Війна проти війни

Яких лише тинів не городила кремлівська пропаганда, щоб виправдати вторгнення в Україну. Про захист «Л/ДНР» від гаданого наступу «укрофашистів». Про гіпотетичну НАТОвську загрозу з української землі. Про «наркоманів і неонацистів», що взяли в заручники «весь український народ». Про «денацифікацію та демілітаризацію» України і таке подібне.

Але вишенькою на торті з цих нісенітниць стало одкровення міністра закордонних справ РФ Лаврова:

«Мета російської спеціальної військової операції – зупинити будь-яку війну, яка могла б розгорнутися на території України, або могла б початися звідти».

Треба ж додуматися до такого: почати війну, щоб не було війни! А перед тим ще й довго бити себе в груди перед усім світом, мовляв, Росія не збирається нападати на Україну.

Задекларовані брехливим Лавровим «мирні» зусилля російської воєнщини прекрасно ілюструє бородата сентенція: війни не буде, але буде така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться.

Ось тепер у багатьох українських містах і не лишається... Ні від житлових будинків, ні від лікарень, ні від шкіл та дитсадків... Каменя на камені не лишається від мирного, прогнозованого і безпечного життя!

Як не лишається і жодної надії на те, що наш сусід нарешті протверезиться після «дня защітніка атєчества», 23 лютого, і з жахом озирнеться навкруги: що ж я накоїв?!

Не озирнеться і не жахнеться. Бо не звик ні визнавати своєї вини, ні вибачатися, як це заведено в цивілізованому світі. Лише жменька росіян ще мають совість і сміливість, щоб виходити на демонстрації протесту з гаслами «Нет – войне!», хоча їх гамселять омонівці, кидають в буцегарні та погрожують довгими строками ув’язнення.

Дійшло до того, що тепер в Росії навіть не можна війну називати війною, а можна – виключно «спецоперацією». Будь-яка інформація про дії чи втрати військових не з офіційних джерел вважається «фейком» і карається за законами воєнного часу.

читайте також:В Україні Путін мститься всьому світу

Уже в перші дні війни закрили радіо «Эхо Москвы», а телеканал «Дождь» та низка незалежних інтернет-видань самі призупинили роботу через велику кількість жорстких обмежень щодо інформації. «Новая газета» заявила, що видаляє всі матеріали про російсько-українську війну, аби не наражати своїх журналістів на кримінальні переслідування.

Росія стрімко прямує просто в диктатуру, а Путін з чекістською підступністю маскує свої кровожерні наміри під захист, безпеку, допомогу... Зло начепило маску добра і переконує весь світ, що війна – це мир! Правий був той, хто ще колись прорік: фашисти майбутнього назвуть себе антифашистами.

За день до самогубства, 29 квітня 1945 року Гітлер нібито дав останнє інтерв’ю швейцарському журналісту Курту Шпейгелю, в якому є такі слова: «Націонал-соціалізму належить майбутнє, я не побоюсь сказати, що це буде XXI століття. Я не здивуюся, якщо у XXI столітті націонал-соціалізм переможе в Росії».

Якщо текст інтерв’ю – не підробка, то, схоже, фюрер мав рацію. Але, що саме вибуяло на російському політичному грунті за останні два десятиліття – нацизм, фашизм чи якась інша біда – ще належить визначити.

Історик, науковець і політик, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, наприклад, пропонує ідентифікувати московський політичний режим як «рашизм», ядром ідеології якого він вважає «консервування культурної відсталості і руйнування розвинутих цивілізацій».

Та як його не називай, ясно одне: цивілізованому світові знову, як і в 1930-х роках, не вдалося вчасно розпізнати вовка в овечій шкурі. В часи так званого вставання Росії «з колін» після розпаду Радянського Союзу путінській кліці багато чого сходило з рук.

Підриви багатоповерхівок у Москві, Буйнакську та Волгодонську, щоб виправдати другу чеченську війну та захопити президентське крісло, напад на Грузію, анексія Криму й культивування сепаратизму з тероризмом на Донбасі, вбивства опозиційних журналістів і політиків...

Всі ці кроваві злочини – ланки одного ланцюга, яким Путін хотів би припнути світову демократію до кремлівської стіни. А щоб далеко не ходити, почав з України, яка вже в печінках йому сидить зі своїми Майданами, прозорими виборами та частими змінами президентів, і своїм прикладом підриває самі устої путінської автократії.

Можливо, якби вісім років тому Захід увів такі ж антиросійські санкції, як нині, то вони ще збили б войовничий запал та великодержавну пиху Путіна. А зараз вже пізно – монстр вирвався на свободу. Україна стікає кров’ю у нерівній битві з ним і молить світ закрити небо, але в НАТО опускають очі та мимрять про небезпеку ескалації конфлікту на Європу.   

Можна зрозуміти стурбованість Північноатлантичного Альянсу долями мільярда людей, які живуть у 30-ти його країнах-членах. Але те, що такі браві вояки можуть спокійно спостерігати, як російські ракети і бомби руйнують українські міста і села та щодня вбивають десятки мирних мешканців – зрозуміти неможливо.

Навіть перед страхом третьої світової війни в НАТО мають усвідомлювати, що напившись української крові, російський ведмідь навряд чи повернеться у свій барліг. Скоріше  почвалає в західному керунку далі, шукаючи іншої легкої здобичі та трощачи все на своєму шляху. І прогнати його тоді буде набагато важче.

Хоча, може, в НАТО сподіваються, що в Україні він стратить свої сили наніц та й сам стане легкою здобиччю... Хтозна.

А щодо ризику застосування ядерної зброї навіженим путіним, то він навряд чи знизиться, якщо Альянс залишить Україну на поталу. Бо вже багато сказано, що всяке зволікання і невтручання виходець з пітерського підворіття сприймає за слабкість, а всяка обережність і розважливість лише підхльохстує його до більшої агресії. Диктатор розуміє тільки мову сили!

Якщо провести приблизні історичні паралелі, то зараз ми, умовно кажучи, знаходимося десь на початку вересня 1939-го. Гітлер лишень напав на Польщу, але ґніт світової бойні вже підпалений і тліє... Розгориться вона і на цей раз чи затухне – залежить також і від того, чи встоїть Україна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

На Франківщині збирають свідчення постраждалих від російських окупантів

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?

Чи існує інша росія? Чи існують інші росіяни?

Медичний Центр святого Луки продовжує надавати безкоштовні послуги (ФОТО)

На Прикарпатті шукають медсестер у добровольчий шпиталь


12.03.2022 Тарас Ткачук 7211
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5207 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4051 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7970 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20301 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18388
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

985
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23398 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1186 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503