, а знайти нових - важко, даються взнаки травми від війни. Як вихід — допомагає спілкування.

"Наші наставники проходять такий самий шлях, як діти: вони майже всі — переселенці. Тому долають ті ж виклики та проблеми. Вони майже всі вчаться онлайн, багато часу провели вдома, ні з ким не спілкуючись.

І ми бачимо, що наші вихователі, спілкуючись з дітьми, "розцвітають", стають активними й веселими", — пояснює Ольга Макар.

Щоб допомогти з організацією табору, діти провели ярмарок. Продавали речі, які приносили люди, і заробили 22 тисячі гривень Про це розповідає Аріана Шибанова з Донецької області. П'ятнадцятирічна дівчина — наставниця у цьому таборі. В її групі — 10 дітей.

"Я стежу за своїми дітьми, даю їм завдання. Ми разом з ними їх виконуємо, багато малюємо, розмовляємо на різні теми. Намагаємося зробити так, щоб їхня травма, пов'язана з війною, стала меншою", — говорить Аріана Шибанова.

Кирило Шандер — один з вихованців табору. Хлопчик переїхав на Франківщину з Харкова.

"Тут дають різні завдання, нагороди. Я вже тут давно, мені дуже подобається. Спочатку було трішки незручно, важко було знайти друзів", — розповідає Кирило Шандер.

Про свої враження від участі в таборі розповідає Ліза Венедіктова з Добропілля Донецької області. Дівчинка каже, що тут їй дуже подобається, оскільки знайшла нових друзів.

"Ми виконуємо багато конкурсів, отримуємо "обіймашечки" (така валюта в таборі, її видають за чемну поведінку — ред.), купуємо їжу, ходимо на пікнік, — мені все це подобається.

Багато походів у гори. Я постійно туди ходжу і думаю: чому в Донецьку такого немає, а тут є", — каже Ліза Венедіктова.

Координаторка табору Ольга Макар анонсує, що впродовж літа планують провести ще одну зміну.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді завершились літні школи: де дітям проводити дозвілля

Пріоритетне завдання: скільки на Прикарпатті закладів приймають дітей на літнє оздоровлення

Як пластуни в Івано-Франківську наближають перемогу України: місяць згуртованої роботи (ІНФОГРАФІКА)


16.07.2023 Іван Муканик 1572
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1596
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1143
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2182
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3733
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1425

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1846

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

608

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1232

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1385
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

760
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24328
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

584
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

549
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

690
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1587
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

750
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7826
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

715
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1897 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

685
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

590