Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)

Вчені відтворили найточнішу та найсучаснішу візуалізацію коронавірусу Covid-19, демонструючи справжню форму його білкових шипів та розкриваючи його внутрішню структуру


Вперше вчені опублікували найсучаснішу ілюстрацію коронавірусу, яка зображає і його зовнішній вигляд, і внутрішню структуру.

Візуалізація створена за допомогою 3D-моделі та поєднує в собі останні дані про структуру вірусу SARS-CoV-2, який є причиною пандемії Covid-19.

Експерти з Університету науки і технологій короля Абдулли (KAUST) в Саудівській Аравії створили модель і сподіваються, що вона може допомогти у створенні методів лікування Covid-19.

У відео дослідники демонструють свою модель, яка включає білкові шипи на її поверхні, а також генетичний матеріал, намотаний всередині вірусної мембрани.

"Наша 3D-модель демонструє структуру SARS-CoV-2 на атомістичному рівні та розкриває деталі вірусу, які раніше було неможливо побачити, наприклад, як ми вважаємо, що нуклеокапсидні білки утворюють мотузоподібну структуру всередині вірусу", - говорить науковець KAUST Ондржей Срнад.

"Підхід, який ми використали для розробки моделі, може спрямувати біологічні дослідження на нові перспективні напрямки боротьби з поширенням COVID-19, оскільки він може допомогти вченим швидко включити в розробки вакцини нещодавно відкриту інформацію щодо сучасної структури вірусу", — каже він.

Для створення моделі дослідники зробили зображення вірусної поверхні за допомогою скануючого електронного мікроскопа у високій роздільній здатності.

Вони виявили специфічний вигляд вірусної поверхні, показуючи білки та рецептори, що виступають з поверхні.

До них входить вірусний білок, який зв’язується з рецептором АСЕ2 деяких клітин людини.

Ці "шипи" обманюють рецептор, щоб він відкрив шлях до клітини, дозволяючи коронавірусу обійти захисні механізми таким чином заразивши людину.

Це відкриття стало основною ціллю багатьох досліджень вакцин та інших способів лікування, зокрема так званого рецептор-зв'язуючого домену (RBD).

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Наприклад, вакцина Pfizer / BioNtech, яку сьогодні визнали ефективною понад 90 відсотків, націлена саме на цю конкретну область.

"З усіх нинішніх вакцин, що зараз розробляються, продукт BioNtech виглядає як найбільш вдалий, оскільки він повністю зосереджений на тій частині вірусу, яка зв'язується з клітинами людини, має рецептор-зв'язуючий домен", - сказав Ян Джонс, професор вірусології Університет Редінга.

Потім модель додала дані з різних інших джерел, щоб заповнити прогалини в знаннях про те, що оточує внутрішню частину коронавірусу.

Сюди входить інформація про окремий ланцюг РНК SARS-CoV-2 та його захист нуклеокапсидними білками.

Потім це поєднувалося з інформацією про те, як всі аспекти вірусу співіснують в організмі та взаємодіють один з одним.

Кінцевим результатом стало створення найточнішого огляду вірусу SARS-CoV-2.

"Наша модель демонструє повну вірусну ультраструктуру, якою ми її знаємо на сьогодні, а не лише деякі довільно розміщені неповні білки з шипами на ліпідній мембрані", - пояснює кандидат технічних наук KAUST Нган Нгуєн.
Інші доступні моделі не відображають внутрішню частину вірусу, оскільки його деталі на сьогодні невідомі.

"Науково-дослідний інститут Скриппса, США, надав нам найімовірнішу гіпотезу щодо внутрішньої будови на основі поточних даних. Якщо ця гіпотеза буде визнана помилковою, ми зможемо легко оновити модель", — пояснює науковець.

 за матеріалами Daily mail

Фотогалерея


11.11.2020 3202
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6520 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568