Вовчинець хоче свою ОТГ, а не приєднуватися до Івано-Франківської

Сьогодні у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради відбулося громадське обговорення щодо можливого об’єднання в ОТГ сіл Вовчинець, Колодіївка, Узин, Добровляни. Збори тривали близько 3,5 годин.

На зборах у будинку культури зареєструвалися 250 учасників, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Також прийшли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, представники сіл Узин і Добровляни.

Перед початком зборів місцевий священик закликав всіх присутніх до розважливості та мудрості.

"Хоч де б ми були, хоч що б вирішували, найперше треба залишатися людьми. В усіх питаннях, які ми вирішуємо, маємо покладатися на мудрість і спокій. Крик – це брак мудрості, розважливості", – сказав священик.

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар розповів, що село планувало створення ОТГ ще у 2015 – 2017 роках. Але тоді не вдалося отримати погодження на рівні області.

"На той час від міста не було ніяких кроків, ні заперечень про формування Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Війт додав, що у 2020 році реформа децентралізації закінчується. І всіх, хто не встигне визначитися, з ким об’єднатися, об'єднають примусово.

"Зрозумівши, що ми можемо втратити і що здобути, ми вирішили знову поновити процес створення Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що місто співпрацюватиме із селом незалежно від того, яке рішення прийме громада.

"Я сьогодні приїхав, бо ви за мене голосували, і я мушу сказати свою позицію. Місто Франківськ ніколи не декларувало приєднання приміських сіл до міста як мікрорайонів. Я вам обіцяв і дотримуюся того, що у селі має бути голова, депутати, виконавчий комітет. Моя позиція зберегти село як сільраду у складі Івано-Франківської міської ради. Незалежно, яке рішення ви приймете, ми будемо співпрацювати. Сьогодні немає жодної загрози, що хтось може насильно приєднати село до міста. Для цього треба змінити закон і Конституцію", – сказав Марцінків.

Думки учасників зборів розділилися. Сільський голова Михайло Назар із корінними мешканцями села виступали за створення Вовчинецької ОТГ і збереження села. Проти були мешканці багатоповерхівок у мікрорайоні "Каскад", які відносяться до села Вовчинець.

Вони схвильовані питаннями, чи зможуть після створення Вовчинецької ОТГ їхні діти ходити у міські школи, садки. 

Мешканка вулиці Вовчинецька Тетяна Устинська поцікавилася у сільського голови Назара, чи зможе Вовчинецька школа умістити всіх дітей, які зараз ходять у франківські школи.

Війт відповів, що у 90-х роках у школі навчалися більш як 300 дітей. Зараз планується будівництво нової школи та садка.

Громадські слухання проходили під крики та обопільні звинувачення прихильників та противників об'єднання.  

Перед голосуванням сільський голова Вовчинця Михайло Назар закликав учасників слухань подумати про майбутнє дітей і підтримати створення Вовчинецької ОТГ.

"Думайте добре. Не продавайтеся сьогодні за картку франківця", – сказав Назар.

Мер Івано-Франківська закликав людей не гарячкувати та прийняте виважене рішення. 

"Я сам із села, мої батьки із села. Я завжди добре ставлюся до села. Хочу закликати вас до мудрості сьогодні. Краще ми ще десять раз зберемося обговоримо, ніж будемо приймати гарячі рішення. Тарілку легко розбити, а склеїти її дуже важко", – сказав міський голова Івано-Франківська. 

Антон Довгий, член виконавчого комітету Вовчинецької сільради, запропонував, щоб сьогодні питання про створення Вовчинецької ОТГ не голосувати. Він запропонував у майбутньому зібрати більше мешканців села, провести реєстрацію за паспортами і тоді проголосувати.
 
"Я бачу, що люди уже розходяться і голосування проводити сьогодні не варто", – сказав Михайло Назар.
 
Руслан Марцінків підтримав пропозицію не проводити сьогодні голосування.


20.01.2019 3824
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

258
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13477 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1515
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

831
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6046
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1686

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

605

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1430

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1240

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1139
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

489
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

623
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1537
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

570
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

849
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5891
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13470
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

200
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

506
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

450
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

760 2