Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)

Вчені відтворили найточнішу та найсучаснішу візуалізацію коронавірусу Covid-19, демонструючи справжню форму його білкових шипів та розкриваючи його внутрішню структуру


Вперше вчені опублікували найсучаснішу ілюстрацію коронавірусу, яка зображає і його зовнішній вигляд, і внутрішню структуру.

Візуалізація створена за допомогою 3D-моделі та поєднує в собі останні дані про структуру вірусу SARS-CoV-2, який є причиною пандемії Covid-19.

Експерти з Університету науки і технологій короля Абдулли (KAUST) в Саудівській Аравії створили модель і сподіваються, що вона може допомогти у створенні методів лікування Covid-19.

У відео дослідники демонструють свою модель, яка включає білкові шипи на її поверхні, а також генетичний матеріал, намотаний всередині вірусної мембрани.

"Наша 3D-модель демонструє структуру SARS-CoV-2 на атомістичному рівні та розкриває деталі вірусу, які раніше було неможливо побачити, наприклад, як ми вважаємо, що нуклеокапсидні білки утворюють мотузоподібну структуру всередині вірусу", - говорить науковець KAUST Ондржей Срнад.

"Підхід, який ми використали для розробки моделі, може спрямувати біологічні дослідження на нові перспективні напрямки боротьби з поширенням COVID-19, оскільки він може допомогти вченим швидко включити в розробки вакцини нещодавно відкриту інформацію щодо сучасної структури вірусу", — каже він.

Для створення моделі дослідники зробили зображення вірусної поверхні за допомогою скануючого електронного мікроскопа у високій роздільній здатності.

Вони виявили специфічний вигляд вірусної поверхні, показуючи білки та рецептори, що виступають з поверхні.

До них входить вірусний білок, який зв’язується з рецептором АСЕ2 деяких клітин людини.

Ці "шипи" обманюють рецептор, щоб він відкрив шлях до клітини, дозволяючи коронавірусу обійти захисні механізми таким чином заразивши людину.

Це відкриття стало основною ціллю багатьох досліджень вакцин та інших способів лікування, зокрема так званого рецептор-зв'язуючого домену (RBD).

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Наприклад, вакцина Pfizer / BioNtech, яку сьогодні визнали ефективною понад 90 відсотків, націлена саме на цю конкретну область.

"З усіх нинішніх вакцин, що зараз розробляються, продукт BioNtech виглядає як найбільш вдалий, оскільки він повністю зосереджений на тій частині вірусу, яка зв'язується з клітинами людини, має рецептор-зв'язуючий домен", - сказав Ян Джонс, професор вірусології Університет Редінга.

Потім модель додала дані з різних інших джерел, щоб заповнити прогалини в знаннях про те, що оточує внутрішню частину коронавірусу.

Сюди входить інформація про окремий ланцюг РНК SARS-CoV-2 та його захист нуклеокапсидними білками.

Потім це поєднувалося з інформацією про те, як всі аспекти вірусу співіснують в організмі та взаємодіють один з одним.

Кінцевим результатом стало створення найточнішого огляду вірусу SARS-CoV-2.

"Наша модель демонструє повну вірусну ультраструктуру, якою ми її знаємо на сьогодні, а не лише деякі довільно розміщені неповні білки з шипами на ліпідній мембрані", - пояснює кандидат технічних наук KAUST Нган Нгуєн.
Інші доступні моделі не відображають внутрішню частину вірусу, оскільки його деталі на сьогодні невідомі.

"Науково-дослідний інститут Скриппса, США, надав нам найімовірнішу гіпотезу щодо внутрішньої будови на основі поточних даних. Якщо ця гіпотеза буде визнана помилковою, ми зможемо легко оновити модель", — пояснює науковець.

 за матеріалами Daily mail

Фотогалерея


11.11.2020 4413
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1018
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2788
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1729 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3870
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5665
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1809

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

325

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

311

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

465
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

625
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

603
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

884
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

175
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2142
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

651
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

974
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1259
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

534 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

729
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

499
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

824